مبتدی سرمایه گذاری

۱۲ توصیه آرتور هیز پیش از سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال

آرتور هیز (Arthur Hayes) یکی از بنیانگذاران صرافی BitMEX و جزو ثروتمندترین افراد جهان است که ارزش دارایی‌هایش به بیش از ۵۰۰ میلیون دلار می‌رسد. آرتور یک رویکرد خاص برای تحقیق درباره پروژه‌های ارز دیجیتال دارد و سرمایه‌گذاری‌های خود را با دقت زیاد انتخاب می‌کند. در این مقاله از میهن بلاکچین می‌خواهیم روش آرتور هیز برای تحقیق درباره ارزهای دیجیتال را به شما معرفی کنیم.

سرمایه‌گذاری به روش آرتور هیز

تحقیق درباره ارزهای دیجیتال به روش آرتور هیز
منبع: medium.com

مطلب زیر خلاصه یکی از پست‌‌های قدیمی از وبلاگ آرتور هیز است. این مطلب حاوی نکات بسیار مهمی درباره نحوه صحیح تحقیق درباره پروژه‌های ارزهای دیجیتال است که هر سرمایه‌گذاری باید بداند:

۱. اهمیت وایت پیپر

در سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال، بسیار مهم است که اهمیت وایت پیپر (Whitepaper) یک پروژه را درک کنید. اکثر پروژه‌های بلاکچینی مفاهیم اصلی خود را از ایده‌های مطرح‌شده در وایت پیپر بیت کوین وام می‌گیرند و در تلاش‌اند تا خود را با این استانداردها همگام کنند. این قانون سرانگشتی، درباره کل فضای ارز دیجیتال صدق می‌کند.

۲. احتیاط و آگاهی از کلاهبرداری‌ها

مراقب پروژه‌های کلاهبرداری ارز دیجیتال باشید. برخی از این پروژه‌ها به‌شکلی از پروژه‌های قانونی تقلید می‌کنند که تشخیص تفاوت آن‌ها برای کاربران سخت می‌شود. معمولا با خواندن وایت پیپر پروژه‌های کلاهبرداری، می‌توان فهمید که این پروژه‌ها فاقد محتوای ارزشمند هستند. برای تصمیم‌گیری بهتر و سرمایه‌گذاری آگاهانه، باید بتوانید تفاوت پروژه‌های واقعی و پروژه‌های کلاهبرداری را از هم تشخیص دهید.

ما در بخش پروژه‌های کلاهبرداری میهن بلاکچین نحوه تشخیص این پروژه‌ها را به شما آموزش می‌دهیم.

۳. پیشرفت پروژه‌ها را دنبال کنید

پروژه‌های موفق معمولا ایده‌های موجود را تقلید می‌کنند و بعدا سعی می‌کنند که این ایده‌ها را توسعه دهند و پیشرفت کنند. برای مثال، اتریوم بر اساس بیت کوین ساخته شد و بعدا با توسعه یک سیستم مجازی غیرمتمرکز، کاربردهای خود را افزایش داد. تشخیص و دنبال کردن پیشرفت پروژه‌ها، عامل مهمی در شناسایی فرصت‌های خوب سرمایه‌گذاری است.

۴. فاندامنتال

هر پروژه جدید باید پاسخی برای سوالات فاندامنتال (Fundamentals) و اساسی داشته باشد:

  • چرا این اکوسیستم ارزشمند است؟
  • اهداف پروژه چیست؟
  • این پروژه چگونه سیستم مالی فعلی را تقویت یا بخش‌هایی از آن را جایگزین خواهد کرد؟

درک «چرایی» وجود یک پروژه و نتایج آن، نقش مهمی در تشخیص پروژه‌های موفق ایفا می‌کند. برای آموختن تحلیل فاندامنتال می‌توانید بخش فاندامنتال میهن بلاکچین را دنبال کنید.

۵. شفافیت

یک پروژه برای اینکه در دنیای وسیع ارزهای دیجیتال موفق شود، باید درک عمیق و واضحی از اهداف ایده‌آل خود داشته باشد. اگر شفافیت لازم وجود نداشته باشد، سرمایه‌گذار مجبور است که بر اساس توصیه‌های الگوریتمی تصمیم بگیرد و ریسک سرمایه‌گذاری ناآگاهانه افزایش می‌یابد.

۶. باور و اطمینان قلبی

داشتن باور و اعتقاد قوی برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال ضروری است. باید عمیقا درک کنید که پروژه‌های ارز دیجیتال چه تأثیری بر سیستم مالی فعلی خواهند گذاشت. علی‌رغم نوسانات بازار، سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت می‌توانند سود چشمگیری را به‌همراه داشته باشند. برای مثال، ثابت شده است که نگهداری بلندمدت بیت کوین بسیار سودآور است.

۷. تمرکززدایی یا غیرمتمرکز بودن

هدف جنبش تمرکززدایی ایجاد یک سیستم همتابه‌همتا است که نیازی به واسطه و نهادهای مرکزی نداشته باشد. تغییر سیستم‌های مالی از نهادهای متمرکز به مشارکت‌کنندگانی که علاقه‌مند به همکاری هستند، پیامدهای مثبت زیادی برای حوزه مالی دارد و مدل بانکداری سنتی را به چالش می‌کشد.

۸. توجه به تفاوت‌های سیستم مالی سنتی و غیرمتمرکز

از عملکرد ضعیف بازار سنتی نسبت به بازارهای تکنولوژی مشخص است که بانک‌های سنتی با چالش‌های جدی مواجه شده‌اند. سرویس‌های غیرمتمرکز که بر بستر بلاکچین‌های عمومی هستند، می‌توانند کار بانک‌ها را (حتی بهتر از آن‌ها) با هزینه‌ بسیار کمتر انجام دهند.

۹. از متمرکز بودن تا تمرکززدایی کامل

حساب‌های پس‌انداز، حساب‌های جاری، وام‌ها، خدمات امانی و تمام سرویس‌های دیگر را می‌توان با معادل‌های غیرمتمرکز جایگزین کرد. برای مثال، استیبل کوین‌های استیک‌شده در پلتفرم‌های وام‌دهی دیفای (DeFi) می‌توانند جایگزین مناسبی برای حساب‌های پس‌انداز سنتی باشند. کیف پول‌های دیجیتال نیز به‌صورت ۷/۲۴ فعال هستند و نیازی به مجوز ندارند.

۱۰. توجه به فرصت‌های موجود در دیفای

علی‌رغم کاستی‌هایی که در برخی از بخش‌های حوزه مالی غیرمتمرکز وجود دارد، این بازار می‌تواند ناکارآمدی‌های مدل بانکداری سنتی را برطرف کند. دیفای این پتانسیل را دارد که سیستم‌های واسطه متمرکز را با سیستم‌های شفاف و مقرون‌به‌صرفه جایگزین کند.

۱۱. تحلیل بازگشت به میانگین

بهتر است که با استفاده از تحلیل بازگشت به میانگین (Mean reversion analysis)، نسبت قیمت به درآمد پروتکل‌های ارز دیجیتال را محاسبه کنید. این کار یک دید کلی از احتمال رشد ارزش یک پروژه را به شما می‌دهد.

۱۲. ارزیابی بایسته یا کنکاش موشکافانه

برای سرمایه‌گذاری صحیح در حوزه دیفای، باید ارزیابی عمیق و بایسته (Due diligence) انجام دهید و از پروژه‌های سطحی دوری کنید. به‌خوبی تحقیق کنید، فناوری مربوطه را درک کنید و از حس زیبای حفظ سرمایه لذت ببرید.

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
آرتور هیز (Arthur Hayes) کیست؟

آرتور هیز (Arthur Hayes) یکی از بنیانگذاران صرافی BitMEX و جزو ثروتمندترین افراد جهان است که ارزش دارایی‌هایش به بیش از ۵۰۰ میلیون دلار می‌رسد. او یکی از سرمایه‌‌گذاران برجسته کریپتو محسوب می‌شود.

چطور به روش آرتور هیز سرمایه‌گذاری کنیم؟

آرتور هیز پیش از سرمایه‌گذاری در بازار روی آشنایی با انواع کلاهبرداری‌ها، دنبال کردن رودمپ و فاندامنتال پروژه‌های کریپتویی تاکید دارد.

جمع‌بندی

یکی از مهم‌ترین مولفه‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، درک مفاهیم پایه، فرصت‌ها و ریسک‌های موجود است. با کسب آگاهی لازم، سرمایه‌گذاران می‌توانند در دنیای وسیع ارزهای دیجیتال پیش بروند و از پتانسیل آن برای افزایش سرمایه خود استفاده کنند. در این مقاله تلاش کردیم که با استفاده از رویکرد و دیدگاه‌‌های آرتور هیز، یک روش صحیح برای تحقیق درباره ارزهای دیجیتال را به شما معرفی کنیم. شما پروژه‌های قوی و مستعد رشد را چگونه شناسایی می‌کنید؟ در روش خود به چه چیزهایی دقت می‌کنید و چه نکاتی را در نظر می‌گیرید؟ لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
twitter.com/crypthoem

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا