کریپتو کده

معرفی پلتفرم Ispolink و توکن ISP؛ جایگزین غیرمتمرکز لینکدین

پلتفرم میان زنجیره‌ای و جدید Ispolink که توسط بایننس اسمارت چین و پالیگان (Polygon) طراحی شده است، یک پلتفرم کاریابی مبتنی بر فناوری بلاک‌چین بوده که برای بهبود تجربه کاربری جویندگان کار و کارفرمایان، با هوش مصنوعی ترکیب شده است. Ispolink می‌تواند شرکت‌های بلاک‌چینی را به استعدادهای برتر فناوری وصل کند.

با افزایش نرخ بیکاری در سراسر جهان، افرادی که به دنبال کار هستند باید برای قانع کردن کارفرمایان به دنبال راه‌های هوشمندانه‌ای باشند. یکی از این راه‌‌ها، ساختن یک CV تاثیرگذار و با اظهارات غلط است. درست است که با اینگونه کار باکیفیتی به دست می‌آورند اما کارفرما با افت کیفیت کار نهایی مواجهه شده و متحمل ضرر مالی می‌شود.

پلتفرم Ispolink

در فرآیند استخدام، شرکت‌ها غیر از دشواری پیدا کردن متخصصان واجد شرایط، با فرآیند هزینه‌بر و انرژی‌بر استخدام، هزینه‌های سنگین آژانس‌های کاریابی و فرایندهای دستی و دشوار نیز سر و کار دارند. از سوی دیگر وقتی داوطلبان واجد شرایط از موقعیت‌هایی که درخواست داده‌اند بازخورد نمی‌گیرند، احساس می‌کنند که قدر دانسته نشده‌اند. پروژه Ispolink سعی دارد یک راهکار پایدار با ترکیبی از فناوری غیرمتمرکز و هوش مصنوعی ارائه دهد تا زمان و هزینه استخدام را به حداقل برساند.

امانوئل پاولوف (Emanuil Pavlov) و نیکولای پاولوف (Nikolay Pavlov) بنیانگذاران این پروژه و به ترتیب مدیر عامل و مدیر ارشد فناوری پلتفرم Ispolink هستند. امانوئل در حوزه مدیریت تجارت سوابق تحصیلی عالی دارد و پیش از این پروتکل به عنوان تحلیلگر بلاک چین در Industria Technology، مدیر توسعه تجارت در Latoken و مدیر فروش در Manpower فعالیت می‌کرد.

و از سوی دیگر نیکولای قبل از پیوستن به پروژه Ispolink در بخش‌های نرم‌افزاری شرکت‌های مشهوری مانند دیویژن (Devision)، اینداستریا تکنولوژی (Industria Technology) و SAP کار می‌کرد.

پلتفرم Ispolink به غیر از یک تیم موسس معتبر توسط شرکت‌های سرمایه‌گذاری برتر مانند مگنوس (Magnus)، لوتوس (Lotus)، تایتانز (Titans)، مون ویل ( Moon Whale) و AU21 حمایت می‌شود. شرکای این پروژه نیز شامل دائو میکر (DAO Maker)، پالی‌گان، بسکو (Besco)، آیرن هک (Iron Hack) و Junior Enterprises Europe هستند.

Ispolink چیست؟

Ispolink یک بستر کاریابی مبتنی بر بلاک چین است. این پلتفرم فناوری بلاک چین، هوش مصنوعی و سایر فناوری‌ها را با دقت ترکیب کرده تا تجربه جویندگان کار و کارفرمایان را بهبود ببخشد. پلتفرم Ispolink بیشتر روی بکار گیری صنعت IT و فناوری بلاک چین متمرکز است. در ادامه ویژگی‌های پلتفرم Ispolink را نشان خواهیم داد.

گزینش اولیه خودکار رزومه

در Ispolink به جای اینکه کارفرما رزومه متقاضیان را به صورت دستی بررسی کنند، پلتفرم به طور خودکار CV‌ها را بررسی می‌کند؛ یعنی بسته به موقعیت شغلی، پروتکل به طور اتوماتیک نمره‌های مطابق با این موقعیت را محاسبه می‌کند و نشان می‌دهد یک نامزد چقدر برای این موقعیت شغلی صلاحیت دارد.

رزومه‌های ویدئویی

یک رزومه ویدیویی کیفیت‌هایی مانند مهارت‌های ارتباطی را نیز نشان می‌دهد که این مهارت‌ها در نسخه‌های متنی دیده نمی‌شوند. با این قابلیت، امکان جدیدی در اختیار کارفرمایان قرار می‌دهد تا توانایی‌های متفاوتی را بسنجند.

سیستم زیرمجموعه و بازخورد فوری

Ispolink به کاربرانی که کاربران واجد شرایط را به این پلتفرم بیاورند، پاداش می‌دهد. با این حال این مشوق‌ها هنگامی پرداخت می‌شود که زیرمجموعه آنها به استخدام درآید. داوطلبان در کل مراحل استخدام این شبکه بازخورد فوری دریافت می‌کنند.

تطبیق متقاضی با موقعیت شغلی با کمک یادگیری ماشین

این پروتکل از الگوریتم‌های مبتنی بر یادگیری ماشین استفاده می‌کند تا متقاضیان شغلی را با موقعیت‌های شغلی تطبیق می‌دهد. در ضمن این پروژه از پردازش زبان‌های طبیعی (NLP) نیز برای تفسیر اطلاعات از CV استفاده می‌کند.

فرآیند تطبیق این پلتفرم تجربه کاری، سابقه متقاضی در فناوری مورد نیاز برای موقعیت شغلی، مهارت‌های مورد نیاز شغل و مهارت‌های نرم متقاضی را در نظر می‌گیرد.

تأیید مدرک مبتنی بر بلاک‌چین

پلتفرم Ispolink صحت مدرک تحصیلی را برای مدارک ذخیره شده در بلاک چین تأیید می‌کند تا متقاضیان از ارائه مدارک تحصیلی دروغین خودداری کنند. این پروتکل برای افزایش تأثیر مطلوب، با موسسات آموزشی همکاری می‌کند تا به آنها در ثبت اسناد و مدارک تحصیلی در شبکه‌های غیرمتمرکز کمک کند.

صفحات شرکتی

این پروتکل به کمپانی‌ها اجازه می‌دهد صفحات خود را ایجاد کرده و جزئیات لازم درباره ارزش‌ها و فرهنگ سازمانی خود را بیان کنند. این پلتفرم فضای کافی را در اختیار شرکت‌ها فراهم می‌کند تا دستاوردهای خود را به نمایش بگذارند. به طور خلاصه شرکت‌ها می‌توانند برند خود را در اینجا به نمایش گذاشته و استعدادهای لازم را جذب کنند.

جریان‌های درآمد

کاربران پلتفرم Ispolink جریان‌های درآمدی مختلفی خواهند داشت. به عنوان مثال این پلتفرم از ماینینگ نقدینگی (liquidity mining) و استیکینگ (Staking) پشتیبانی می‌کند. راه‌های دیگری نیز برای کسب درآمد وجود دارد، مانند دریافت تشویقی در هنگام ورود به سیستم و تایید شدن.

پرداخت‌های رمزارز

این پلتفرم در همه خدمات استخدام از پرداخت رمزارزها پشتیبانی می‌کند. درست است که سیستم پرداخت بلاک چین پیچیده است اما این پلتفرم این پیچیدگی را به شکلی عقلانی و منطقی ساده می‌کند. به عنوان مثال فرآیند پرداخت از زمانی شروع می‌شود که کاربر عملی را انتخاب می‌کند که نیاز به پرداخت دارد.

گفتنی است که Ispolink قیمت قابل پرداخت را به دو شکل فیات و رمزارز نشان می‌دهد. اگر کاربر بخواهد با رمزارز پرداخت داشته باشد، باید از طریق توکن‌های قابل پشتیبانی این سرویس این کار را انجام دهد. پس از پرداخت موفق یک پیام تأیید از پلتفرم دریافت می‌شود.

این پلتفرم شما را در تمام مراحل راهنمایی می‌کند و هر زمان خطایی رخ دهد، آن را به شما نشان می‌دهد. توجه داشته باشید که پلتفرم Ispolink به کاربران خود امکان واریز و برداشت توکن از کیف پول این پلتفرم را می‌دهد.

Ispolink به دلیل بیشترین تعداد کاربر، بر بستر اتریوم اجرا می‌شود. با این حال به دلیل مشکلات تراکم بالای شبکه اتریوم، Ispolink در حال تغییر به راهکار مقیاس پذیری لایه دوم مانند پالی‌گان (Polygon – سابقا متیک نام داشت) است. در واقع این پروتکل از راهکار مقیاس پذیری شبکه متیک (Matic) بر پایه اتریوم استفاده می‌کند.

در حالی که اتریوم، دومین شبکه غیرمتمرکز بزرگی است که از مکانیزم اجماع گواه اثبات کار (PoW) استفاده می‌کند، شبکه پالی‌گان از مکانیسم گواه اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کند. و اینگونه متیک قادر است تا ۱۰ هزار تراکنش در ثانیه را پردازش کند. این پلتفرم به غیر از اتریوم، بایننس اسمارت چین (BSC) را نیز هدف قرار داده است.

isp توکن چیستت

دارایی پایه این پروژه، توکن ISP است. این توکن از استانداردهای توکن ERC-20 اتریوم پیروی کرده و جنبه‌های مختلف این پروتکل را اجرا می‌کند. از جمله خرید بسته‌های استخدام، پرداخت پاداش‌های ریفرال، پاداش به کاربران تأیید شده، استیکینگ و حاکمیت.

عرضه کل این توکن ۱۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ کوین است. بیشترین توزیع این توکن‌ها به اکوسیستم و بازاریابی این شبکه اختصاص دارد که به ترتیب ۴۰ و ۱۹ درصد از کل کوین‌ها است. سایر توکن‌های ISP به تیم پروژه، مشاوران پروژه، نقدینگی، فروش استراتژیک، فروش خصوصی و عمومی اختصاص می‌یابد.

توجه داشته باشید که توکن‌های فروخته نشده در طی چهار مرحله، سوزانده می‌شوند و بقیه توکن‌ها در گردش فعال باقی می‌مانند.

شبکه Ispolink اخیرا فروش سه گانه توکن خود را در شبکه دائو میکر، gate.io و Ignition انجام داده است.

این پلتفرم یک نقشه راه بسیار دقیق دارد که به آینده این پلتفرم برای کاربران نگاهی اجمالی دارد. به عنوان مثال به نظر می‌رسد که این پلتفرم در حال تدارک یک برنامه جامع تلفن همراه برای سیستم عامل‌های iOS و اندروید، فعال‌سازی ادغام ATS (فناوری ردیابی و پیگیری متقاضیان کار) و استیکینگ درون پلتفرمی است.

نتیجه گیری

پلتفرم Ispolink از معدود پروژه‌های مبتنی بر بلاک‌چین است که متقاضیان کار و کارفرمایان را هدف قرار می‌دهد. علاوه بر این ادغام قابلیت‌های هوش مصنوعی و گزینه‌های پرداخت رمزارز داخلی، این پروژه را به یکی از پیشرویان این فضا تبدیل کرده است. قابل ذکر است که استفاده از پروتکل غیرمتمرکز، تغییرناپذیر بودن و قابل تأیید بودن فعالیت‌های آن را تضمین می‌کند.

تأیید صلاحیت‌های آموزشی در بلاک چین، اطلاعات جعلی در CV را شناسایی می‌کند که این کار کیفیت استخدام را بالا می‌برد. علاوه بر این‌ها، فیدبک دادن فوری به متقاضیان، کیفیت جستجوی شغلی را افزایش می‌دهد. از طرف دیگر با فراهم کردن امکان برندسازی برای شرکت‌ها، به آنها اجازه می‌دهد تا نامزدهای واجد شرایط را جذب کنند.

همچنین با استفاده از راهکار مقیاس پذیری پالی‌گان که بر بستر اتریوم عمل می‌کند، هزینه استفاده از سرویس برای کاربران کاهش می‌یابد.

منبع
boxmining

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا