آموزشی

مفاهیم ارزهای دیجیتال؛ موضوع: کارمزد تراکنش‌های بیت کوین + ویدئو

مجموعه میهن بلاکچین هر دوشنبه با یک ویدیوی حدودا ۳۰ دقیقه‌ای تحت عنوان مفاهیم ارزهای دیجیتال در کنار شما خواهد بود. در این ویدیوها به موضوعات آموزشی در حوزه کریپتوکارنسی و رمزارزها پرداخته می‌شود. در صورتی که سوالی درباره موضوعات مطرح شده در ویدیو دارید، می‌توانید آن را از طریق فروم میهن بلاکچین و یا گروه تلگرامی مطرح کنید. در این قسمت، به کارمزد تراکنش‌های بیت کوین پرداخته‌ایم:

کاربران گرامی میهن بلاکچین، در صورتی که ویدیوی این مطلب برای شما به‌نمایش درنمی‌آید، VPN خود را خاموش کرده و سپس صفحه را رفرش کنید. بعضی ویدیوهای سایت آپارات برای IPهای خارج از ایران به نمایش درنمی‌آیند.

مفاهیم ارزهای دیجیتال: کارمزد تراکنش‌های بیت کوین

شاید یکی از سوالاتی که خیلی از کاربران در مورد کارمزد تراکنش‌های بیت کوین دارند این است که، این کارمزدها دقیقا به چه کسی می‌رسد و چرا نمی‌توانیم مشخص کنیم که کارمزد تراکنش ما توسط چه استخر یا فردی برداشته شده است. و اینکه اصلا کارمزد هر تراکنش چگونه محاسبه می‌شود.


بیشتر بخوانید : نحوه تعیین کارمزد تراکنش های بیت کوین و اهمیت آن!


تعدادی از مباحثی که در این ویدیو به آنها پرداخته شد، به شرح زیر هستند:

  • کارمزد تراکنش بیت کوین به چه کسی می‌رسد
  • دلیل نامشخص بودن ماینر دریافت کننده کارمزد
  • کارمزد هر تراکنش بیت کوین چگونه محاسبه می‌شود
  • P2PKH چیست؟
  • چه اطلاعاتی داخل مرورگرهای بلاک چین وجود دارد
  • جمع بندی نهایی

جمع بندی

در این ویدیو سعی کرده‌ایم به پاسخ یکی از پرتکرارترین سوالات کاربران در مورد کارمزد تراکنش‌های بیت کوین بپردازیم. و در پاسخ به این سوالات به مطالب دیگری نظیر اینکه چرا دریافت کننده کارمزد مشخص نیست، کارمزد چگونه مشخص می‌شود و چه اطلاعاتی را می‌توان از مرورگرهای بلاک چین بدست آورد، پرداخته‌ایم.

امیدواریم این قسمت از ویدیوهای مفاهیم ارزهای دیجیتال برای شما مفید واقع شده باشد. فراموش نکنید نظرات و پیشنهادات خود را درباره این سری ویدیوها با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا