استخراج

9 نکته در مورد استخراج ارز دیجیتال که کسی به شما نمی گوید!

کوین هایی که وعده سود ۹۱ درصدی می دهند. چگونه می توان از گسترش هوش مصنوعی بهره گرفت؟ منفعت های واقعی که می توان انتظار داشت، چه هستند؟ نشانه های یک استخر استخراج خوب و غیره.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

علی الرغم وجود بازار نزولی، اگر به کار خود وارد باشید، استخراج ارز های دیجیتال به شکوفایی خود ادامه می دهد. در این مقاله مجموعه ای از فوت و فن های رایج و جدید استخراج و جدیدترین موقعیت ها و استراتژی های ظاهر شده در استخراج ارز دیجیتال با استفاده از کارت گرافیک آورده شده است.

۱- موفق ترین استخراج کنندگان که از کارت گرافیک استفاده می کنند، به استخراج بیت کوین و اتریوم نمی پردازند

استخراج اتریوم با کارت گرافیک

معمولا افراد تنها چیزی را ماین می کنند که سودآورترین کوین در آن زمان باشد مانند اتریوم و شروع به راه اندازی تجهیزات خود می کنند. اما Joshua Riddett مدیر عامل Easy Crypto Hunter اعتقاد دارد: “این هوشمندانه ترین روش نیست.”

این استارت آپ خدمات حسابداری و آموزش، مشاوره و استخراج را برای صنعت ارز دیجیتال بریتانیا فراهم می کند و بر طبق Ridett، استخراج گران باهوش کوین های کوچکتر را برای استخراج هدف می گیرند. سود واقعی در این کوین هاست.

او همچنین افزود که برای نواحی توسعه یافته ای مانند بریتانیا، کارت گرافیک ها از لحاظ انرژی مقرون به صرفه تر می باشند و همچنین برای ماین کردن کوین های مختلف می توان از آن ها استفاده کرد. با انجام این کار یک سودآوری مرتب و مداوم امکان پذیر می شود.

۲- استخراج گران با هوش به هشدار ها توجه می کنند

این ماینر ها برای برنده شدن به هشدار ها توجه می کنند و کوین هایی را که از قبل ماین شده اند (استخراج آنها مدت زمان زیادی است که شرع شده)، آنهایی که دارای ICO هستند و آنهایی که حجم بازار کمتر از ۲۰ میلیون پوند دارند، استخراج نمی کنند. این ماینر ها از چنین کوین هایی دوری می کنند.

این کوین ها همچنین باید حجم نقدینگی واقعی داشته باشند، بنابراین افراد می توانند روزانه به ورود و خروج پول خود بپردازند و آن را به دیگر ارز های دیجیتال و یا ارز فیات تبدیل کنند. Experts Decrypt کوین برجسته Ravencoin را به عنوان مثالی از کوینی که خصوصیات مناسب را دارد، مورد بحث و بررسی قرار می دهد. از آنجا که این کوین از کد بیت کوین استفاده می کند، از یک اکوسیستم موجود از جمله توسعه دهندگان بیت کوین سود می برد و به استخراج گرانی که از کارت گرافیک استفاده می کنند به نسبت اسیک (ASIC) برتری می دهد.

Easy Crypto Hunter مفتخر به بازده ۹۱ درصدی برای مشتریان تجاری خود می باشد ( جدا از مالیات و دیگر مزیت هایی که به یک شرکت محدود در بریتانیا اضافه می شود) که این رضایت در نتیجه یک سال استخراج Ravencoin پدید آمد. مشتریان خرد در حال تجربه سود ۵۹ درصدی هستند.

۳- کوین های جدید چالش های جدیدی را ارائه می دهند

استخراج کوین های تازه راه اندازی شده، استراتژی واضحی است اما تا زمانی که مطمئن نشده اید، وارد فرآیند ماین این کوین ها نشوید. شورای Pete Hill در این باره ابراز داشته است که:

ریسک یک کوین جدید همیشه بالاتر است زیرا افرادی جدید که هنوز به آنها اعتماد نداریم استخر ها را مدیریت می کنند و همچنین به دلیل اینکه نرم افزار کوین جدید می باشد، امکان پدیدار شدن مشکلاتی غیر قابل پیش بینی وجود دارد.

بهترین روش برای پیدا کردن کوین های جدید، بررسی از طریق فوروم های گروهی کریپتو و وبسایت هایی مانند Bitcointalk می باشد.

۴- آگاه باشید که چه وقتی کوین ها را می فروشید و چه وقتی آنها را نگه می دارید

هودل (HODL) امروزه و بعد از تاریخچه جالبی که باعث به وجود آمدن این اصطلاح شد؛ کوتاه شده عبارت Hold On for Dear Life می باشد. این اصطلاح برای ماینر ها و سرمایه گذارانی مورد استفاده قرار می گیرد که به جمع آوری ارز دیجیتال مورد نظر خود می پردازند و امید دارند که به مرور زمان قیمت آن افزایش پیدا کند. اما این کار ضرورتا و برای همیشه درست نیست. Zach Hildreth نویسنده و ماینر کریپتو از استخراج سودآورترین کوین برای دستگاه هایتان، فروختن هفتگی آن به صرافی ها و خرید کوین هایی که سرمایه گذاری خوبی هستند، دفاع می کند.

اما لازم است تصمیم بگیرید که کدام ارز دیجیتال در دراز مدت بیشترین ارزش را خواهد داشت. بسیاری از وبسایت ها در محاسبه سودآوری به شما کمک می کنند. به وبسایت های Coinwarz و WhattoMine مراجعه کنید تا بینش هایی را در مورد بهترین ارزش دراز مدت کسب کنید.

۵- اندازه مهم است

به پیوستن به یک استخر ماینینگ بیاندیشید که در آنجا مشارکان تقریبا به یک اندازه اشتراک گذاری می کنند. هرچه استخر استخراج بزرگتر باشد طبیعتا افراد بیشتری هم برای اشتراک گذاری موجود است و کارشناسان بر این باورند که در این حالت احتمالا خیلی بهتر از استخراج تنهایی (Solo mining) عمل خواهید کرد. دلیل این امر این است که استخر های بزرگ دارای قدرت محاسبه عظیمی هستند و ممکن است همچنین تجهیزات جدید تر و بهتری داشته باشند. یک تیم بزرگ با قدرت ماین زیاد می تواند به ایجاد سکه های بیشتری بپردازد البته این را هم در نظر بگیرید که این سکه ها نیز در میان افراد بیشتری منتشر خواهند شد.

استخری که به آن ملحق می شوید بستگی به کوینی دارد که قصد استخراج آن را دارید. شما می توانید به پرداختی منظم و در مقدار کمتر قناعت کنید و یا اقدام به ریسک بیشتر برای دریافت پاداش های احتمالی بزرگتر کنید.

۶- ریگ های استخراج میتوانند کاربردهای دیگری بجز استخراج داشته باشند

کارت گرافی GPU گیمینگ و استخراج

ماینر ها به طور فزاینده ای از کارت های گرافیک برای کار های جانبی سودآور به همراه کار استخراج خود استفاده می کنند. کارت های گرافیک برای محاسبات سریع عالی هستند و از آنها برای کامل کردن کار های تجاری که نیازمند یادگیری عمیق هستند؛ استفاده می شود. این کارت ها برای کمک به هوشمند تر کردن هوش مصنوعی بسیار مفید می باشند.

در واقع Riddett بر این باور است که به کار گماردن کارت گرافیک برای وظایف تجاری، ۳ تا ۵ برابر سودآور تر از ماین ارز دیجیتال می باشد. علاوه بر آن، استارت آپ هایی مانند گولم (Golem) به مشتریانشان اجازه می دهند که کارت گرافیک های آنها را برای وظایف کاری کرایه کنند. همچنان که ما به دوران قدرت محاسباتی توزیع شده حرکت می کنیم، چنین روندی باعث صعود شرکت هایی مانند شرکت اسرائیلی Run.ai می شود که اخیرا ۱۳ میلیون دلار را برای پلتفرم یادگیری ماشینی توزیع شده خود جمع آوری کرده است.

۷- ما در دوران طلایی استخراج با کارت گرافیک قرار داریم

جامعه استخراج گران با کارت گرافیک؛  مشتاقانه منتظر به روز رسانی ProgPoW اتریوم را هستند و Riddett بر این باور است که این واقعه آغاز کننده دوره جدیدی در استخراج با کارت گرافیک خواهد بود. این امر بر مزیت استخراج با کارت گرافیک می افزاید و احتمالا عکس العمل قیمتی خیلی مثبتی را ایجاد خواهد کرد. این به نوعی باعث تجدید حیات اتریوم خواهد شد و آن را تبدیل به یک پروژه تحت تاثیر جامعه کریپتو تبدیل خواهد کرد.

۸- استخراج برای همیشه ادامه دارد

کارت گرافیک (GPU)

اگر ماینینگ برای همیشه نباشد حداقل برای مدتی طولانی ادامه خواهد داشت. بسیاری از کوین ها در سال های آینده قابل ماین خواهند بود. بیت کوین به عنوان مثال با مقدار کل ۲۱ میلیون کوین شروع به کار کرد. حدود ۸۰ درصد بیت کوین ها در حال حاضر استخراج شده اند اما ارز دیجیتال چنین برنامه ریزی شده که به مرور زمان برای استخراج مشکل تر شود. این گنجینه گران بها تا سال ۲۱۴۰ به پایان نخواهد رسید.

9- اگر روش های دیگر موفقیت آمیز نبودند، استراتژی Pickaxe (کلنگ) را در نظر داشته باشید

BrandonCoin که متخصص استخراج و تولید کننده محتوای ویدیویی در یوتیوب است، نمودار مفیدی را برای Decrypt تالیف کرده و با مثال هایی نشان می دهد که بدست آوردن هزینه ریگ و کسب درآمد چقدر هزینه خواهد داشت.

استخراج

اگر این بازده به نظرتان چندان جالب نیست، در مسیر Pickaxe می توانید قدم بردارید. این استراتژی بر اساس استراتژی مورد استفاده قرار گرفته توسط استخراج گران زیرک طلا در خلال استخراج طلای کالیفورنیا در سال ۱۸۴۹ می باشد. در آن زمان سرمایه گذاری هوشمندانه ملحق شدن به استخراج طلا نبود بلکه ساختن کلنگ مورد استفاده برای استخراج بود. امروز نیز سرمایه گذاری در شرکت های سازنده کارت گرافیک مانند AMD و Nvidia که بزرگترین سازندگان کارت گرافیک هستند، ایده خوبی است. اما در این میان شرکت هایی مانند Cudo Miner که متمرکز بر نرم افزار استخراج است نیز نباید فراموش شود.

منبع
decryptmedia

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا