تحلیل آنچین

تحلیل بنیان‌گذاران گلس نود از وضعیت استیبل کوین‌ها؛ سرمایه‌گذاران برای خرید منتظر فدرال رزرو هستند

بنیان‌گذاران گلس‌نود در یادداشتی به بررسی وضعیت اقتصاد کلان و اثر آن بر بازار بیت کوین پرداخته‌اند. این دو معتقدند علی‌رغم شرایط سخت فعلی در بازار بیت کوین سرمایه قابل توجهی به صورت استیبل کوین در انتظار ورود مجدد به بازار است و این حجم عظیم سرمایه با اولین نشانه تغییر مسیر از سوی فدرال رزرو دوباره به بازار سرازیر می‌شود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دیلی‌هادل، جان هاپل (Jan Happel) و یان آلِمان (Yann Allemann) از بنیان‌گذاران شرکت تحلیل داده گلس‌نود در یادداشتی به بررسی وضعیت اقتصاد کلان و تاثیر آن بر بازار کریپتو پرداختند. در ابتدای این یادداشت، می‌خوانیم:

در شرایط پرنوسانی که در آن اخبار بد به عنوان خبر خوب تلقی می‌شوند، قیمت بیت کوین در حال پرس شدن بین ۱۹٬۰۰۰ و ۲۱٬۰۰۰ دلار است، در حالیکه «سیگنال خطر بیت کوین سوییس بلاک» کاهش خطر در بازار بیت کوین را نشان می‌دهد. با وجود عملکرد ضعیف بیت کوین در ماه ژوئن (خرداد)، به نظر می‌رسد قیمت BTC حرکت قابل توجهی پیش رو دارد.

آن‌ها تاکید کردند، با وجود اینکه قیمت بیت کوین ظاهرا در شرایط بدی قرار دارد، تغییر سیاست از سوی فدرال رزور می‌تواند شرایط بازار را به سرعت عوض کند. هاپل و آلمان معتقدند سرمایه‌گذاران بازار بیت کوین در ارزیابی شرایط اقتصاد کلان دچار نوعی تردید هستند و بی‌صبرانه منتظر نتیجه تصمیم‌گیری کمیته فدرال بازار آزاد (FOMC) هستند تا مشخص شود آیا فدرال رزرو سیاست افزایش شدید نرخ بهره را در طول تابستان هم ادامه خواهد داد یا اینکه اقتصاد آمریکا به اندازه کافی ضعف نشان داده است تا فدرال رزرو از ادامه سیاست‌های پولی انقباضی خود منصرف شود.

بنیان‌گذاران گلس‌نود همچنین یک شاخص آنچین ویژه را به طور خاص مورد توجه قرار داده‌اند و آن نسبت عرضه استیبل کوین (SSR) است که برابر با نسبت ارزش بازار بیت کوین به ارزش بازار مجموع استیبل کوین‌ها است. مقدار پایین شاخص SSR به این معنی است که قدرت خرید زیادی در حاشیه بازار در انتظار فرصت مناسب برای ورود است.

شاخص SSR برای بیت کوین
شاخص SSR برای بیت کوین؛ منبع: Glassnode

هاپل و آلمان معتقدند شرایط فعلی شاخص SSR نشان می‌دهد بیت کوین در محدوده فروش بیت از حد قرار دارد:

بیت کوین سطح ۲۰٬۰۰۰ دلار را حفظ کرده است و افزایش ارزش بازار استیبل کوین‌ها نشان می‌دهد بیت کوین در تایم فریم روزانه در محدوده فروش بیش از حد قرار دارد. نقدینگی زیادی در حاشیه بازار وجود دارد که منتظر نشانه‌ای از سوی FOMC برای ورود مجدد به بازار است و آن زمان دیر یا زود فرا خواهد رسید.

در زمان نگارش خبر قیمت بیت کوین ۷۰.۳۳٪ از ATH خود فاصله گرفته است و برابر با ۲۰٬۴۷۲ دلار است.

افزایش دامیننس استیبل کوین‌ها

با وجود اینکه ارزش بازار مجموع استیبل کوین‌ها دقیقا از زمان سقوط ترا در ۹ می (۱۹ اردیبهشت) کاهش چشم‌گیری پیدا کرده است، با کاهش ارزش بازار کریپتو و سقوط آن به زیر ۹۰۰ میلیارد دلار، دامیننس استیبل کوین‌ها در مجموع رو به افزایش بوده است. در زمان نگارش خبر ارزش بازار مجموع استیبل کوین‌ها ۱۵۴.۱۸ میلیارد دلار و تسلط استیبل‌کوین‌ها بر بازار کریپتو برابر با ۱۷.۲۵٪ است.

ارزش بازار مجموع رمزارزها
ارزش بازار مجموع رمزارزها؛ منبع: btctools

با نگاهی به تغییرات استیبل‌کوین‌ها مختلف در فضای کریپتو می‌توان دید که سلطه تتر در بازار استیبل‌کوین‌ها در مرور زمان روند کاهشی داشته است. گلس‌نود در این باره می‌گوید:

در دو سال گذشته، تسلط تتر در یک روند نزولی کلان بوده است.

دامیننس تتر در بازار استیبل‌کوین‌ها از ۸۸.۳٪ به ۴۵.۲٪ کاهش یافته است که اکنون کمتر از نصف بازار استیبل‌کوین‌ها است.

تسلط USDC بر بازار استیبل کوین‌ها در این مدت ۴.۲ برابر و تسلط BUSD در مدت مشابه ۷.۵ برابر و DAI حدود ۲.۹ برابر شده است.

تحولات دامیننس استیبل کوین‌های اصلی
تحولات دامیننس استیبل‌کوین‌های اصلی؛ منبع: توییتر

مهم‌ترین نکته مثبت تحولات دو سال گذشته در بازار استیبل کوین‌ها که باعث کاهش دامیننس تتر شده است این نکته است که در صورا هدف قرار گرفتن یک استیبل کوین از سوی قانون‌گذاران، همچنان گزینه‌های قابل اطمینان زیادی در دسترس کاربران قرار دارند و این موضوع شدت آسیب وارده به کلیت بازار را کم می‌کند.

منبع
cryptopotatodailyhodl

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا