اخبار اتریوم

هک مرموز ۱۰ میلیون دلاری در شبکه اتریوم؛ آیا متامسک هک شده است؟

اخیرا یک هک پیچیده که کاربران خبره و قدیمی فضای کریپتو را هدف قرار داده است، کارشناسان امنیت بلاکچین را درگیر خود کرده است. ظاهرا در این هک حجمی از انواع توکن‌ها و NFTها به ارزش تقریبی ۵۰۰۰ اتر (حدودا معادل ۱۰ میلیون دلار) از کیف‌پول‌های این افراد شناخته شده به سرقت رفته است.

به نقل از دیکریپت، تیلور موناهان (Taylor Monahan)، مدیر عامل سابق و بنیان‌گذار شرکت مای‌کریپتو (MyCrypto)، شرکت مدیریت کیف پول اتریوم، سه‌شنبه در توییتر گفت که از دسامبر ۲۰۲۲ (آذر ۱۴۰۱) تا امروز بیش از ۵۰۰۰ اتر به سرقت رفته است. او همچنین اظهار داشت عده‌ای از دوستان او و افراد قدیمی فضای کریپتو که نکات امنیتی را کاملا رعایت می‌کنند هدف قرار گرفته‌اند و کسی روش انجام این حمله را نمی‌داند.

با این حال متامسک، ارائه‌دهنده کیف پول اتریوم، ادعاهای برخی افراد که نقص امنیتی متامسک را دلیل این سوء استفاده می‌دانستند به شدت رد کرد و تاکید کرد که این سوء استفاده محدود به کاربران متامسک نبوده است. تیم امنیتی متامسک در مصاحبه با دیکریپت گفته است:

تحولات آنچین نشان می‌دهد که منشاء این سوء استفاده لو رفتن کلید خصوصی است. به نظر می‌رسد عبارت بازیابی مخفی این کاربران در گذشته با تعاملی خاص و ذخیره‌ شدن ناخواسته عبارت مذکور لو رفته است و هکر به آرامی مشغول رمزگشایی کردن اطلاعاتی است که به دست آورده و از آن‌ها سوء استفاده می‌کند.

تیم امنیتی متامسک علاوه بر تاکید بر اهمیت استفاده از کیف پول سرد اضافه کرد:

اگر کیف پول شما آنقدر قدیمی است که نمی‌توانید به یاد بیاورید که آیا همیشه در حفظ امنیت کلیدهای آن ۱۰۰٪ دقیق بوده‌اید یا نه، به فکر ایجاد یک کیف پول جدید باشید و دارایی‌های خود را به کیف پول جدید منتقل کنید.

کوشیار حیدری

علاقه‌مند به ریاضیات، موسیقی و بیت کوین. میتونم در قالب یه بیت کوین مکسی فشار خون هواداران اتریوم رو بالا ببرم اما در عین حال به برنامه نویسی اتریوم هم شدیدا علاقه‌ دارم. مهندسی برق خوندم و دکترای نفت رو بعد از آشنایی با کریپتو ول کردم. روز و شبم رو با زیر و رو کردن داده‌های مختلف و تلاش برای بیشتر کردن آگاهیم در مورد اقتصاد کلان، برنامه‌نویسی و تحلیل آنچین می‌گذرونم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا