اخبار خارجی

صرافی غیرمتمرکز شیبا دکس در پروتکل کومودو راه‌اندازی شد

پروتکل بلاکچینی کومودو یک صرافی غیرمتمرکز با نام شیبا دکس را برای توکن Shiba Inu راه‌اندازی کرده است که به کاربران امکان می‌دهد توکن‌های SHIB خود را با ارزهای مبتنی بر بلاکچین‌های مختلف مبادله کنند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، این صرافی شیبا دکس (ShibaDEX) نام دارد و به جای یک شبکه واحد مثل اتریوم یا بایننس اسمارت چین، روی اتمیک دکس (AtomicDEX) اجرا می‌شود و امکان مبادله شیبا با سایر ارزها در شبکه‌های مختلف را فراهم می‌کند.

کادان استادلمن، مدیر ارشد فناوری کومودو در ایمیلی در رابطه با این صرافی غیرمتمرکز گفت:

شیبادکس پلی است که تمام توکن‌های جامعه شیبا و سایر میم کوین‌های برتر را به هم وصل می‌کند. همچنین شیبا را به جوامع بلاکچینی دیگر و متاورس‌های گسترده‌تر ارتباط می‌دهد.

صرافی‌های غیرمتمرکز برخلاف صرافی‌های متمرکز به قراردادهای هوشمند و استخرهای نقدینگی متکی هستند و به این شکل بستری را برای کاربران فراهم می‌کنند تا رمزارزها را بدون نیاز به مجوز با یکدیگر معامله کنند. با این حال، این صرافی‌ها کاربران را در معرض خطرهای متعددی همچون ضرر ناپایدار و یا خالی شدن استخرهای نقدینگی توسط توسعه‌دهندگان قرار می‌دهند.

شیبا دکس مدعی است برای مقابله با چنین مسائل و خطراتی از مبادلات اتمی استفاده می‌کند و هنگام معامله در این صرافی، وجوه کاربران بجای استفاده از یک استخر نقدینگی متمرکز، از طریق دفاتر سفارش غیرمتمرکز مبادله می‌شوند.

با استفاده از این صرافی، کاربران می‌توانند توکن شیبا (نسخه‌های ERC-20 و BEP-20)، LEASH، BONE و … را از طریق کیف پول غیر حضانتی شیبا دکس با ارزهایی چون بیت کوین، اتریوم، بی‌ان‌بی، متیک و بسیاری دیگر به صورت بومی در شبکه بلاکچینی آنها معامله کنند.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که کومودو چند ماه پیش از ادغام چندین پروتکل بلاکچینی از جمله پالیگان، آوالانچ و هارمونی با پروتکل اتومیک دکس خود خبر داده بود.

در زمان نگارش این خبر قیمت شیبا با ۲.۵٪ کاهش نسبت به روز گذشته به ۰.۰۰۰۰۲۷ دلار معادل ۰.۷۳ تومان رسیده است.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا