اخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

روزهای خوش برای بیت کوین؛ عرضه کد آزمایشی MuSig!

MuSig یا طرح چند امضایی مبتنی بر امضای شنور (Schnorr) که یک کد آزمایشی برای ارتقای بلاک چین بیت کوین می باشد توسط شرکت تکنولوژی بلاکچین بلاک استریم (Blockstream) منتشر و عرضه شد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

چهار توسعه دهنده بیت کوین ماه گذشته مقاله ای منتشر کردند که بیان می کرد چگونه امضای شنور یا چند امضایی شنور (multisig) می تواند به مقیاس پذیری بلاک چین بیت کوین کمک کند و این فناوری می تواند حجم تراکنش ها را کاهش دهد و همچنین عملکرد و حریم خصوصی کاربر در بیت کوین را بهبود بخشد. توسعه دهندگان در این مقاله خاطر نشان کردند که MuSig به عنوان پروتکلی طراحی شده است تا به گروهی از امضا کنندگان امکان دهد امضایی مشترک در یک پیام معمولی ایجاد کنند.

بیانیه امروز اعلام می‌دارد که MuSig از مرحله ایده به کد قابل استفاده تبدیل شده است. اگرچه هفته جاری، این کد با secp256k1-zkp ادغام شد، secp256k1-zkp در واقع فورکی از secp256k1 است که بیانگر مجموع داده های کریپتوگرافیک مطمئنی است که توسط بیت کوین کور استفاده می‌شود.

توسعه دهندگان در پستی جداگانه، تصمیم خود را مبنی بر توسعه MuSig توضیح دادند. توسعه دهندگان، MuSig را با ایجاد API مقاوم در برابر هرگونه سوء استفاده و بدون نقص توسعه داده اند به طوری که الگوی استفاده خطرناک و نامناسبی حتی در محیط های محدود نیز ایجاد نمی‌کند. این پست هم چنین ضرورت بهبود کارآیی تایید و توسعه امنیت در کلیدهای عمومی را ابراز می‌کند. امضاهای MuSig حریم خصوصی را بهبود می‌بخشند زیرا سیاست امضا کننده را مخفی می‌کنند.

با این حال از زمان آغاز توسعه MuSig، سازندگان آن دریافتند که یک سری از طرح های این امضا که در حال حاضر منتشر شدند ناامن می باشند. این طرح ها شامل نسخه اولیه منتشر نشده MuSig نیز می باشد. همچنین در این پست توضیح داده شد:

امضای MuSig همانند امضای شنور (Schnorr) یا ECDSA است و در ساختار آنها یک نانس مخفی استفاده شده که باید به طور تصادفی و یکنواخت ایجاد شود. هر گونه انحراف از این یکنواختی می تواند منجر به از دست دادن کلید مخفی و سرمایه شود.

در حال حاضر این توسعه دهندگان از اعضای جامعه درخواست کردند تا این کد را که در گیت هاب منتشر شده آزمایش کنند و بازخوردهای خود را بیان کنند.

انتظار می رود نصف شدن بیت کوین در ماه می ۲۰۲۰ رخ دهد. نصف شدن بیت کوین رویدادی است که هر ۴ سال یکبار رخ می دهد و از آنجایی که تنها ۲۱ میلیون بیت کوین وجود دارد این ابزار به کمیابی این ارز دیجیتال کمک می کند که پس از آن مقدار بیت کوین جدید ایجاد شده یا بدست آمده توسط ماینرها نصف می شود.

در انتظار نصف شدن بعدی بیت کوین، پلتفرم مبادلاتی و معاملاتی قانونمند آمریکایی لجر اکس (LedgerX) نوع جدیدی از قرارداد ارز دیجیتال را منتشر کرد که منحصر به بیت کوین می‌باشد و اسم آن قرارداد نصف کردن لجر اکس یا LXHC است. این محصول جدید، باینری آپشن ارائه داده و به شما امکان می‌دهد تا اگر نصف شدن بعدی و رسیدن به بلاک ۶۳۰۰۰۰، قبل از زمان مشخصی رخ داد بتوانید تسویه ثابتی انجام دهید. اگر رسیدن به این بلاک پس از زمان موعد نظر رخ داد، قرارداد منقضی شده و ارزش آن صفر می‌شود.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا