اخبار خارجی

تحلیل تکنیکال ۵ رمز ارز با پتانسیل افزایش قیمت در این هفته؛ BTC، XRP، CRO، FTT و TETHA

در چند روز اخیر بیت کوین بخشی از سود چند وقت گذشته خود را از دست داده است. با این حال، داده‌های درون زنجیره‌ای خبر از انباشت رمز ارز BTC توسط نهنگ‌ها و افزایش فعالیت آنها می‌دهند چراکه این دسته از سرمایه‌گذاران نسبت به چشم‌انداز طولانی مدت قیمت بیت کوین خوش بین هستند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، در سمت دیگر، ویلی وو، تحلیلگر مطرح معتقد است اگر بنا به کاهش قیمت بیت کوین باشد، سطح ۳۳۰۰۰ دلاری کف قیمت خواهد بود. تحلیلگر دیگری با نام کردیبل کریپتو نیز معتقد است احتمال سقوط بیت کوین به زیر ۳۰۰۰۰ دلار بسیار ضعیف است. باید به این نکته نیز دقت داشت که حجم معاملات در بازار رمز ارزها به نسبت ارزش بازار آنها در مقایسه با سال گذشته بسیار کمتر شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می‌توانید این گزارش را مطالعه کنید.

کریس کویپر، مدیر تحقیقات شرکت فیدیلیتی معتقد است ریسک کاهش قیمت بیت کوین در مقایسه با سایر دارایی‌های دیجیتال بسیار کم است و در صورتی که بتواند از حیث ذخیره ارزش جایگزین طلا شود، احتمالا به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت. آیا بیت کوین و آلت کوین‌ها اصلاح قیمت چند روز اخیر خود را جبران خواهند کرد؟

این مطلب تنها ترجمه خبر منبع است و به هیچ عنوان توصیه خرید، فروش و سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارزها نیست.

تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC)

قیمت بیت کوین در عبور از مقاومت ۴۵٬۴۵۶ دلاری ناتوان ظاهر شد اما نیمه پر لیوان این است که خریداران نگذاشتند قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۴۱٬۳۸۳ دلار کاهش پیدا کند.

نمودار بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین (BTC/USDT)

در صورت افزایش قیمت بیت کوین از سطح کنونی، خریداران برای عبور بیت کوین از مقاومت ۴۵٬۴۵۶ تلاش خواهند کرد و در صورتی که کندل قیمتی بالاتر از این سطح بسته شود، یک الگوی سر و شانه معکوس صعودی تکمیل خواهد شد.

پس از آن انتظار می‌رود قیمت بیت کوین تا ۵۲٬۰۸۸ دلار افزایش یابد و در آن سطح با مقاومتی قوی مواجه شود. در صورتی که این مقاومت شکسته شود و قیمت از آن فراتر رود، بیت کوین می‌تواند به هدف الگوی سر و شانه معکوس در ۵۶٬۹۰۴ دلار برسد.

در سمت مقابل اما در صورت کاهش قیمت از سطح فعلی و سقوط به زیر ۳۹٬۶۰۰ دلار، سناریو صعودی فوق فاقد اعتبار خواهد شد و احتمالا قیمت را تا ۳۶٬۲۵۰ دلار کاهش خواهد داد.

نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین (BTC/USDT)
نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین (BTC/USDT)

همانطور که بالاتر گفتیم، قیمت بیت کوین نتوانست از مقاومت ۴۵٬۴۵۶ دلاری عبور کند و به زیر میانگین‌های متحرک خود سقوط کرده است. در حال حاضر خریداران در تلاشند تا از حمایت ۴۱٬۶۸۸.۸۸ دلاری دفاع کنند. شایان ذکر است بیت کوین در حال حاضر در میانگین‌های متحرک خود با مقاومت سختی مواجه است.

در صورتی که بیت کوین از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر ۴۱٬۶۸۸.۸۸ دلار برسد، قیمت می‌تواند تا ۳۹٬۶۰۰ دلار کاهش پیدا کند. در سمت دیگر، در صورتی که قیمت افزایش یابد، احتمالا برای چند روز شاهد نوسان در ناحیه ۳۹٬۶۰۰ تا ۴۵٬۴۵۶ دلار خواهیم بود.

در صورتی که قیمت بیت کوین بتواند از میانگین‌های متحرک خود فراتر برود، می‌توان انتظار داشت قیمت تا ۴۳٬۹۲۰ و ۴۵٬۴۵۶ دلار افزایش یابد.

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل (XRP)

ریپل در تاریخ ۷ فوریه موفق شد از میانگین‌های متحرک خود فراتر برود که این ممکن است نشانه‌ای بر پایان روند نزولی باشد. پس از آن فروشندگان تلاش کردند تا قیمت را به زیر سطح افزایشی ۰.۷۵ دلار برسانند اما تلاش آنها با مقاومت خریداران مواجه شد و بی نتیجه ماند.

 نمودار روزانه قیمت ریپل (XRP/USDT)
نمودار روزانه قیمت ریپل (XRP/USDT)

قیمت ریپل مجددا از ۰.۷۵ دلار افزایش یافت و اکنون هدف یک دلاری را در مقابل خود دارد. در صورتی که مقاومت یک دلاری با موفقیت شکسته شود، می‌توان انتظار داشت قیمت تا ۱.۴۱ دلار افزایش یابد.

در حال حاضر، میانگین‌های متحرک در نمودار ریپل در آستانه تقاطعی صعودی هستند و اندیکاتور قدرت نسبی نیز در منطقه مثبت قرار گرفته است. همه اینها نشان می‌دهند که خریداران فعلا بر بازار حاکم هستند.

اما در صورتی که قیمت به زیر ۰.۷۵ دلار کاهش یابد، پیش‌بینی صعودی فاقد اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی نشان‌ می‌دهد فروشندگان همچنان به استراتژی فروش در زمان افزایش قیمت پایبند بوده‌اند.

  نمودار ۴ ساعته قیمت ریپل (XRP/USDT)
نمودار ۴ ساعته قیمت ریپل (XRP/USDT)

با توجه به نمودار ۴ ساعته ریپل، خریداران و فروشندگان در نزدیکی ۰.۸۲ دلار در حال مقابله با یکدیگر هستند. در این حین خریداران موفق شدند قیمت را به ۰.۸۵ دلار برسانند اما فروشندگان از افزایش بیشتر قیمت جلوگیری کردند و آن را به زیر ۰.۸۲ دلار رساندند.

داده‌ها نشان می‌دهد خریداران در محدوده میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در حال خرید در کف هستند. در صورتی که قیمت از این محدوده افزایش یابد، احتمالا به بالای ۰.۸۵ دلار خواهد رسید و پس از آن مقاومت ۰.۹۱ دلاری را آزمایش خواهد کرد. در سمت مقابل در صورتی که قیمت از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه خود کاهش پیدا کند، قیمت احتمالا به ۰.۷۵ دلار خواهد رسید و اگر این سطح حفظ نشود می‌توان اصلاح قیمتی شدیدتر را متصور شد.

تحلیل تکنیکال قیمت CRO

CRO، توکن بومی پلتفرم Crypto.com در تاریخ ۷ فوریه موفق شد از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه خود در سطح ۰.۴۷ دلار فراتر رود. حرکتی که نشان می‌دهد ممکن است مرحله اصلاح قیمت به پایان خود رسیده باشد. پس از آن، سه روز بعد و در تاریخ ۱۰ فوریه قیمت CRO به ۰.۵۴ دلار رسید و با مقاومت فروشندگان مواجه شد.

  نمودار روزانه قیمت کریپتو دات کام ( CRO/USDT)
نمودار روزانه قیمت کریپتو دات کام ( CRO/USDT)

میانگین‌های متحرک در آستانه تقاطعی صعودی قرار گرفته‌اند و اندیکاتور قدرت نسبی نیز در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می‌دهد برتری در وضعیت کنونی از آن خریداران است. در صورت حفظ جهش قیمتی کنونی و حفظ قیمت بالاتر از میانگین‌های متحرک، می‌توان نتیجه گرفت که خریداران در حال خرید در کف قیمتی هستند. پس از آن احتمالا تلاش برای فتح قله ۰.۵۴ دلاری و ادامه روند صعودی از سر گرفته خواهد شد.

در ادامه، CRO می‌تواند تا ۰.۶۰ و سپس ۰.۶۸ دلار افزایش یابد. در سمت دیگر، در صورت کاهش قیمت به زیر میانگین متحرک ۲۰ روزه، احتمالا شاهد افت قیمت تا ۰.۳۹ دلار خواهیم بود.

   نمودار ۴ ساعته قیمت کریپتو دات کام ( CRO/USDT)
نمودار ۴ ساعته قیمت کریپتو دات کام ( CRO/USDT)

در نمودار ۴ ساعته CRO، قیمت در داخل کانال صعودی در حال افزایش یافتن است. خریداران در مقطعی تلاش کردند تا قیمت را از خط مقاومت این کانال فراتر ببرند اما با مقاومت فروشندگان مواجه شدند و قیمت بار دیگر به این کانال صعودی بازگشت.

اکنون خریداران در حال تلاش برای دفاع از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه هستند. در صورتی که قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باقی بماند، خریداران دوباره برای شکستن خط مقاومت کانال تلاش خواهند کرد. اما اگر قیمت کاهش یابد و به زیر خط حمایتی کانال سقوط کند، پیش‌بینی صعودی فاقد اعتبار خواهد شد.

تحلیل تکنیکال قیمت FTT

در چند روز اخیر، توکن FTT در الگویی پهن شونده یا انبساطی در حال نوسان بوده است و اینکه قیمت نتوانسته از خط مقاومت الگو عبور کند نشان‌دهنده حجم زیاد فروش است.

   نمودار روزانه قیمت FTT ( FTT/USDT)
نمودار روزانه قیمت اف تی تی ( FTT/USDT)

اما نکته مثبت اینجاست که خریداران، در منطقه بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۴۳.۸۵ دلار و میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۴۱.۵۰ دلار در حال خرید در کف هستند. در صورت جهش قیمت، خریداران احتمالا بار دیگر مقاومت الگوی مذکور را هدف قرار خواهند داد.

در صورتی که خط مقاومت الگوی انبساطی شکسته شود، روند صعودی FTT از سر گرفته خواهد شد و قیمت تا ۵۳.۵۰ دلار افزایش خواهد یافت. در صورت ادامه روند صعودی، رالی احتمالا تا ۶۵ دلار ادامه دار خواهد بود.

اما اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه خود سقوط کند، سناریو صعودی فاقد اعتبار خواهد شد و قیمت برای چند روز دیگر در الگوی انبساطی نوسان خواهد کرد.

    نمودار ۴ ساعته قیمت FTT ( FTT/USDT)
نمودار ۴ ساعته قیمت اف تی تی ( FTT/USDT)

ناتوانی در عبور از محدوده مقاومتی ۴۸ تا ۵۰ دلار باعث شده تا سرمایه‌گذاران کوتاه مدت به سیو سود تحریک شوند. قیمت FTT اکنون در زیر هر دو میانگین متحرک قرار دارد و می‌تواند تا سطوح اصلاحی فیبوناچی ۳۸.۲ درصدی در ۴۱.۹۹ دلار سقوط کند.

هرگونه افزایش قیمت از سطح فعلی یا ۴۱.۹۹ دلار را می‌توان به خرید در کف خریداران ربط داد. پس از آن خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه برسانند. در صورت موفقیت، خط مقاومت الگو مجددا به چالش کشیده خواهد شد.

در سمت دیگر اما، اگر قیمت به زیر ۴۱.۹۹ دلار کاهش یابد، می‌توان انتظار داشت FTT تا سطح ۵۰ درصدی اصلاحی فیبوناچی در ۳۹.۹۵ دلار سقوط کند.

تحلیل تکنیکال قیمت تتا (THETA)

توکن تتا در تاریخ ۱۰ فوریه موفق شد خط روند نزولی را به سمت بالا بشکند که ممکن است نشان دهنده اتمام روند نزولی باشد. به طور کلی، یک رالی تمایل دارد تا بار دیگر سطح شکست خود را آزمایش کند.

   نمودار روزانه قیمت تتا ( THETA/USDT)
نمودار روزانه قیمت تتا ( THETA/USDT)

در صورتی که خریداران موفق شوند سطح شکست را به حمایت تبدیل کنند، می‌توان نتیجه گرفت که احساسات از فروش در رالی به خرید در کف قیمت تغییر پیدا کرده است. نکته قابل توجه این است که میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۳.۴۹ دلار شروع به افزایش کرده و اندیکاتور قدرت نسبی در محدوده مثبت قرار گرفته است.

در صورت افزایش قیمت از خط روند نزولی، خریداران برای از سر گرفتن روند صعودی تلاش خواهند کرد و هرگونه افزایش قیمت بالاتر از ۴.۳۹ دلار می‌تواند با جذب بیشتر خریداران، قیمت را تا ۶ دلار افزایش دهد.

در سمت مقابل اما اگر قیمت از سطوح کنونی کاهش یابد و به زیر خط روند نزولی سقوط کند، سناریو صعودی فاقد اعتبار خواهد شد و می‌توان متوجه شد که افزایش قیمت به بالاتر از خط روند نزولی تنها یک تله گاوی بوده است.

    نمودار ۴ ساعته قیمت تتا ( THETA/USDT)
نمودار ۴ ساعته قیمت تتا ( THETA/USDT)

در نمودار ۴ ساعته، قیمت تتا در کانال صعودی در حال افزایش یافتن است. خریداران در مقطعی تلاش کردند تا قیمت را از داخل کانال بیرون بیاورند اما با مقاومت فروشندگان مواجه شدند و قیمت دوباره به کانال صعودی بازگشت. پس از آن، سیو سود سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت قیمت را به سمت خط حمایتی کانال سوق داد.

قیمت تتا در سه بار قبلی که به خط حمایت کانال صعودی رسیده است، با حمایتی قوی مواجه شده است، بنابراین انتظار می‌رود خریداران همچنان از آن دفاع کنند.

در صورت افزایش قیمت تتا از سطوح فعلی (خط روند نزولی) می‌توان انتظار داشت رالی قیمتی ادامه پیدا کند. در طرف دیگر، اگر قیمت به زیر خط حمایت کانال کاهش یابد، شاهد کاهش قیمت شدید تا ۳.۲۰ دلار خواهیم بود.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا