اخبار آلتکوین

استیک ۵.۵ میلیون توکن SOL توسط FTX؛ آیا این پلتفرم از فروش سولانا منصرف شده است؟

گزارش‌های موجود نشان می‌دهد که صرافی FTX در روزهای گذشته ۵.۵ میلیون توکن سولانا (SOL) را با استفاده از پلتفرم «Figment» استیک کرده است. انتشار این خبر باعث شده که اعتماد فعالان بازار کریپتو نسبت به آینده سولانا افزایش یابد و قیمت این توکن هم کمی رشد کند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از کوین گیپ و کوین تلگراف، صرافی FTX در ۱۳ اکتبر (۲۱ مهر) ۵.۵ میلیون توکن سولانا به ارزش ۱۲۲ میلیون را در پلتفرم Figment استیک کرد. این اتفاق در حالی رخ داد که بسیاری از فعالان بازار کریپتو نگران فروش سولانا توسط FTX بودند؛ چراکه اگر چنین اتفاقی بیفتد، مطمئنا روی بازار SOL و کاهش قیمت آن تاثیر زیادی می‌گذارد. با این حال، بعضی از تحلیلگران اعلام کرده‌اند که تصمیم جدید FTX برای استیک SOL نشان می‌دهد صرافی مذکور به پتانسیل بلندمدت SOL امیدوار است.

FTX بیشتر از ۱ میلیارد دلار سولانا دارد

انتشار خبر مذکور باعث شد که قیمت SOL کمی رشد کند. به عبارت دقیق‌تر، سولانا با رشدی حدودا ۱.۸۴٪ توانست خود را به ۲۱.۹۹ دلار برساند و موقعیتش را در این محدوده حفظ کند.

نمودار روزانه قیمت سولانا به دلار – منبع: TradingView

به نظر می‌رسد معامله‌گران بازار کریپتو با استیک سولانا توسط FTX به این نتیجه‌ رسیده‌اند که صرافی مذکور همچنان به بلاکچین سولانا متهد است. همان طور که پیش از این گزارش دادیم، FTX حدود ۷ میلیارد دلار از دارایی‌هایش را بازیابی کرده و مجوز فروش بخشی از آن‌ها را هم از دادگاه گرفته است.

با توجه به اینکه FTX بیشتر از ۱ میلیارد دلار SOL دارد، بسیاری از هولدرهای آن نگران آینده این توکن هستند. البته صرافی مذکور حدود ۵۶۰ میلیون دلار بیت کوین، ۲۰۰ میلیون دلار املاک و مستغلات در باهاما و ۱.۹ میلیون دلار دارایی غیرنقدی هم دارد. شایان ذکر است که این داده‌ها ثابت می‌کنند مدیران جدید FTX همچنان به تلاش‌های خود برای بازیابی آن ادامه خواهند داد.

استیک SOL توسط FTX می‌تواند روی آینده شبکه سولانا هم تاثیرگذار باشد. از آنجا که توکن آنلاک SOL ادامه دارد و FTX به عنوان یکی از سرمایه‌گذاران اولیه آن بخشی از این توکن‌های آزادشده را دریافت می‌کند، همه سرمایه‌گذاران منتظر تصمیم بعدی این پلتفرم هستند؛ چراکه سیاست‌های آن مطمئنا روی بازار کریپتو و پویایی‌های آن تاثیر می‌گذارد.

همان طور که پیش از این گزارش دادیم، دادگاه سم بنکمن فرید (Sam Bankman-Fried)، مدیرعامل قبلی FTX، هم در هفته‌های گذشته آغاز شده و او حالا باید با اتهامات کلاهبرداری خود دست‌وپنجه نرم کند. در نتیجه، حرکت جدید FTX می‌تواند به تثبیت سولانا و جامعه آن کمک کند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا