اخبار عمومی

تغییر ذخایر صندوق‌های گری اسکیل؛ از حذف متیک تا اضافه شدن ریپل و آوالانچ

بر اساس اطلاعیه شرکت گری‌اسکیل (Grayscale) در ۵ ژانویه (۱۵ دی)، این شرکت ذخایر ۳ صندوق خود را مجددا تعدیل کرده و با حذف توکن‌هایی مثل پالیگان، در رمزارزهای جدیدی مثل آوالانچ و ریپل سرمایه‌گذاری کرده است.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از کوین تلگراف، این تخصیص‌های جدید بخشی از بررسی‌های سه‌ماهه گری اسکیل است و در صندوق‌های سرمایه‌گذاری «(GDLC) Digital Large Cap Fund»، صندوق «(DEFG) DeFi Fund» و صندوق «Smart Contract (GSCPxE Fund) Platform Ex-Ethereum Fund» انجام شده است.

بیت کوین، اتریوم، سولانا، ریپل، کاردانو و آوالانچ در حال حاضر به ترتیب ۶۹.۱۵٪ و ۲۱.۹۰٪ و ۳.۵۶٪ و ۲.۵۴٪ و ۱.۶۲٪ و ۱.۱٪ از صندوق GDLC را تشکیل می‌دهند. گفتنی است توکن پالیگان از پورتفوی این صندوق حذف شده است. گری‌اسکیل علاوه بر این با حذف کرو دائو توکن از صندوق DEFG روی یونی سواپ، لیدو دائو توکن، میکر دائو، آوه و سینتتیکس سرمایه‌گذاری کرده و به ترتیب ۴۱.۱۱٪ و ۲۳.۹۰٪ و ۱۳.۳۹٪ و ۱۲.۶۳٪ و ۸.۹۷٪ از پورتفوی خود را به این رمزارزها اختصاص داده است.

هرچند این شرکت توکن MATIC را از یکی از پورتفوهای خود حذف کرده است، اما همچنان در صندوق GSCPxE روی این ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده است. به این صندوق هیچ توکنی اضافه یا حذف نشده است و رمز ارزهای آن شامل سولانا، کاردانو، آوالانچ، پولکادات، پالیگان و کازماس هستند. شایان ذکر است توکن‌های مذکور به ترتیب ۴۴.۵۴٪ و ۱۹.۷۷٪ و ۱۳.۸۹٪ و ۹.۷۵٪ و ۸.۲۵٪ و ۳.۸۰٪ از پورتفوی GSCPxE را تشکیل می‌دهند.

شرکت‌های مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری هر چند وقت یک بار دارایی‌های موجود در پورتفوی خود را بررسی و تنظیم می‌کنند تا عملکرد صندوق‌ها را با توجه به شرایط حاکم بر بازار، مدیریت ریسک و اهداف سرمایه‌گذاری افزایش دهند. این فرآیند معمولا به صورت فصلی انجام می‌شود.

گری‌اسکیل از شاخص «DeFi Select Index» پلتفرم کوین‌دسک (CoinDesk) برای تعیین معیارهای خود استفاده می‌کند. صندوق‌هایی مثل صندوق DEFG که برای سرمایه‌گذاری در بخش امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) طراحی شده‌اند، تحت تاثیر زمستان کریپتو قرار گرفته‌اند. برای مثال، سهام این صندوق تحت تاثیر وقایع اخیر، با ۹.۲۸٪ اصلاح طی ۲۴ ساعت گذشته به ۲۲ دلار رسیده است.


عملکرد صندوق DEFG
عملکرد صندوق DEFG – منبع: گری‌اسکیل

گری‌اسکیل یکی از شرکت‌هایی است که قصد دارد یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین را در آمریکا راه‌اندازی کند. این شرکت در اصل می‌خواهد صندوق «Grayscale Bitcoin Trust» خود را از بازار OTC خارج کرده و آن را به یک ETF اسپات بیت کوین تبدیل کند. طبق پیش‌بینی‌های موجود، کمیسیون بورس آمریکا (SEC) به احتمال ۹۰٪ این صندوق‌ها را تا ۱۰ ژانویه (۲۰ دی) تایید می‌کند.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا