اخبار بلاکچین

غیر رسمی: صرافی کراکن قصد دارد بلاکچین لایه ۲ خود را راه‌اندازی کند

گزارش‌ شده صرافی کراکن قصد دارد راهکار لایه دوم خود را راه‌اندازی کند. ظاهرا، این صرافی هنوز به طور دقیق تصمیم نگرفته که برای راه‌اندازی این شبکه بلاکچین با کدام شرکت همکاری کند.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از دبلاک و کوین دسک، گزارش‌ها از برخی منابع آگاه نشان می‌دهد صرافی کراکن به دنبال شریکی می‌گردد تا به کمک آن یک بلاکچین لایه دوم جدید را راه‌اندازی کند. همان طور که پیش از این گزارش دادیم، مدتی است که صرافی کوین بیس هم شبکه بیس (Base) را راه‌اندازی کرده و در مدتی کوتاه که تنوع درآمدی و سهم آن از بازار کریپتو به سرعت افزایش یافت.

کراکن هم فعلا متر لبز (Matter Labs)، پالیگان و نیل فاوندیشن (Nil Foundation) را به عنوان شرکای احتمالی خود در نظر دارد. شایان ذکر است شبکه بیس با همکاری تیم توسعه‌دهنده شبکه آپتیمیزم و بسته نرم‌افزاری اوپی استک (OP Stack) راه‌اندازی شده است.

پالیگان یک راهکار مقیاس‌پذیر در شبکه اتریوم است که با توجه به شبکه Polygon PoS و Polygon zkEVM خود توانسته محبوبیت زیادی در بین توسعه‌دهندگان بلاکچینی به دست بیاورد. متر لبز نیز بعد از راه‌اندازی راهکار لایه دوم zkSync فناوری خود را در اختیار توسعه‌دهندگان زیادی قرار داده است.

کراکن هنوز به طور رسمی درباره این طرح و جزییات آن صحبت نکرده، اما سخنگوی آن اعلام کرده است این شرکت همیشه به دنبال شناسایی و حل چالش‌ها و فرصت‌های جدید در صنعت کریپتو است. آگهی‌های شغلیِ کراکن هم نشان می‌دهد این صرافی قصد دارد یک مهندس ارشد کریپتو استخدام کند. طبق داده‌های وب سایت کراکن، این مهندس باید با مفاهیمی مثل اثبات ZK و «طراحی و اجرای راهکارهای لایه دوم» آشنا باشد.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا