اخبار آلتکویناخبار بلاکچین

بررسی دلایل رشد قیمت ارز دیجیتال آوالانچ؛ روند صعودی AVAX تا کجا ادامه دارد؟

قیمت آوالانچ (AVAX) اخیرا با حرکت قوی مواجه شده و با ۵.۵٪ رشد در ۲۴ ساعت گذشته به محدوده ۲۲.۳ دلار رسیده است. مارکت کپ AVAX هم از ۸ میلیارد دلار عبور کرده؛ اما این ارز دیجیتال در ادامه باید از مقاومت‌های ۲۴.۵۰ و ۲۵ دلار عبور کند. آیا روند صعودی این ارز دیجیتال ادامه خواهد داشت؟

به نقل از کوین گیپ، با رشد بازار آلت کوین‌ها قیمت AVAX در ماه گذشته حدود ۱۴۲٪ رشد کرده و به سیزدهمین رمزارز بزرگ بازار کریپتو از نظر ارزش بازار تبدیل شده است.

تحلیل فاندامنتال آوالانچ

هفته پیش بانک جی‌پی مورگان (JP Morgan) اعلام کرد بازوی بلاکچینی آن، یعنی «Onyx» و «Apollo Global» با استفاده از شبکه آوالانچ قصد دارند یک نوع گواه اثبات مفهوم را معرفی کنند. انتشار این خبر باعث شد قیمت آوالانچ به شدت افزایش یابد.

بانک بزرگ و بین‌المللی سیتی (Citi) نیز اعلام کرده است با استفاده از سرویس بلاکچینی «AvaCloud» در آوالانچ، به توسعه سریع و استقرار و افزایش مقیاس‌پذیری شبکه‌های غیرمتمرکز در بخش‌های مختلف می‌پردازد. سیتی قصد دارد برنامه جدید و نوآورانه‌ای را با استفاده از AvaCloud توسعه دهد که از زیرساخت‌های بلاکچینی برای قیمت‌گذاری و اجرای معاملات دوجانبه ارز خارجی (FX) استفاده می‌کند.

علاوه بر این، شرکت ریپابلیک (Republic) هم تصمیم گرفته است از شبکه آوالانچ برای معرفی دارایی به اسم «Republic Note (R/Note)» استفاده کند. Republic Note یک دارایی دیجیتالی است که برای اشتراک سود و با هدف دموکراتیزه کردن سرمایه‌گذاری در بازار خصوصی طراحی شده است.

به نظر می‌رسد شرکت ریپابلیک به خاطر مزایای ذاتی شبکه آوالانچ، آن را برای راه‌اندازی Republic Note انتخاب کرده است؛ چرا که مقیاس‌پذیری و سرعت تراکنش‌های آوالانچ تجربه روان و مقرون‌به‌صرفه‌ای را برای هولدرهای Republic Note ایجاد می‌کند. علاوه بر این، مشارکت استراتژیک آوالانچ با شرکت‌های بزرگی مثل آمازون وب سرویس (Amazon Web Services) و مسترکارت (Mastercard) نیز نشان می‌دهد که این شبکه قدرت و پتانسیل زیادی دارد.

تحلیل تکنیکال قیمت آولانچ

قیمت AVAX در حال حاضر در بالای مرز ۲۲ دلار و میانگین متحرک ۱۰۰ دوره‌ای (در نمودار ۴ ساعته) آن قرار دارد. یک خط روند صعودی مهم (خط آبی رنگ در تصویر زیر) با حمایت ۲۰.۵۰ دلار در نمودار ۴ ساعته آوالانچ در حال شکل‌گیری است. اولین مقاومت AVAX در منطقه ۲۴.۵۰ دلار قرار دارد. اگر آوالانچ از این مقاومت عبور کند، در مرحله بعد باید با مقاومت ۲۵ دلار روبه‌رو شود.

نمودار ۴ ساعته قیمت آوالانچ
نمودار ۴ ساعته قیمت آوالانچ – منبع: Tradingview

علاوه بر این، قیمت آوالانچ در صورت صعود و عبور از مقاومت‌های ۲۴.۵۰ و ۲۴ دلار ممکن است صعود قابل‌توجهی را تجربه کرده و احتمالا بیش از ۲۰٪ رشد می‌کند. در نتیجه، قیمت AVAX ممکن است به صورت پیوسته به سمت ناحیه ۳۰ دلار حرکت کند.

با این حال، AVAX برای عبور از سطوح مقاومتی ۲۴.۵ یا ۲۵ دلار، ممکن است با یک اصلاح قیمت مواجه شود. در این صورت، اولین حمایت آن در ناحیه ۲۲.۵۰ دلار قرار دارد که البته مهم‌ترین حمایت AVAX در منطقه ۲۰.۵۰ دلار است. سقوط به زیر این سطح حمایتی، باعث خواهد شد قیمت آوالانچ به سمت ۱۸ دلار حرکت کند. در صورت تداوم روند نزولی، حمایت بعدی AVAX در محدوده ۱۵.۵۰ دلار قرار دارد.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا