اخبار اتریوماخبار بیت کوین

افزایش قیمت در ارزهای دیجیتال؛ آیا روزهای خوبی در راه است؟!

بازار کریپتو هفته جاری را با روند مثبت و افزایش ۵ میلیارد دلاری شروع کرد که منجر به رشد اکثر توکن ها شده است. البته بازار ارزهای دیجیتال طی ماه اخیر عملکرد کندی داشت و حدودا دو ماه زمان برد تا بیت کوین از ۳.۴۰۰ دلار به ۳.۶۰۰ دلار برسد. امروز نیز بیت کوین با افزایش ۲ درصدی مواجه شد و قیمت آن به ۳.۸۰۰ دلار رسید.

اوایل سال ۲۰۱۹ بیت کوین با قیمت ۴۰۰۰ دلار معامله می شد. بازار ارز دیجیتال تا امروز هیچ نشانه ای از امید نشان نداده بود اما به نظر می رسد اتفاق هایی در حال وقوع است. ارزش بازار بیت کوین امروز به ۶۵ میلیارد دلار رسید و ممکن است تا پایان روز به ۶۶ میلیارد دلار هم برسد. اتریوم نیز ۱۴ میلیارد دلار و ریپل نزدیک ۱۳ میلیارد دلار می باشد.

این افزایش ناگهانی ممکن است به دلیل مشارکت اخیر موسسات در این صنعت باشد. موسسات متعددی در بورس اوراق بهادار شامل دو صندوق بازنشستگی در آمریکا در میان سایر سازمان های خصوصی در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند.

نمودار بیت کوین

اتریوم بیش از بیت کوین افزایش داشت

در حال حاضر اتریوم با عملکرد بهتر نسبت به تمام ۲۵ دارایی کریپتو برتر، رشد ۱۲ درصدی داشته است و قیمت آن به ۱۳۸ دلار رسید. در مقابل، ریپل (XRP) در روند فعلی شاهد رشد چشمگیری نبود و بدین ترتیب فاصله ارزش بازار این دو به حدود ۲ میلیارد دلار رسید.

حجم معاملات روزانه اتریوم از ۲.۸ به ۴.۷ میلیارد دلار رسیده است. اتریوم پس از تجربه کمترین قیمت در سال ۲۰۱۹ که ۱۰۳ دلار بود، اکنون شاهد رشد ۳۴ درصدی است. قیمت بیت کوین نیز در این مدت ۱۰ درصد رشد داشته است.

نمودار اتریوم

رشد قیمت اتریوم احتمالا به دلیل نزدیک شدن به موعد هارد فورک کنستانتینوپول است که چندین بهبود به شبکه ارائه می‌دهد. طبق شمارش معکوس رسیدن به بلاک ۷۲۸۰۰۰۰ می‌توان زمان این فورک سخت را یکم مارس پیش بینی کرد. اتریوم دو رویداد در پیش خواهد داشت، فورک سخت کنستانتینوپول که شبکه اتریوم را بهبود می‌بخشد و پیترزبرگ که EIP دارای باگ را حذف می‌کند.

بعضی از افراد پیش بینی کردند که این فورک سخت یا هارد فورک در واقع باعث روند نزولی اتریوم می‌شود زیرا بمب سختی به تعویق می‌افتد. تا زمان پیاده سازی گواه اثبات سهام با بروزرسانی کسپر، تنظیم جایزه بلاک مقداری زمان برای اتریوم فراهم می‌کند.

چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس اخیرا در رابطه با توسعه صنعت ارزهای دیجیتال بیان کرده بود که این صنعت به تایید ETF نیاز ندارد. پلتفرم معاملاتی بکت (Bakkt) نیز انتظار می رود تا با عرضه خود بتواند امید و رونقی به بازار ارزهای دیجیتال ببخشد.

بازار ارزهای دیجیتال این هفته را مثبت آغاز کرده و تقریبا 5 میلیارد دلار به ارزش بازار افزوده شده است. این بازار سبز باعث شده تا کوین های زیادی با روند صعودی و مثبت مواجه شوند.

منبع
zycryptonewsbtc

زهرا فرامرزی

علاقه‌ام به نویسندگی باعث شد وارد حوزه تولید محتوا بشم. تو سال ۲۰۱۷ با بیت کوین آشنا شدم و حریم خصوصی و غیرمتمرکز بودن بیت کوین، علاقه من رو به این کریپتوکارنسی بیشتر کرد. دوست دارم دوره‌ای رو ببینم که سازمان‌های متمرکز دیگه کنترلی روی زندگی ما نداشته باشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا