اخبار کوتاه

بلومبرگ: طرح نظارت بر رمزارزها اتحادیه اروپا در آستانه تصویب قرار دارد

مطابق گزارش بلومبرگ، اعضای اتحادیه اروپا در آستانه توافق نهایی در زمینه معرفی چارچوب جامع نظارتی رمزارزها موسوم به میکا (MiCA) قرار دارند و تنها بحث بر روی چند موضوع از جمله قانون‌گذاری NFTها، استیبل کوین‌ها و استخراج بیت کوین هنوز نیاز به مذاکرات بیشتر دارد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یو تودی، البته هنوز برخی توافقات در موضوعات حل‌نشده باید انجام شود تا طرح MiCA نهایی گردد. قانون‌گذاری NFTها و استیبل کوین‌ها در صدر موضوعات مورد بحث قرار دارند. همچنین قانون‌گذاران به دنبال این موضوع هستند که حجم تراکنش‌های رمزارزهای با پشتوانه دلار را محدود کنند و همچنین قوانین مرتبط با مبارزه با پولشویی را سخت‌گیرانه‌تر کنند.

یکی از مباحثی مهمی که هنوز بحث بر سر آن وجود دارد بحث تاثیرات زیست محیطی استخراج بیت کوین است. کمپین سازمان محیط زیستی گرین‌پیس (Greenpeace) تلاش دارد جامعه بیت کوین را تحت فشار قرار دهند تا همانند اتریوم، مکانیزم اجماع خود را به اثبات سهام تغییر دهد و این قضیه در پیش‌نویس‌های اولیه طرح میکا لحاظ شده بود اما در اسفند گذشته اعلام شد که به دلیل اعتراضات صورت‌گرفته در این زمینه، کمیته امور اقتصادی و پولی پارلمان اروپا ماده قانونی ممنوعیت اثبات کار را از پیش‌نویس بسته نظارتی جامع اتحادیه اروپا بر رمزارزها (MiCA)، خارج کرده است. با این حال همچنان اعضای اتحادیه اروپا به دنبال راه‌حلی در این زمینه هستند.

گفتنی است که ریاست این دوره از جلسات اتحادیه اروپا بر عهده کشور فرانسه است.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا