ایستگاه اتوبوس بیت کوین؛ با TxStreet بیشتر آشنا شوید +ویدئو

با وجود اینکه حدود ۱۰ سال از تولید بیت کوین می گذرد ولی هنوز فهمیدن تکنولوژی پایه ای آن، کار راحتی نیست. شاید شما هم با همین مشکل روبرو شده باشید. در این مقاله قصد داریم یک وب سایت جدید به شما معرفی کنیم. این وب سایت اتفاقاتی که در شبکه بلاک چین بیت کوین رخ می دهد را برای ما تصویر سازی می کند. جالب اینجاست که این تصویر سازی به گونه ای اتفاق افتاده که برای همه کاربران آشناست.

 

در وب سایت TxStreet تراکنش های بیت کوین به شکل مسافر نمایش داده می شوند. هر بلاک از بلاکچین بیت کوین با نماد اتوبوس تصویر سازی شده است. مسافران برای آغاز سفر خود از اتوبوس ها استفاده می کنند. مثل دنیای واقعی که در ترمینال های اتوبوس رانی، راننده ها به نوبت مسافر سوار می کنند و بعد از تکمیل ظرفیت حرکت می کنند، در وب سایت TxStreet هم به همین صورت اتفاقات بلاک چین بیت کوین به تصویر کشیده شده است.

تراکنش ها یا مسافران تا جایی که ظرفیت هر اتوبوس اجازه می دهد، وارد آن می شوند. بلافاصله بعد از اینکه ظرفیت تکمیل شد، اتوبوس حرکت کرده و مسافران تا آمدن اتوبوس بعدی، یک صف تشکیل می دهند. هر چقدر این صف طولانی تر شود، نشان دهنده این است که شبکه بار ترافیکی زیادی تحمل می کند و شلوغ شده است.

وب سایت TxStreet علاوه بر تصویر سازی بیت کوین، قسمتی را نیز به بلاک چین بیت کوین کش اختصاص داده است. همانطور که می‌دانید بیت کوین کش از طریق یک فورک بر روی بلاک چین بیت کوین به وجود آمد و این سایت به خوبی تفاوت های این دو ارز دیجیتالی را به نمایش گذاشته است. شخصیت های استفاده شده برای مسافران نشان دهنده پرداخت ها به صورت ارز دیجیتالی است که از یک آدرس کیف پول به آدرس دیگری انتقال داده می شود. هر چقدر که ارزش بیت کوینی تراکنش بیشتر باشد به همان نسبت، شخصیت استفاده شده که به عنوان نماد آن تراکنش شناخته می شود، ابعاد بزرگتری دارد. همچنین سرعت حرکت این شخصیت ها متناسب با کارمزدی است که برای انجام آن ها در نظر گرفته شده است. هر چقدر که کارمزد بیشتری برای انجام شدن تراکنش در نظر گرفته شود، سرعت حرکت این شخصیت ها بیشتر خواهد بود.

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، در قسمت اختصاص داده شده به بیت کوین، دو اتوبوس متمایز دیده می شود. یک اتوبوس مربوط به لایه Legacy و یک اتوبوس مربوط به لایه SegWit می باشد که برای آشنایی با آن می توانید به مقاله مرتبط مراجعه کنید.

هر اتوبوس نمایش دهنده ۱ مگابایت است. با توجه به این که ظرفیت بلاک در بیت کوین کش ۳۲ مگابایت و بیت کوین ۱ مگابایت است، در سمت بیت کوین کش ۳۲ اتوبوس و در سمت بیت کوین ۲ اتوبوس (یکی برای لایه Lagacy و یکی برای لایه SegWit) نمایش داده شده است، با این تفاوت که سمت بیت کوین هر ۲ اتوبوس همزمان حرکت می کنند ولی در سمت بیت کوین کش متناسب با تعداد تراکنش و حجم معاملات حداقل یک اتوبوس و حداکثر ۳۲ اتوبوس حرکت می کند.

وب سایت TxStreet داده های خود را از سایت های BTC، Bitcointicker، Blockchain و Coinmarketcap جمع آوری کرده است. ایده اصلی این وب سایت از سایت TxHighway گرفته شده است که به بلاکچین بیت کوین کش اختصاص دارد.


54321
امتیاز 3 از 4 رای

منبع میهن بلاکچین
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

  اشتراک  
اطلاع از
عضویت در کانال تلگرام میهن بلاکچین