اخبار آلتکویناخبار بلاکچین

هیولاهای رایگان به بازی اکسی اینفینیتی اضافه می‌شوند

اکسی اینفینیتی «هیولاهای ابتدایی» رایگان به بازی خود اضافه می‌کند تا به ورود گیمرهای جدید کمک کند و هم‌چنین سیستم مبارزه بازنگری‌شده‌ای را نیز عرضه خواهد کرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دیکریپت، اکسی اینفینیتی بزرگترین بازی Play-to-Earn بازار با بیش از ۲ میلیون کاربر فعال روزانه است. اما برای اجرای این بازی به سرمایه‌گذاری بر روی توکن‌های NFT نیاز است. اسکای میویس (Sky Mavis) سازنده بازی Axie Infinity خواهان بازیکنان بسیار بیشتر است. به همین دلیل، به زودی «هیولاهای ابتدایی» رایگان در بازی عرضه می‌کند تا به کاربران جدید فرصت دهد قبل از خرج کردن پول خود، مقداری از بازی را تجربه کنند.

اسکای میویس سال گذشته برنامه‌های خود برای عرضه هیولاهای ابتدایی رایگان را مشخص کرده بود، اما امروز اعلام کرد که به زودی این موضوع عرضه می‌شود. این ویژگی رایگان به عنوان بخشی از به‌روزرسانی اکسی اینفینیتی – ریشه‌ها (Origins) – خواهد بود که تا پایان سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ عرضه می‌شود.

مدل Play-to-Earn اکسی اینفینیتی حول توکن‌های NFT ایجاد شده است که مالکیت آیتم‌های دیجیتالی را اثبات می‌کنند. در مورد اکسی اینفینیتی، گیمرها باید ۳ توکن NFT هیولای اکسی خریداری کنند تا به انجام بازی بپردازند. سپس می‌توانند پاداش دریافت کنند و این پاداش‌ها را با رمزارزهای دیگر تبادل کنند.

در اوج تب‌وتاب پیرامون این بازی در تابستان و پاییز سال گذشته، خرید ۳ توکن NFT اکسی حداقل هزینه ۶۰۰ دلاری در پی داشت. حتی اکنون نیز در بحبوحه مسائل اقتصادی با مدل Play-to-Earn این بازی، هزینه خرید ۳ توکن NFT اکسی معادل با ۱۰۰ دلار است.

هیولاهای ابتدایی اکسی اینفینیتی به گیمرها امکان می‌دهد تا بدون آنکه قابلیت کسب توکن‌های پاداش SLP داشته باشند، این بازی را تجربه کنند. هیولاهای رایگان شامل توکن‌های NFT نیستند و نمی‌توان آنها را فروخت یا انتقال داد و صرفا بخشی از بازی اکسی اینفینیتی هستند.

جف زرلین (Jeff Zirlin) هم‌بنیانگذار اسکای میویس پاییز سال گذشته گفته بود که این هیولاهای رایگان، ورود کاربران جدید به این بازی را هموار می‌سازد.

علاوه بر هیولاهای ابتدایی، نسخه سوم سیستم مبارزه نیز معرفی شد که قرار است پرمحتواتر و استراتژیک‌تر از مدل کنونی باشد. اسکای میویس این به‌روزرسانی را تا پایان سه ماهه جاری عرضه می‌کند، هرچند سیستم مبارزه جدید ابتدا در مرحله آزمایشی آلفا و بدون ارائه پاداش عرضه خواهد شد.

اکسی اینفینیتی تابستان گذشته و پس از زنجیره جانبی خود به اسم رونین که کارمزد تراکنش‌ها و زمان انتظار را به طور چشمگیری کاهش دهد، با افزایش علاقه کاربران مواجه شد. این بازی تقریبا تاکنون ۴ میلیارد دلار حجم معاملات داشته است که آن را به بزرگترین پروژه NFT از لحاظ حجم معاملات تبدیل می‌کند.

بازی اکسی اینفینیتی

اگرچه پیش‌نیاز داشتن توکن NFT، مانعی برای ورود به اکسی اینفینیتی در نظر گرفته می‌شود، اما طرح جدیدی در انجمن‌های صنعت گیمینگ وب ۳ به اسم «ارائه کمک هزینه» (Scholarship) را به وجود آورده است. در این طرح‌ها، دارندگان توکن NFT، هیولاهای اکسی خود را به گیمرها اجاره می‌دادند تا به انجام بازی بپردازند و سود به دست آمده را تقسیم می‌کنند.

بزرگترین و شناخته‌شده‌ترین انجمن ارائه کمک هزینه، Yield Guild Games است که تحت حمایت مالی اندریسن هورویتز و پشتیبانی صرافی FTX قرار دارد.

همانطور که اشاره شد، توکن پاداش SLP و توکن نظارتی AXS اخیرا با کاهش قیمت چشمگیری مواجه شده‌اند. به علاوه، حجم معاملات این توکن‌های NFT طی چند ماه گذشته به شدت کاهش یافته است.

براساس گزارش پیشین میهن بلاکچین در هفته گذشته، اسکای میویس برنامه‌های خود برای بازنگری در مدل پاداش‌های توکنی همراه با عرضه فصل بیستم این بازی را اعلام کرد. اوایل هفته که این فصل از بازی عرضه شد، قیمت هر دو توکن این بازی افزایش یافت. قیمت توکن SLP و قیمت AXS طی یک هفته گذشته به ترتیب ۱۱۳٪ افزایش و ۱۸٪ کاهش یافته است.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا