اخبار اتریوماخبار بلاکچین

اعضای جامعه لیدو به استقرار نسخه دوم آن در شبکه اتریوم رای می‌دهند

پروپوزالی تحت عنوان نسخه دوم لیدو در جامعه آن مطرح شده است که تمرکز آن بر پخش کردن سپرده‌های استیکینگ بین نود اپراتورهای مختلف است. گفته می‌شود این مهم ترین آپدیت اکوسیستم لیدو محسوب می‌شود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش کوین‌دسک، اعضای جامعه لیدو‌، بزرگ‌ترین پلتفرم استیکینگ شناور اتریوم، باید درمورد اجرای دومین نسخه آن در بلاکچین اتریوم تصمیم‌گیری کنند. این طرح اهمیت زیادی برای کاربران لیدو دارد؛ چراکه با استفاده از آن می‌توانند به تمرکززدایی بیشتری برسند و مسیرهای ورود و خروج بهتری داشته باشند.

با توجه به اینکه اتریوم اولین و بزرگ‌ترین بازار لیدو‌ برای توکن‌های استیکینگ شناور است، این پروتکل اعلام کرده که اجرای نسخه دوم آن مهم‌ترین به‌روزرسانی است که از زمان راه‌اندازی خود در دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۱۳۹۹) با آن مواجه شده است.

به‌روزرسانی مذکور از ۲ نظر اهمیت زیادی دارد که اولی برداشت‌های اتریوم‌های استیک‌شده و دیگری معرفی مسیریاب استیکینگ (Staking Router) است. اجرای این دو مورد باعث می‌شود که نود اپراتورهای متنوع‌تری به لیدو روی بیاورند و در آن بیشتر مشارکت کنند. نسخه دوم لیدو‌ در حالی قرار است در شبکه اتریوم اجرا شود که داده‌های وب‌سایت دیفای‌لاما (DefiLlama) نشان می‌دهد این پروتکل بزرگ‌ترین پلتفرم استیکینگ شناور در دنیای دیفای است. علاوه بر این، ارزش کل سرمایه قفل‌شده (TVL) آن در اکوسیستم اتریوم هم به ۱۱.۷۷ میلیارد دلار می‌رسد.

لیدو در وب‌‌سایت خود گفته است:

با اجرای برداشت‌ها و طرح مسیریاب استیکینگ تمرکززدایی لیدو افزایش می‌یابد و به پروتکل سالم‌تری تبدیل می‌شود. علاوه بر این، کاربران بعد از مدت‌ها انتظار می‌توانند به‌راحتی توکن‌های خود را استیک کنند یا آن‌ها را از حالت استیک درآورند (برداشت کنند). در نتیجه، جایگاه توکن «stETH» به‌عنوان سازنده‌ترین و مفیدترین دارایی در شبکه اتریوم تقویت می‌شود.

رای‌گیری مربوط به این طرح در ۱۵ مه (۲۵ اردیبهشت) به پایان می‌رسد. گفتنی است که در صورت تصویب آن، قراردادهای هوشمند لیدو به‌روزرسانی می‌شود و نسخه دوم آن هم فعال می‌گردد.

در زمان انتشار این خبر، تمام هولدرهای توکن لیدو‌ با اجرای طرح مذکور مؤافق بوده‌اند. LDO، توکن حاکمیتی پروتکل لیدو، هم در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۲٪ رشد کرده و به محدوده ۱.۹ دلار رسیده است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا