اخبار آلتکویناخبار اتریوماخبار بیت کویناخبار عمومیاطلاعیه صرافی

 اولین صرافی قانون گذاری شده ارزهای دیجیتالی راه اندازی شد!

اولین  صرافی قانون گذاری شده ارزهای دیجیتالی نسخه آزمایشی بتای خود را ارائه داد. Blocktrade.com تحت چارچوب MiFID II قانون گذاری شده است.

پلتفرم صرافی Blocktrade.com در حال حاضر بیت کوین، بیت کوین کش، لایت کوین، اتریوم و ریپل را در لیست خرید و فروش خود قرار داده است. دیگر ارزها و دارایی های توکنیزه شده به تدریج در سال ۲۰۱۸ به این صرافی افزوده خواهد شد. صرافی Blocktrade.com در حال حاضر برای ثبت نام باز است و انتظار می رود در ماه سپتامبر به طور کامل آغاز به کار کند. لوکا گوبو، مدیر عامل شرکت Blocktrade.com، گفت:

این راهی ایده آل برای رگولاتورها در سراسر اروپا برای شناختن ارزهای دیجیتالی به عنوان یک گونه جدید از دارایی و قرار دادن آن در چارچوب قانونی است. 

بیش از ۱۵۰۰ ارز دیجیتال در بیش از ۱۷۰ صرافی رمزنگاری شده ثبت شده است که بیش از ۶۰ تراکنش در هر دقیقه در شلوغ ترین این صرافی ها اتفاق می‌افتد. با این وجود هیچ یک از این موارد تحت قانون MiFID II تنظیم نشده است. همانطور که Financial Times می‌گوید:

کاربران ارزهای دیجیتالی خود را به عنوان آزادی خواهان معرفی می کنند، که به اولویت استقلال فردی و اجتناب از مداخله دولت یا هر مقام متمرکز دیگر در زندگی ما اعتقاد دارند. بسیاری از سرمایه گذاران سازمانی این مبادلات را خطرناک می پندارند، زیرا آنها شفاف و روشن نیستند.

گوبو، که تمام سال گذشته را با مدیران مالی به بحث و مناظره سپری کرده است، استدلال می کند که تقاضای زیادی از طرف موسسات  و سازمانها برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتالی وجود دارد.

اگر یک سرمایه گذار سازمانی بخواهد در ارزهای دیجیتالی سرمایه گذاری کند، در حال حاضر  با مشکل  روبرو است. سفارش خرید را از کجا می گیرید؟ در ارزهای دیجیتالی، ارزش گذاری غیر علمی زیادی وجود دارد، بنابراین در حال حاضر هیچ راهی برای کاهش نوسان وجود ندارد – مقررات مناسب تنها راه کاهش این خطر است. 

او همچنین اذعان دارد که:

صرافی های قانونی، صرافی های غیرقانونی را به عنوان رقبای ناخوشایند نظاره می کنند؛ چرا که آنها قانون را به نفع خود نقض می کنند. این صرافی ها نیز نیاز به پیروی از قوانین دارند، اما این کار را نمی کنند.

او معتقد است که اگر نهادها و سازمان‌های بیشتری وارد بازار ارزهای دیجیتالی شوند، برخی از نوسانات آن ناپدید خواهد شد. او همچنین باور دارد که ICOها و سایر دارایی های توکنی نیز در نهایت در صرافی ها معامله خواهند شد.

ما تکنولوژی داریم اما هیچ مقرراتی وجود ندارد: سرمایه گذاران باید بتوانند در چهارچوب قانونی زنده تجارت کنند.

گوبو اذعان دارد که صرافی های سهام از صرافی Blocktrade.com استقبال می کنند.

آنها  حضور صرافی های دیگر ارزهای دیجیتالی را به عنوان رقابت می بینند. آنها قانون شکنی می کنند و سود عظیم ناعادلانه ای دارند، زیرا آنها نیازی به پیروی از قوانین ندارند. 

پلتفرم صرافی های قانونمند می تواند بر ارزش دارایی معامله شده تأثیر بگذارد. برخی از معامله گران بر این باورند که کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده  SEC یک ETF بیت کوین را معرفی خواهد کرد. همانطور که لورا شین در جای دیگری گزارش می دهد، علیرغم تایید آن از سوی وال استریت، بازار ارزهای دیجیتالی همچنان یک غرب وحشی است.

منبع
forbes

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا