اخبار عمومی

افزایش امید کاربران؛ ارزش حق مطالبه طلبکاران FTX به بیش از ۵۰ سنت رسید

بخش زیادی از حق مطالبه صرافی FTX با قیمت بیش از ۵۰ سنت معامله شده‌ است و نشان می‌دهد طلبکاران این صرافی انتظار دارند که بخش قابل‌توجهی از مطالبات خود را بازیابی کنند.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از دبلاک و کوین تلگراف، توماس برازیل (Thomas Braziel)، متخصص مطالبات صرافی FTX، اعلام کرده است در معاملات خارج از بورس (OTC) ارزش حق مطالبه FTX بیشتر از ۰.۵ دلار ارزیابی شده است. این حقوق مطالبات که تحت عنوان «Claim» شناخته می‌شود، به خریداران خود اجازه می‌دهند در تمام دارایی‌های قابل‌بازیابی FTX حقی داشته باشند. علاوه بر این، قیمتِ ۰.۵ دلاری آن‌ها نشان می‌دهد که بازار در حال حاضر، انتظار بازیابی نیمی از دارایی‌های کاربران را دارد.

برازیل اعلام کرده است ۲۰ میلیون دلار حق مطالبه (با قیمت ۵۲ تا ۵۳ سنت به ازای هر Claim) در روز جمعه در حراج فروخته شده است، اما فقط بزرگ‌ترین حق مطالبات می‌توانند به چنین قیمت‌هایی برسند.

بعد از اینکه شرکت آنتروپیک (Anthropic) توانست چند سرمایه‌گذار بزرگ را به خود جذب کند، تقاضای حقوق مطالبات FTX افزایش یافت. پس از آنکه مشخص شد صرافی FTX در گذشته به اندازه ۵۸۰ میلیون دلار در آنتروپیک سرمایه‌گذاری کرده است، به نظر می‌رسد طلبکاران آن امیدوارند با فروش سهام آنتروپیک طلب خود را به طور کامل دریافت کنند.

شایان ذکر است شرکت آمازون در ۲۵ سپتامبر (۳ مهر) اعلام کرد ۴ میلیارد دلار در آنتروپیک سرمایه‌گذاری خواهد کرد. ارزش آنتروپیک در حال حاضر حدود ۳۰ میلیارد دلار است و ارزش سرمایه‌گذاری FTX در این شرکت بین ۳.۵ تا ۴ میلیارد دلار برآورد می‌شود. ائتلاف طلبکاران FTX هم اعلام کرده است که این ارزش‌گذاری می‌تواند برای بازیابی سرمایه طلبکاران FTX کافی باشد.

در ماه ژانویه (دی ۱۴۰۱)، اکثر طلبکاران صرافی FTX با مشارکت در یک نظرسنجی‌‌ اعلام کردند انتظار دارند فقط ۲۵٪ از مطالبات خود را پس بگیرند. مدیران جدید FTX از جمله جان ری (John Ray III) نیز تاکنون تلاش کرده‌اند دارایی‌های این صرافی ورشکسته را بازیابی کنند و به همین خاطر به فروش توکن‌ها و نقد کردن سایر دارایی‌ها روی آورده‌اند.

با این حال، برازیل تاکید کرده است هنوز چالش‌های زیادی برای بازیابی وجوه طلبکاران وجود دارد. وی خاطر نشان کرده است:

هنوز چالش‌های زیادی وجود دارد. بخشی از این چالش‌ها به سیاست‌های احراز هویت (KYC) و قوانین ضد پولشویی (AML) مربوط می‌شود. شرایط بازار به طور کلی بهبود یافته و برای مطالبات کوچک‌تر مساعدتر شده است. این مطالبات کوچک بین ۵۰۰,۰۰۰ دلار تا ۸۰۰,۰۰۰ دلار ارزش‌گذاری می‌شوند. در حال حاضر، حق مطالبه آن‌ها بین ۳۰ تا ۴۰ سنت معامله می‌شود.

همان طور که پیش از این گزارش دادیم، در صورت تایید طرح جدید صرافی FTX، حدود ۹۰٪ از دارایی‌های آن تا اواسط سال آینده بین طلبکاران این پلتفرم توزیع می‌شود. دادگاه سم بنکمن فرید (SBF)، مدیرعامل سابق FTX هم از چند هفته پیش آغاز شده است و در روز پنجشنبه مجددا از سر گرفته خواهد شد.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا