اخبار اتریوماخبار بلاکچیناطلاعیه صرافی

آربیتروم فردا به‌روزرسانی نیترو را اجرا می‌کند؛ کارمزدها تا ۵۰٪ کاهش می‌یابد

راهکار مقیاس‌پذیری لایه دوم آربیتروم (Arbitrum) برای یکی از مهم‌ترین به‌روزرسانی‌های خود در روز چهارشنبه آماده می‌شود. این به‌روزرسانی به اسم نیترو (Nitro) راندمان و مقیاس‌پذیری زنجیره را افزایش و کارمزد تراکنش‌ها را (تا ۵۰٪) کاهش می‌دهد و ارتباط بین زنجیره‌ای آربیتروم و اتریوم را بهبود می‌بخشد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، آربیتروم در تاریخ ۲۹ آگوست (۷ شهریور) در توییتر تاریخ عرضه به‌روزرسانی نیترو را اعلام و تایید کرد که این به‌روزرسانی در تاریخ ۳۱ آگوست (۹ شهریور) اجرا خواهد شد. آربیتروم یکی از راهکارهای مقیاس‌پذیری لایه دوم اتریوم است که از فناوری رول‌آپ آپتیمیستیک (Optimistic Rollup) برای دسته‌بندی برون زنجیره‌ای بسته‌های بزرگ تراکنش از جانب قراردادهای هوشمند اتریوم و برنامه‌های غیرمتمرکز و ثبت و ارسال آنها به شبکه اتریوم بهره می‌برد. به گفته تیم آربیتروم قرار است در آپدیت نیترو کارمزد تراکنش‌ها تا حدود ۵۰٪ کاهش پیدا کند.

arbitrum هم‌چنین اعلام کرد که طی این به‌روزرسانی انتظار می‌رود که شبکه آربیتروم بین ۲ الی ۴ ساعت از دسترس خارج شود.

به‌روزرسانی نیترو راهکار مقیاس‌پذیری آربیتروم
منبع: Twitter

طبق اطلاعات حساب گیت‌هاب Offchain Labs (توسعه‌دهنده آربیتروم)، به‌روزرسانی نیترو سیستم کاملا یکپارچه و بی‌نقصی از رول‌آپ آپتیمیستیک لایه دوم معرفی خواهد کرد که بر بستر آربیتروم وان (Arbitrum One) اجرا می‌شود. این به‌روزرسانی هم‌چنین شامل گواه‌های ضدکلاهبرداری جدید و بهبودیافته و Sequencer های به‌روزرسانی‌شده، پل‌های توکن و مکانیزم‌های فشرده‌سازی درخواست اطلاعات (Calldata) است.

آف‌چین لبز یکی از شرکت‌های حوزه بلاکچین است که در سال ۲۰۱۸ تاسیس شده است و به توسعه مجموعه راهکارهای مقیاس‌پذیری اتریوم می‌پردازد. گفتنی است شبکه آربیتروم وان مهم‌ترین شبکه‌ای است که آف‌چین لبز توسعه داده است.

مطابق گزارش پیشین میهن بلاکچین، آربیتروم همچنین در ماه گذشته زنجیره نوا (Nova) خود را راه‌اندازی کرد و اکنون شرکت آفچین ۲ زنجیره Arbitrum One و Nova را بر بستر شبکه اتریوم در اختیار دارد اما آپدیت نیترو تنها روی زنجیره آربیتروم وان اجرا می‌شود.

آف‌چین لبز هم‌چنین سیستم عامل آربیتروم به اسم ArbOS را به‌روزرسانی کرده است و اکنون به زبان برنامه‌نویسی Go بازنویسی شده است. این سیستم عامل نسخه جدید ارتباطات بین زنجیره‌ای arbitrum و اتریوم و دسته‌بندی تراکنش‌ها و فشرده‌سازی اطلاعات را بهبود می‌بخشد. این موضوع به کاهش هزینه‌ها در شبکه اصلی اتریوم منجر خواهد شد.

در اطلاعات مرتبط با به‌روزرسانی نیترو بیان شده است که وضعیت آربیتروم وان به طور یکپارچه و بی‌نقص به سمت نیترو انتقال خواهد یافت و در صورت اجرای صحیح این به‌روزرسانی، هرگونه احتمال در خصوص تفکیک شبکه و ایجاد فورک از بین می‌رود.

توییت Defi Surfer
منبع: Twitter

در مقاله ماه آوریل ۲۰۲۲، آف‌چین لبز گفته است که به‌روزرسانی نیترو پیشرفته‌ترین استک مقیاس‌پذیری اتریوم خواهد بود و نیترو به طور چشمگیری ظرفیت شبکه را افزایش و هزینه‌ها و کارمزد تراکنش‌ها را کاهش خواهد داد. در این مقاله نوشته شده است:

امروز ما به حداکثر ظرفیت آربیتروم دست یافته‌ایم، اما با عرضه به‌روزرسانی نیترو می‌توانیم ویژگی‌های جدیدی عرضه کنیم و راندمان شبکه را به طور چشمگیری افزایش دهیم. اگرچه arbitrum به طور میانگین تقریبا ۹۰ الی ۹۵ درصد از اتریوم ارزان‌تر است، اما به‌روزرسانی نیترو هزینه‌های مربوطه را بیش از پیش کاهش خواهد داد.

طبق اطلاعات DeFi Llama، مجموع سرمایه قفل‌شده آربیتروم در ۳ پروتکل مختلف معادل با ۹۳۶ میلیون دلار است. گفتنی است که GMX، استارگیت (Stargate)، کِرو (Curve) و یونی‌سواپ محبوب‌ترین برنامه‌های مرتبط با آربیتروم هستند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا