اخبار بیت کوین

مایکل سیلور: قیمت بیت کوین ۱۰ برابر خواهد شد

قیمت بیت کوین این هفته به مرز ۳۶٬۰۰۰ دلار رسید؛ اما نتوانست روند صعودی خود را حفظ کند و تا ۳۴٬۲۵۰ دلار کاهش یافت. پس از نزدیک به ۳۰٪ رشد در یک ماه اخیر، طبیعی است با فروش و دریافت سود برخی از معامله‌گران، قیمت BTC با اصلاح همراه شود. علیرغم ریزش اخیر، مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیرعامل شرکت مایکرواستراتژی همچنان نسبت به آینده بیت کوین امیدوار است.

به نقل از کوین تلگراف، در حال حاضر برخی از تحلیلگران بی‌توجه به اصلاح قیمت اخیر همچنان به روند صعودی بیت کوین امید دارند. برخی دیگر نیز معتقدند با عبور بیت کوین از ۳۶٬۳۰۰ دلار، یک گاما اسکوییز (Gamma Squeeze) دیگر رخ می‌دهد که می‌تواند قیمت را بیش از این افزایش دهد. گاما اسکوییز مربوط به بازارهای آپشن است که طی این فرایند با افزایش قیمت دارایی مربوطه، معامله‌گران قراردادهای Short Call به ویژه مارکت میکرها باید در بازار اسپات خرید کنند تا دلتای منفی فزاینده پوزیشن خود را خنثی کنند. این اتفاق در نهایت منجر به فشار خرید بیشتر بر قیمت دارایی می‌شود و نیاز به خرید بیشتر برای خنثی کردن دوباره دلتای منفی به وجود می‌آید. با توجه به این فرایند، کل این رویداد منجر به افزایش قیمت بیت کوین می‌شود.

به نظر نمی‌رسد ماکسیمالیست‌های بیت کوین چندان نسبت به ریزش اخیر دلسرد شده باشند. مایکل سیلور ۳ روز پیش در توییتی اعلام کرد شرکت مایکرواستراتژی باز هم در ماه اکتبر بیت کوین خریده و ۱۵۵ واحد بیت کوین دیگر با قیمت ۵.۳ میلیون دلار به خزانه خود اضافه کرده است.

توییت سیلور
منبع: X

وی در مصاحبه‌ای در برنامه سی‌ان‌بی‌سی اسکواک (CNBC Squawk) در پاسخ به سوالی در رابطه با هاوینگ آتی بیت کوین گفت:

اکثر فروشندگان فعلی بیت کوین ماینرها هستند که برای پوشش هزینه‌های خود مجبور به فروش هستند. این مقدار حدود یک میلیارد دلار از فروش ماهیانه بیت کوین را تشکیل می‌دهد. هاوینگ بیت کوین باعث خواهد شد از آپریل سال آینده یا اواخر آن میزان استخراج به نصف کاهش یابد.

سیلور با توجه به تاثیر هاوینگ بر فروش و تقاضا گفت:

بنابراین پس از هاوینگ، ۱۲ میلیارد دلار فروش طبیعی بیت کوین در سال، به ۶ میلیارد دلار کاهش خواهد یافت. همزمان مواردی مثل ETFهای اسپات بیت کوین تقاضا برای این رمزارز را افزایش می‌دهند. به همین خاطر است که همه ما برای ۱۲ ماه آینده دیدگاهی نسبتا صعودی داریم. تقاضا در حال افزایش و عرضه رو به کاهش است و این در تاریخ وال‌استریت بی‌سابقه است.

قیمت فعلی بیت کوین یک نقطه ورود بسیار ایده‌‌آل است

از ابتدای سال تا به امروز، قیمت بیت کوین حدود ۱۱۴٪ افزایش یافته که ۳۰٪ آن در ماه گذشته رخ داده است. با این حال BTC حدود ۵۰٪ از بالاترین قیمت تاریخی (ATH) خود فاصله دارد. علاوه بر این، سرمایه‌گذاران معمولی احتمالا پیش از در نظر گرفتن عملکرد بیت کوین در سال ۲۰۲۳، خاطراتی از جمله ورشکستگی صرافی FTX و دیگر رسوایی‌های فضای کریپتو را در ذهن دارند که می‌تواند بر تمایل آن‌ها به سرمایه‌گذاری تاثیر بگذارد.

مدیرعامل مایکرواستراتژی در واکنش به این سوال که آیا موارد استفاده غیرقانونی از ارزهای دیجیتال و افرادی مثل سم بنکمن فرید تمایل سرمایه‌گذاران نهادی برای ورود به بازار را کاهش داده است، گفت:

من فکر می‌کنم برای پیشرفت این صنعت و ورود به سطح بعدی، باید از افراد ماجراجو در حوزه کریپتو، توکن‌هایی که اوراق بهادار ثبت‌نشده هستند و شرکت‌های کریپتویی غیرقابل اعتماد، به سمت بستری با نظارت صحیح مهاجرت کنیم.

سیلور معتقد است با توجه به وضعیت کنونی سرمایه‌گذاری، اگر سرمایه‌گذاران افق زمانی ۱۲ تا ۴۸ ماهه را در ذهن دارند، اکنون در نقطه ورود بسیار ایده‌آلی برای خرید بیت کوین قرار گرفته‌ایم:

زمانی که بانک‌های وال استریت و شرکت‌های مسئولیت‌پذیر، حضانت بیت کوین را برعهده بگیرند و صنعت چشمانش را روی تمام توکن‌های کوچک پر زرق و برقی که پول سرمایه‌گذاران را نابود کرده است ببندد، کریپتو به سطح بعدی می‌رود و قیمت [بیت کوین] ۱۰ برابر افزایش خواهد یافت.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا