اخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

هش‌ریت شبکه بیت کوین به رکورد ۲۹۲ اگزاهش بر ثانیه دست یافت

سختی استخراج شبکه بیت کوین بر خلاف انتظارها در روز چهارشنبه گذشته، با افزایش ۱.۲۹٪ بر روی ۳۰.۲۸ تریلیون واحد تنظیم شد. این در حالی است که هش‌ریت شبکه بیت کوین در همان روز موفق به ثبت رکورد جدیدی در ۲۹۲.۰۲ اگزاهش بر ثانیه شد.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از نیوز بیتکوین، ثبت رکورد تاریخی هش‌ریت شبکه بیت کوین در شرایطی اتفاق می‌افتد که رکورد قبلی در این زمینه مربوط به ۲ می (۱۲ اردیبهشت) در ۲۷۵.۰۱ اگزاهش بر ثانیه بود. بنابرین رکورد جدید ۶.۱۸٪ نسبت به رکورد قبلی افزایش داشته است. در زمان نگارش این مطلب هش‌ریت بیت کوین برابر ۲۲۱.۵۷ اگزاهش بر ثانیه است.

نمودار هش‌ریت شبکه بیت کوین منبع: کوین وارز
نمودار هش‌ریت شبکه بیت کوین منبع: کوین وارز

در روز سه شنبه ۷ می (۱۷ خرداد) انتظار می‌رفت که در روز چهارشنبه سختی استخراج شبکه بیت کوین کاهش حدود ۰.۵٪ را تجربه کند. اما بر خلاف انتظارها این پارامتر با افزایش ۱.۲۹٪ بر روی ۳۰.۲۸ تریلیون واحد تنظیم شد. البته رکورد سختی شبکه بیت کوین همچنان متعلق به تاریخ ۱۰ می (۲۰ اردیبهشت) روی ۳۱.۲۵ تریلیون واحد است.

سختی استخراج شبکه بیت کوین به طور تقریبی هر ۲ هفته یکبار به گونه‌ای تنظیم می‌شود که با توجه به هش‌ریت شبکه، میانگین زمان ساخت بلاک‌های شبکه حدودا ۱۰ دقیقه طول بکشد.

منبع
news.bitcoin

سعید قاسمی

رشته من برق مخابرات بوده و از نظر من هر موضوعی تو دنیا مثل یه شبکس که باید تحلیلش کرد و کامل بفهمی که چطور کار میکنه؛ از جمله بلاکچین. تحلیل تکنیکال برام خیلی جذابه چون باهاش ذهنیت آدما رو تو موقعیت‌های مختلف میفهمم و برام قابل پیش‌بینی میشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا