اخبار اتریوم

ارزش کل قفل شده در پلتفرم‌های استیکینگ شناور از صرافی‌های غیرمتمرکز پیشی گرفت

مطابق داده‌های دیفای لاما برای اولین بار در شبکه اتریوم ارزش کل قفل شده در پلتفرم‌های استیکینگ شناور از ارزش کل قفل شده در صرافی‌های غیرمتمرکز فراتر رفته است.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از کوین تلگراف، داده‌های پلتفرم تحلیل داده دیفای لاما (DefiLlama)، نشان می‌دهد که در حال حاضر ارزش کل قفل شده (TVL) در پلتفرم‌های استیکینگ شناور مانند لیدو (Lido) و راکت پول (Rocket Pool) از ارزش کل قفل شده در صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) فراتر رفته است. این موضوع استیکینگ شناور را به مهم‌ترین دسته از دسته‌های دیفای از نظر ارزش کل قفل شده تبدیل می‌کند.

البته این موضوع جدا از افزایش TVL پلتفرم‌های استیکینگ شناور به کاهش شدید TVL دکس‌ها نیز مربوط است.

پیشی گرفتن ارزش کل قفل شده در لیکویید استیکینگ نسبت به دکس ها
پیشی گرفتن ارزش کل قفل شده در لیکویید استیکینگ نسبت به دکس‌ها؛ منبع: دیفای‌لاما

طبق داده‌های دیفای لاما در ۱ می (۱۱ اردیبهشت)، پلتفرم لیدو (stETH) همچنان با ۱۱.۵۴ میلیارد دلار ارزش کل قفل شده در قراردادهایش، برترین پروتکل استیکینگ است. اتر استیک شده کوین بیس (CBETH) با ۲.۱۹ میلیارد دلار ارزش قفل شده در رتبه دوم قرار دارد و راکت پول (rETH) با ۱.۴۶ میلیارد دلار در رتبه سوم قرار دارد. سایر پروتکل‌ها هم مجموعا ۲.۲۲ میلیارد دلار TVL دارند.

کوشیار حیدری

علاقه‌مند به ریاضیات، موسیقی و بیت کوین. میتونم در قالب یه بیت کوین مکسی فشار خون هواداران اتریوم رو بالا ببرم اما در عین حال به برنامه نویسی اتریوم هم شدیدا علاقه‌ دارم. مهندسی برق خوندم و دکترای نفت رو بعد از آشنایی با کریپتو ول کردم. روز و شبم رو با زیر و رو کردن داده‌های مختلف و تلاش برای بیشتر کردن آگاهیم در مورد اقتصاد کلان، برنامه‌نویسی و تحلیل آنچین می‌گذرونم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا