مقالات عمومی

بهترین فرمول برای تشخیص یک ICO پر سود چیست؟

با اینکه بیت کوین تقریبا ۵۰ درصد نزول کرده است اما بازار ICO (عرضه اولیه پول) همچنان پر رونق می‌باشد. ICO به شرکت ها این امکان را می‌دهد تا با ارائه توکن های خود سرمایه جمع کنند. سپس آنها می‌توانند در صنایع مختلف وارد شوند و پول زیادی بدست بیاورند.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گفته میچ استیوز، تحلیلگر RBC بازار ارز دیجیتال در مقایسه با اکثر بازارهای توسعه یافته، تصمیمات سرمایه گذاری دقیق و شفافی ندارد. در بازار بورس، شرکت ها بر حسب مقیاس و استانداردهای متنوعی مانند ارزش فروش، دارایی شرکت، درآمد و شناوری پول ارزش گذاری می‌شوند. هیچ یک از این موارد در کریپتو وجود ندارد.

استیوز خاطر نشان کرد سرمایه گذاران باید از قانون متکالف (Metcalfe) استفاده کنند تا توکن‌های موجود در بازار ارزش گذاری شوند. قانون متکالف برای ارزش شبکه وضع شده است و بر اساس آن ارزش شبکه متناسب با مجذور کاربرانش است. وی افزود:

جذب سرمایه با حداقل رگولاتوری (قانون گذاری) در ICO ها باعث شده تا اشخاص فریبکار سود بدست آورند. در نتیجه افراد زیادی بازار ICO را فرصت مناسبی می‌دانند. حداقل ۱۷۰ شرکت کریپتویی دفتری راه اندازی کرده اند تا فقط پول جمع آوری کنند.

سایمون یو، رییس شرکت فناوری بلاک چین StormX بیان کرد، پروژه های واقعی به دنبال حل مشکلات می‌باشند و با بکار بردن فناوری بلاک چین موفق به حل چالش های دشوار گذشته می‌شوند.

استیوز نیز اعلام کرد قانون متکالف در آغاز تکنولوژی اینترنت به وجود آمد تا قدرت تاثیرات شبکه را بررسی کند. همان‌طور که گفته شد، این قانون نشان می‌دهد که ارزش شبکه با مجذور تعداد کاربران آن سیستم رابطه مستقیم دارد. این قانون به سه روش می‌تواند برای ارزش گذاری یک ICO به کار برود. وی همچنان اذعان کرد:

اولین روش که رایج ترین آنها می‌باشد، نیاز به جمع ارزش ارز دیجیتال تقسیم بر kN^۲ دارد (N بیانگر تعداد کاربران است). دومین روش از همین فرمول پیروی می‌کند و در آن N تعداد تراکنش ها در ثانیه می‌باشد و در روش سوم N تعداد گره های فعال در شبکه است.

اطلاعات جدید شرکت اتونوموس نکست (Autonomous NEXT) نشان می‌دهد که از شروع سال ۲۰۱۸ تا به حال بیش از ۱.۸ میلیارد دلار ارز دیجیتال در حوزه ICO‌ جمع آوری شده است. این مقدار بیش از یک چهارم مقدار جمع شده در سال ۲۰۱۷ می‌باشد.

نظر شما چیست؟ این تعداد ICO و این حجم از پول مقدار منطقی برای ظرفیت این بازار است؟

منبع
nordic.businessinsider

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا