متوسط کیف پول

آموزش گام به گام استفاده از کیف پول بایننس چین

کیف پول بایننس چین (Binance Chain)، کیف پول رسمی صرافی بایننس برای دسترسی به شبکه‌های بایننس اسمارت چین (BSC)، بایننس چین (BC) و اتریوم است. با استفاده از این والت، می‌توانید به شکل امن از دارایی‌های کریپتوی خود نگهداری کنید و به هزاران پروژه متفاوت در شبکه‌های مختلف متصل شوید.

چه به دنبال تبدیل ارز دیجیتال BNB خود به دیگر توکن‌ها باشید، بخواهید NFT ایجاد (mint) کنید و یا در پروژه‌های ییلد فارمینگ مشارکت کنید؛ همه این موارد به سادگی از طریق افزونه مرورگر این والت ممکن است. کیف پول بایننس چین در حال حاضر بر روی مرورگرهای کروم، فایرفاکس و بریو (Brave) قابل دسترسی است.

مزیت کیف پول بایننس چین چیست؟

در نگاه اول کیف پول بایننس چین مشابه دیگر کیف پول‌های افزونه‌ای است اما چند ویژگی این والت را از باقی رقبا متمایز می‌کند. اگر پیش‌تر حساب کاربری بایننس داشته باشید، می‌توانید به راحتی حسابتان را از طریق ویژگی والت دایرکت (Wallet Direct)‌ به کیفتان متصل کنید. این ویژگی شما را از دردسر کپی/پیست آدرس‌ها به هنگام انتقال دارایی‌های دیجیتال بین این دو می‌رهاند.

همچنین می‌توانید از طریق حساب جیمیل‌تان با استفاده از راهکار غیرمتصدیانه tKey در این کیف پول ثبت‌نام کنید. اگر دسترسی‌تان به والت را از دست دهید، می‌توانید با داشتن دسترسی به دو عد از سه راه زیر، دوباره به کیف‌تان متصل شوید:

  • از طریق ورود به جیمیل‌تان
  • با استفاده از دستگاه (کامپیوتر) لوکال‌تان
  • از طریق رمز عبوری که هنگام ثبت‌نام مشخص کردید

امن نگاه داشتن کلید‌های خصوصی وظیفه‌ای خطیر است و استفاده از راهکار ‌tkey می‌تواند به این امر کمک کند. راهکار tKey مبتنی بر روش تقسیم رمز شمیر (Shamir Secret Sharing) است و در آن کاربر با داشتن دو بخش از سه سهم رمز، می‌تواند به کلید خصوصی دسترسی داشته باشد.

این دو ویژگی کیف پول بایننس چین را بدل به انتخابی مناسب برای کسانی که آشنایی چندانی با والت‌های کریپتو ندارند، می‌کند.

ساخت کیف پول بایننس چین

۱. کیف پول بایننس چین را از طریق صفحه بایننس چین دانلود کنید. در این مرحله مرورگری که می‌خواهید افزونه مربوط به آن را نصب کنید، انتخاب کنید.

ساخت کیف پول بایننس چین چیست؟

۲. بعد از اتمام عملیات نصب افزونه، صفحه ثبت‌نام را مشاهده خواهید کرد. در ادامه آموزش، یک کیف جدید با استفاده از حساب کاربری جیمیل خواهیم ساخت.
توجه: در صورت داشتن اطلاعات ورود tKey یا عبارت‌های بازیابی (seed phrase) هر کیف پول دیگری که پیش‌تر ساخته‌اید، می‌توانید با وارد کردن آن‌ها به آن دسترسی داشته باشید. در واقع شما می‌توانید در صورت داشتن عبارت‌های بازیابی هر کیف پولی، به محتویات آن والت در کیف پول‌های دیگری که قابلیت پشتیبانی از آن شبکه را دارند، دسترسی داشته باشید.

۳.  روی گزینه ایجاد کیف پول  Create Wallet کلیک کنید و سپس گزینه با tKey از طریق جیمیل ادامه بده را انتخاب کنید.

راهنمای ساخت کیف پول ساخت کیف پول bsc

۴. یک صفحه پاپ آپ (pop-up) گشوده خواهد شد که از شما می‌خواهد اطلاعات ورود به حساب کاربری جیمیل‌تان را وارد کنید. tKey و والت بایننس چین از حساب کاربری جیمیل‌تان به عنوان راهی برای تایید هویت شما در صورت نیاز استفاده خواهند کرد.

آموزش ساخت والت بایننس چین

۵. قدم بعدی تعریف رمز عبوری است که در صورت از دست رفتن کلید خصوصی، بتواند به عنوان لایه دوم امنیت عمل کند.

bsc wallet

۶. حال شما عبارت‌های بازیابی کیف پول‌تان را خواهید دید که با استفاده از آن می‌توانید به حساب‌تان دسترسی پیدا کنید. همچنین این امکان را دارید که عبارت‌های بازیابی خودتان را بسازید. تعداد این عبارات باید ۱۲، ۱۵، ۱۸، ۲۱ و یا ۲۴ کلمه باشد.
به هیچ عنوان نباید این عبارات را در اختیار کسی قرار دهید. این عبارت‌ها را همانند رمز دوم کارت و یا رمز عبور اینترنت بانک تلقی کنید. در صورت از دست دادن این عبارت، می‌توانید همچنان با استفاده از آدرس ایمیل به همراه رمز عبور tKey به کیف پول‌تان دسترسی دارید.

۷. پس از اینکه مطمئن شدید عبارات بازیابی را به شکل ایمن در جایی ثبت کرده‌اید، بر روی گزینه Continue کلیک کنید.

عبارت بازیابی کیف پول دیجیتال

۸. ایجاد کیف پول شما با موفقیت به اتمام رسید. حال می‌توانید از آن برای دریافت و ارسال توکن‌ها بر روی شبکه‌های BSC، بایننس چین و اتریوم استفاده کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از آن با برنامه‌های غیرمتمرکز (Dapp) و قراردادهای هوشمند (smart contract) توسعه یافته در شبکه‌های ذکر شده، تعامل کنید.

خرید bnb در کیف پول bsc

واریز BNB از طریق Wallet Direct

اگر بخواهید از شبکه بایننس اسمارت چین (BSC) استفاده کنید، داشتن کمی BNB در کیف پول‌تان ضروری است. پرداخت هزینه تراکنش‌ها به هنگام انتقال دارایی یا تعامل با قراردادهای هوشمند در این شبکه با BNB صورت می‌گیرد. دو نوع توکن BNB وجود دارد: BEP-20 و BEP-2. از آن جا که می‌خواهیم از شبکه BSC استفاده کنیم، باید توکن نوع BEP-20 را اختیار کنیم.

اگر در حساب اسپات خود در صرافی بایننس BNB دارید، می‌توانید با اتصال حساب خود به کیف پول بایننس چین از قابلیت Wallet Direct استفاده کنید.

۱. بر روی آیکن موجود در گوشه بالایی سمت راست صفحه اصلی کیف پول خود کلیک کنید و سپس بر روی گزینه Connect to Binance.com account کلیک کنید.

خرید و فروش بایننس کوین

۲. به حساب کاربری بایننس خود وارد شوید و سپس بر روی گزینه Verify and connect my address کلیک کنید.

اتصال کیف پول bsc به حساب کاربری صرافی بایننس

۳. حال یک صفحه پاپ آپ خواهید دید که از شما می‌خواهد که والت خود را متصل کنید (Connect to wallet). با کلیک بر روی آن، کیف پول بایننس چین شما گشوده خواهد شد که در آن جا بر روی گزینه اتصال (Connect) کلیک کنید.

اتصال کیف پول بایننس چین به دیفای

۴. در این مرحله باید به والت خود این اجازه را دهید تا پیغام بایننس را امضا کند. این مرحله برای اطمینان حاصل کردن از اینکه شما مالک کیف پول هستید و اجازه اتصال می‌دهید، طراحی شده است.

ارسال تراکنش در کیف پول BSC

۵. بعد از انجام مراحل پیشین، حال باید پروسه تایید امنیتی بایننس را به عنوان آخرین لایه امنیت کامل کنید. اگر ورود دو مرحله‌ای (2FA) را فعال کرده باشید، باید آن مرحله را نیز تکمیل کنید.

۶. پس از تایید موفقیت‌آمیز، حساب بایننس شما با موفقیت به کیف پول‌تان متصل خواهد شد. می‌توانید این مساله را از طریق بخش مربوط به حساب کاربری (account) کیف پول خود یا از صفحه اینترنتی Wallet Direct مشاهده کنید.

ارسال تراکنش در کیف پول بایننس چین

۷. برای انتقال دارایی از حساب بایننس‌تان، بر روی دکمه دریافت (Receive) کلیک کنید و Wallet Direct را انتخاب کنید.

آموزش والت Binance Smart Chain

۸. در این مرحله موجودی قابل انتقال‌تان را مشاهده خواهید کرد.

کار با ولت بایننس چین

دریافت از کیف پولی دیگر

شما همچنین می‌توانید از والتی دیگر دارایی دریافت کنید. در این مثال، ما مقداری BNB از کیف پول حساب بایننس به کیف پول بایننس چین منتقل خواهیم کرد.

۱. به صفحه برداشت حساب بایننس خود بروید و شبکه بایننس اسمارت چین (BSC BEP-20) را انتخاب کنید.

ارسال Bep20 در کیف پول BSC

۲. در والت بایننس چین خود بر روی Binance Chain Native Token کلیک کنید و سپس دریافت (Receive) را انتخاب کنید.

دریافت توکن در wallet bsc

۳. حال یک کد QR می‌بینید که می‌توانید اسکن کنید یا آدرس بالای آن را کپی کنید و در بخش آدرس دریافت‌کننده پیست کنید. توجه داشته باشید که تمامی آدرس‌های BEP-20 با 0x آغاز می‌شوند در حالی که آدرس‌های BEP-2 با عبارت bnb شروع می‌شوند.

ساخت اکانت در بایننس چین

اضافه کردن توکن‌های جدید به لیست کیف پول بایننس چین

۱. پس از ثبت‌نام و ورود اولیه به کیف پول خود، در ابتدا تنها موجودی BNB خود را در صفحه کیف پول خود می‌بینید. می‌توانید رمزارزها و توکن‌های دیگر را از طریق کلیک بر روی علامت + از موارد لیست شده انتخاب کنید.

اضافه کردن توکن‌های جدید به لیست کیف پول بایننس چین

۲. توکنی که مدنظرتان است را انتخاب کرده و باکس جلوی آن را انتخاب کنید. در این مثال ما اتر پگ شده بایننس را به لیست افزودیم اتر پگ شده بایننس توکنی است که بایننس هم ارز با هر یک اتر، یک عدد از آن را در شبکه بایننس اسمارت چین منتشر کرده است) دقت داشته باشید که والت شما واریز به توکنی که در لیست انتخاب نشده باشد را می‌پذیرد. انتخاب آن در لیست، صرفا سبب آشکار شدن موجودی آن در صفحه موجودی‌ها می‌شود.

اضافه کردن توکن‌های جدید به لیست کیف پول بایننس چین

متصل کردن کیف پول بایننس چین به شبکه بایننس اسمارت چین

تعامل با شبکه بایننس اسمارت چین به وسبله کیف پول بایننس چین بسیارآسان است. تنها چند کلیک بین شما و استیکینگ، سواپ و تعامل با برنامه‌های غیرمتمرکز قرار دارد. در این مثال به صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ (PancakeSwap) متصل خواهیم شد. تقریبا تمامی برنامه‌های غیرمتمرکز رابط کاربری مشابهی برای اتصال کیف پول دارند.

۱. بر روی گزینه اتصال (Connect)‌ که در گوشه بالا و راست صفحه قرار دارد، کلیک کنید.

متصل کردن کیف پول بایننس چین به شبکه بایننس اسمارت چین

۲. کیف پول بایننس چین را از میان لیست انتخاب کنید. دقت کنید که لزوما همه برنامه‌های غیرمتمرکز به طور پیش‌فرض از کیف پول بایننس چین پشتیبانی نمی‌کنند.

متصل کردن کیف پول بایننس چین به شبکه بایننس اسمارت چین

۳. صفحه‌ای گشوده خواهد شد و از شما می‌پرسد که آیا مایل به اتصال کیف پول خود به برنامه هستید یا خیر. بر روی گزینه اتصال (Connect) کلیک کنید.

متصل کردن کیف پول بایننس چین به شبکه بایننس اسمارت چین

۴. آدرس والت شما در این مرحله باید در گوشه بالایی صفحه قابل مشاهده باشد.

متصل کردن کیف پول بایننس چین به شبکه بایننس اسمارت چین

سخن پایانی

کیف پول بایننس چین انتخابی فوق‌العاده، خصوصا برای کسانی است که از پیش حساب بایننس دارند. انتقال دارایی‌های کریپتویی و سر و کله زدن با آدرس‌ها می تواند برای تازه‌واردین به این فضا اضطراب‌آور باشد، گزینه والت کانکت با دید کم کردن این احساس به وجود آمده است. همچنین همین قضیه برای عبارت‌های بازیابی و کلید خصوصی حاکم است و مانعی جدی بر سر راه کسانی است که با این حوزه آشنایی ندارند. هدف ایجاد این کیف پول، آسان‌تر کردن هر چه بیشتر فرایند برای ورود بوده است تا افراد بیشتری بتوانند از مواهب کریپتو و دیفای بهره‌مند شوند.

منبع
Binance Academy

نوشته های مشابه

8 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا