اخبار اتریوم

شرکت بلک راک رسما درخواست ETF اسپات اتریوم خود را به SEC ارسال کرد

بلک راک (BlackRock)، بزرگترین شرکت مدیریت دارایی جهان ساعاتی پیش رسما درخواست خود را برای راه‌اندازی یک صندوق قابل معامله بورسی (ETF) اسپات اتریوم، به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ارسال کرد.

به نقل از د بلاک و بر اساس پرونده S-1 که اواخر روز چهارشنبه توسط شرکت آی‌شیرز به کمیسیون بورس ارسال شده است، این ETF که «آی‌شیرز اتریوم تراست» (iShares Ethereum Trust) نام دارد، عملکرد کلی اتریوم را در بازار اسپات منعکس می‌کند. آی‌شیرز نام تجاری صندوق‌های ETF بلک راک است.

درخواست شرکت بلک راک یک هفته پس از ثبت صندوق آی‌شیرز تراست در ایالت دلاور و ارسال درخواست بورس نزدک به کمیسیون بورس آمریکا ثبت شده است.

بلک راک در این پرونده نیز مشابه با درخواست ETF اسپات بیت کوین، شرکت کوین بیس کاستدی تراست (Coinbase Custody Trust) را به عنوان متولی ETF خود انتخاب کرده است و قیمت‌گذاری آن مبتنی بر نرخ مرجع CME CF خواهد بود.

به دنبال انتشار این خبر، قیمت اتریوم ۲٪ افزایش یافت و تا ۲۰۹۰ دلار نیز رسید.

شرکت بلک راک در ماه ژوئن سال جاری درخواست خود را برای راه‌اندازی صندوق ETF آی‌شیرز بیت کوین تراست ثبت و بازار را متحول کرد. در حال حاضر، کمیسیون بورس در حال بررسی ده‌ها درخواست مختلف از جمله ETF اسپات بیت کوین شرکت بلک راک است. علاوه بر این، همانطور که گزارش دادیم، از ماه آگوست تا به حال نماد IBTC که مربوط به ETF بلک راک است، به وب‌سایت شرکت DTCC اضافه شده است. اواخر ماه گذشته بسیاری اضافه شدن نام بلک راک به این وب‌سایت و دریافت شناسه ۹ رقمی را نشانه‌ای مبنی بر تایید احتمالی ETF اسپات این شرکت قلمداد کردند.

در حال حاضر، شرکت‌های بازارساز بزرگ از جمله جین استریت (Jane Street)، ویرچو فایننشال (Virtu Financial) و جامپ تریدینگ (Jump Trading)‌ در حال مذاکره با بلک راک هستند تا در صورت تایید احتمالی ETF بیت کوین، نقدینگی آن را فراهم کنند.

قیمت بیت کوین در ماه گذشته به دنبال انتشار اخبار مختلف در رابطه با تایید احتمالی ETF اسپات، افزایش یافت. این افزایش قیمت پس از گزارش اشتباه کوین تلگراف مبنی بر تایید شدن ETF بلک راک آغاز شد و از آن زمان ادامه داشته است. در واکنش به رالی اخیر، لری فینک (Larry Fink)، مدیرعامل بلک راک خاطرنشان کرد افزایش قیمت ناشی از گزارش نادرست نشان‌دهنده «علاقه سرکوب شده به ارزهای دیجیتال» است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا