اخبار آلتکویناخبار عمومی

شتاب کره جنوبی در قانون گذاری ارزهای دیجیتال؛ پیامدهای آن چه خواهد بود؟

دولت کره جنوبی در تصویب اولین قانون کریپتو و بلاک چین سرعت بخشیده تا بخش های فعال در حوزه ارز دیجیتال و بلاک چین را به عنوان صنایع قانونی بشناسد.

مسئولین مالی محلی تمایل خود را به قانونمند کردن بازار ارز دیجیتال با چارچوب های قانون گذاری، محکم تر و جامع تر ابراز کرده‌اند تا از سرمایه گذاران محافظت کرده و رشد استارت‌آپ های صنعت بلاک چین را تسهیل کند.

کارمندان دولت اوایل سال جاری تایید کردند که مقامات مالی نسبت به قانون گذاری بازار ارز دیجیتال بی میل می‌باشند. زیرا می‌ترسند که سرمایه گذاران این تصمیم را به نوعی پذیرش ارز دیجیتال از جانب دولت قلمداد کنند.

در ماه ژوئن، پس از هک بیت هامب bithumb و کوین ریل coinrail که دومین و چهارمین اکسچنج‌های بزرگ ارز دیجیتال در کره جنوبی بوده اند، دولت ضرورت وجود چارچوب های محکم قانون گذاری را برای نظارت بر بازار ارز دیجیتال محلی تایید کرد.

پیش از این اکسچنج های ارز دیجیتال به عنوان فروشندگان ارتباطات و خارج از نظارت کمیسیون خدمات مالی (FSC) اداره می‌شد. FSC ناظر اصلی امور مالی کره جنوبی می‌باشد. شرکت ها اجازه داشتند تا با یک ‌مجوز ساده فروشنده ارتباطات که کمتر از ۴۰ دلار هزینه داشت پلتفرم های معاملات ارز دیجیتال را ایجاد کنند. این مجوز به پیش نیاز و سرمایه اصلی نیازی نداشت.

با نهایی کردن و تصویب لایحه جدید در خصوص بلاک چین و‌ ارزهای دیجیتال، اکسچنج های دارایی های دیجیتال به عنوان موسسات مالی قانونی در نظر گرفته شده و تحت کنترل FSC خواهند بود. اقدامات ایمنی سخت گیرانه، سیستم مدیریت داخلی، شناخت مشتری (KYC)، مقابله با پولشویی (AML) و پیش نیازهای نظارت بر تراکنش ها توسط دولت درخواست خواهد شد تا اطمینان حاصل شود که اکسچنج های کریپتو خدمات مشابهی با بانک ها و ارائه دهندگان بزرگ خدمات مالی فراهم می‌کنند. سخنگوی KFIU بیان کرد:

در قانون گذاری‌های کنونی، محدودیت های واضحی برای جلوگیری از پولشویی در اکسچنج های کریپتو به وجود دارد، زیرا مسئولین تنها از طریق بانک ها می‌توانند متوجه تراکنش های مشکوک شوند. اگر لایحه جدید جا یون کیونگ از حزب دموکرات کره جنوبی تصویب شود، مسئولین محلی قادر خواهند بود تا قانون های بانک ها را در خصوص اکسچنج های کریپتو نیز اعمال کنند.

اگر لایحه جدید تا انتهای سال ۲۰۱۸ تصویب شود، انتظار می‌رود که این موضوع نقش بسیار مهمی در تسهیل ورود سرمایه بیشتر به بازار محلی کریپتو در سال های آتی و مخصوصا سال ۲۰۱۹ ایفا کند.

اکثر قریب به اتفاق تحلیلگران پیش بینی می‌کنند‌ که قیمت دارایی های دیجیتال تا انتهای سال افزایش چشمگیری داشته باشد. اگر افزایش قیمت بعدی ارزهای دیجیتال با قانون گذاری های مثبت کره جنوبی همراه شود، حرکت رو به جلوی بازار چشمگیر خواهد بود. بازار ارز دیجیتال کره بعد از ایالات متحده و ژاپن سومین بازار بزرگ ارزهای دیجیتال می‌باشد.

شهرهایی نظیر بوسان که دومین شهر بزرگ کره جنوبی بعد از سئول بوده و دارای ۳.۵ میلیون نفر جمعیت می‌باشد، با در نظر گرفتن تصویب این لایحه در چند ماه آتی و احتمالا ماه های آخر سال ۲۰۱۸ برنامه های خود را اعلام کرده‌اند که طی آن در صدد ایجاد فضایی مناسب برای استارت‌آپ های ارزهای دیجیتال و تیم های توسعه بلاک چین می‌باشند.

نظر شما چیست؟ آیا قانون گذاری به روند صعودی قیمت ها کمک خواهد کرد؟

منبع
ccn

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا