کریپتو کده

توکن Smooth Love Potion چیست؟ معرفی توکن SLP بازی اکسی اینفینیتی

صنعت گیم‌فای (Gamefi) با تلفیق امور مالی غیرمتمرکز، توکن‌های بی‌همتا (NFT) و تکنولوژی بلاک چین درهای جدیدی را پیش روی گیمرها گشوده است. بازی‌های کریپتویی با شعار برای کسب درآمد بازی کنید یا Play to Earn، روزبه‌روز توجه کاربران بیشتری را به خود جلب می‌کنند. گیمرها در عین بازی می‌توانند پاداش‌های هیجان‌انگیز کسب کنند. بازی اکسی اینفینیتی هم به کاربران خود رمزارز Smooth Love Potion را به رایگان و طی مراحل خاصی جایزه می‌دهد. در این مقاله به این می‌پردازیم که توکن Smooth Love Potion یا SLP چیست، چطور کار می‌کند، از چه راه‌هایی می‌توان آن را به‌دست آورد و در کدام کیف پول‌ها می‌توانید این توکن را ذخیره کنید. با میهن بلاکچین همراه باشید.

Smooth Love Potion چیست؟

Smooth Love Potion چیست

معجون صاف عشق یا Smooth Love Potion (به اختصار SLP) یکی از توکن‌های بازی اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) است. پیش از پرداختن به اینکه Smooth Love Potion چیست، چه کاربردی دارد و چطور می‌توانید آن را به‌دست بیاورید، باید کمی با ساختار بازی اکسی اینفینیتی آشنا شویم.

Axie Infinity یک پلتفرم بازی مبتنی بر بلاکچین اتریوم است که در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد. این بازی هم‌اکنون بیش از ۱.۵ میلیون کاربر دارد. رمزارز بومی و حاکمیتی این بازی اکسی اینفینیتی شارد یا Axie Infinity Shard (به اختصار AXS) نام دارد و یک توکن ERC20 است. اکسی‌ها (Axies) کاراکترهای وحشی و خشمگین بازی‌اند که عاشق مبارزه و کشف گنج هستند. کاربران می‌توانند با بازی کردن با این موجودات کریپتویی به کسب درآمد بپردازند. برای شروع بازی شما به ۳ اکسی نیاز دارید که می‌توانید آن‌ها را بخرید یا از کاربران دیگر قرض بگیرید.

اکسی‌ها موجودات فانتری هستند که در قالب توکن‌های بی‌همتا یا NFT عرضه می‌شوند. کاربران می‌توانند این توکن‌های غیرمثلی را جمع‌آوری کرده و با آن‌ها بازی کنند. این کاراکترهای کریپتویی قابلیت رشد و تولید مثل هم دارند. هر اکسی خصوصیات بدنی و توانایی‌های ژنتیکی متفاوتی دارد که تعیین‌کننده نقش آن‌ها در بازی است.

توکن‌های Smooth Love Potion یا SLP توکن‌های ERC-20 هستند که برای پرورش و جفت‌گیری اکسی‌ها کاربرد دارند. اس ال پی دارایی‌های NFT هستند و به کاربران این امکان را می‌دهند که توکن‌های اکسی جدید تولید کنند و با آن‌ها بازی کنند. در واقع کاربران باید برای تولید مثل کاراکترهای Axie در بازی هزینه پرداخت کنند. برای زاد و ولد اکسی‌ها به رمزارز AXS و Smooth Love Potion نیاز دارید. توجه کنید که در فرآیند تولید مثل اکسی‌ها علاوه بر توکن، هزینه گس هم محاسبه می‌شود که با توجه به وضعیت شبکه اتریوم متغیر است.

توکن Smooth Love Potion چطور کار می‌کند؟

همانطور که قبلاً هم اشاره کردیم، هر اکسی یک توکن بی‌همتاست و متعلق به گیمری است که با آن بازی می‌کند. اکسی‌ها منابع اصلی بازی هستند و بازیکن‌ها آن‌ها را با فعالیت‌هایی همچون شکار گنج برای شرکت در مبارزات تمرین می‌دهند. توکن اس ال پی را هم می‌توان مشابه امتیازاتی که برندگان بازی داده می‌شود، در نظر گرفت. SLP پاداش‌های داخلی بازی هستند که در حالت (Mode) مبارزه (Battle) یا ماجراجویانه (Adventure) به رایگان به گیمرها تعلق می‌گیرند. مثلاً در صورت برنده شدن در مدهای PvE Adventure یا PvP Arena پاداش SLP به شما داده می‌شود.

از این SLPها می‌توانید در فرآیند تولید مثل و به‌وجود آوردن اکسی‌های جدید استفاده کنید یا آن‌ها را در صرافی‌ها بفروشید. برای جلوگیری از تورم و ازدیاد جمعیت اکسی‌ها، برای جفت‌گیری اکسی‌ها محدودیت وجود دارد. هر اکسی تنها می‌تواند تا ۷ بار زایش کند و پس از آن عقیم می‌شود. هزینه هر بار زایش را باید با SLP و AXS بپردازید.

رمزارز AXE را می‌توان از صرافی‌‌هایی مثل بایننس، کراکن (Kraken)، کوین بیس، گیت (Gate.io) یا یونی سواپ (UniSwap) تهیه کنید. طبق راهنمای سایت اکسی اینفیتی اینکه به چه مقدار AXS نیاز دارید، متغیر است و به فاکتورهای اقتصادی پروژه اکسی اینفینیتی بستگی دارد. قیمت AXS در زمان نوشتن این مقاله ۷۳.۴۳ دلار است.

اکسی‌ها برای هر بار زایش به تعداد مشخصی توکن SLP نیاز دارند و این مقدار در مرتبه‌های بعدی تولید مثل افزایش می‌یابد. در حال حاضر اس ال پی‌های مورد نیاز برای فرآیند تولید مثل به شرح زیر است:

هزینه زایش Axieها
هزینه زایش Axieها

در جدول بالا شمارش زایش (Breed Count)، تعداد زایش (Breed Number) و هزینه SLP به ازای هر تولید مثل را می‌توانید مشاهده کنید. هزینه SLP بر اساس شمارش زایش هر اکسی محاسبه می‌شود. مثلاً اگر اکسی X در مرحله تولید مثل ۲/۷ باشد (۴۵۰ SLP) و اکسی Y در مرحله تولید مثل ۳/۷ باشد (۷۵۰ SLP) در مجموع برای تولید ۱ اکسی جدید باید ۱۲۰۰ SLP بپردازید.

شایان توجه است که اکسی‌هایی که از یک خانواده هستند، نمی‌توانند با یکدیگر آمیزش کنند. شاید بپرسید کاربرد اکسی‌های حاصل از تولید مثل چیست؟ این Axieها هم NFT هستند. بنابراین می‌توانید با آن‌ها بازی کرده، اکسی‌های جدید تولید کنید یا در بازار اکسی به‌فروش برسانید. البته اکسی‌هایی همچون Origin و MEO وجود دارند که برای تولید مثل نیازی به SLP ندارند.

چطور می‌توانیم رمزارز Smooth Love Potion را به‌دست بیاوریم؟

چطور slp به‌دست بیاوریم

برای کسب Smooth Love Potion از طریق پلتفرم اکسی اینفینیتی، باید بازی کنید! همانطور که در سایر گیم‌ها امتیاز به‌دست می‌آورید، هر بار که در چالش‌ها و مبارزات مشخصی برنده می‌شوید، به شما SLP داده می‌شود. در حال حاضر برای شروع بازی به ۳ اکسی نیاز دارید که می‌توانید آن‌ها را از مارکت Axie Infinity تهیه کنید.

یکی دیگر از راه‌های به‌دست آوردن اکسی، مشارکت در گروه‌هایی است که اکسی را در قالب وام (Lend) به‌عنوان بورسیه ارائه می‌دهند. در این صورت هر چقدر SLP به‌دست بیاورید، بین شما و وام‌دهندگان اکسی تقسیم می‌شود. توجه کنید که پلتفرم اکسی اینفینیتی به‌صورت مستقیم به بازیکن‌ها اس ال پی نمی‌فروشد.

یکی از سوالات کاربران این است که روزانه حداکثر چه مقدار SLP می‌توان کسب کرد؟ تعداد SLPهای کسب شده در جریان بازی به مهارت بازیکن‌ها بستگی دارد. به‌طور متوسط، یک گیمر ماهر می‌تواند روزانه تا ۲۰۰ SLP را از طریق برنده شدن در مبارزات و انجام ماموریت‌های روزانه به‌دست بیاورد.

از آن‌جایی که در حال حاضر باید ۱۵ مسابقه برنده شوید تا توکن Smooth Love Potion کافی برای اولین تولید مثل را داشته باشید و برای هر مرتبه تولید مثل اکسی به SLPهای بیشتری نیاز خواهید داشت، می‌توانید برای شروع این توکن‌ها را از صرافی تهیه کنید. در بخش‌های بعدی مقاله صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکزی که اس.ال.پی را فهرست کرده‌اند را معرفی می‌کنیم.

آشنایی با توکن SLP

توکن smooth love potion چیست

رمزارز Smooth Love Potion که پیش از این Small Love Potion نامیده می‌شد، بر خلاف اکسی (Axie) نوعی توکن قابل معاوضه است؛ یعنی می‌توانید آن را برای خرید رمزارزهای دیگر در صرافی‌ها معامله کنید یا به‌عنوان تامین‌کننده نقدینگی SLP در صرافی‌های غیرمتمرکزی همچون یونی سواپ مشارکت کنید. از جمله کاربردهای این رمزارز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • صرف هزینه برای تولید مثل اکسی‌ها
 • پاداش‌دهی به کاربرانی که مراحل خاصی را می‌گذرانند و در مبارزات برنده می‌شوند
 • خرید و فروش در صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز

یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد SLPها این است که جزو معدود توکن‌‌های بازی‌های کریپتویی هستند که در صرافی‌هایی همچون بایننس لیست شده‌اند. البته صرافی بایننس این نکته را ذکر کرده است که Smooth Love Potionها نسبت به سایر رمزارزها نوسان قیمت بالاتر و ریسک بیشتری دارند. شایان توجه است که در ماه می و جولای سال ۲۰۲۱ رمزارز SLP به یکباره بیش از سه چهارم ارزش خود را از دست داد. اکنون که متوجه شدید توکن Smooth Love Potion چیست و چه کاربردی دارد، اجازه دهید کمی به توکنومیکس (Tokenomics) یا اقتصاد توکنی این کریپتو بپردازیم.

به گزارش میهن بلاکچین عرضه کل این رمزارز ۲,۱۴۵,۱۳۵,۷۵۶ واحد بوده که کل همین مقدار توکن در بازار در گردش است. به‌عبارتی میزان عرضه کل و عرضه گردش Smooth Love Potion برابر بوده و جالب است بدانید که حداکثر موجودی (Max Supply) برای آن در نظر گرفته نشده است. رمزارز اس.ال.پی در حال حاضر رتبه ۳۱۴ را در میان همه ارزهای دیجیتال دارد. ارزش کل بازار این توکن ۱۴۱,۲۳۳,۷۱۴ دلار و حجم معاملات ۲۴ ساعته آن ۸۴,۵۵۶,۶۷۲ دلار است. قیمت SLP در زمان نگارش این مقاله ۰.۰۶۶۳۱۵ دلار است. این توکن در تاریخ ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ با کمترین قیمت ۰.۰۰۳۱۲۸ دلار و در تاریخ ۲۲ تیر ۱۴۰۰ با بیشترین قیمت ۰.۳۹۹۷۲۷ دلار معامله شده است.

رمزارز Smooth Love Potion را از کجا تهیه کنیم؟

همانطور که قبلاً هم اشاره کردیم، این توکن را می‌توانید در جریان بازی‌کردن با اکسی‌ها به‌دست بیاورید. از طرفی صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز بسیاری رمزارز SLP را لیست کرده‌اند. از صرافی‌های غیرمتمرکز می‌توان به ورژن ۲ و ۳ یونی سواپ (UniSwap)، سوشی سواپ (SushiSwap)، زیروایکس (0x Protocol) و وان اینچ اکسچنج (1inch Exchange) اشاره کرد. صرافی‌های متمرکزی نظیر بایننس، کوکوین (KuCoin)، گیت (Gate.io)، جمینای (Gemini)، کوینکس (CoinEx)، دیجی فینکس (DigiFinex)، پیونکس (Pionex) و هات بیت (Hotbit) هم توکن Smooth Love Potion را فهرست کرده‌اند.

توکن SLP را در چه کیف پولی نگهداری کنیم؟

یکی از سوالات کاربران این است که کیف پول مناسب برای ذخیره‌سازی توکن Smooth Love Potion چیست؟ از آن‌جایی که SLP با استاندارد ERC20 نوشته شده، می‌توانید آن را در کیف پول‌های سازگار با شبکه اتریوم ذخیره‌سازی کنید. از جمله کیف پول‌های نرم‌افزاری مناسب برای ذخیره‌سازی SLP، می‌توان به کیف پول اتمیک (Atomic Wallet)، اکسوداس (Exodus Wallet)، متامسک (Metamask)، تراست ولت (Trust Wallet)، مای اتر ولت (MyEtherWallet)، کوینومی (Coinomi) و کوین بیس (Coinbase) اشاره کرد.

اگر می‌خواهید توکن Smooth Love Potion را در کیف پول سخت‌افزاری نگهداری کنید، می‌توانید از ولت‌های زیر استفاده کنید:

 • لجر نانو اس (Ledger Nano S)
 • لجر نانو ایکس (Ledger Nano X)
 • ترزور وان (Trezor 1)
 • ترزور تی (Trezor T)
 • سیف پل اس ۱ (Safepal S1)

پرسش و پاسخ (FAQ)

پرسش و پاسخ کیف پول کپلر
 • توکن SLP چیست؟

توکن SLP یک توکن کاربردی مربوط به اکوسیستم بازی اکسی اینفینیتی است و در این بازی، به‌عنوان پاداش به کاربران داده می‌شود.

 • ارز SLP را از کدام صرافی بخریم؟

ارز اس ال پی را می‌توان از صرافی‌های متمرکزی مانند بایننس، کوکوین و کوینکس و همچنین از صرافی‌های غیرمتمرکزی مانند یونی سواپ و سوشی سواپ خریداری کرد.

 • آخرین اخبار SLP را از کجا دنبال کنیم؟

برای اینکه در جریان آخرین اخبار قیمت اس ال پی و تغییرات این توکن قرار بگیرید، می‌توانید اخبار میهن بلاکچین را دنبال کنید.

جمع‌بندی

توکن Smooth Love Potion یا SLP در بازی اکسی اینفینیتی به کاربران پاداش داده می‌شود. اس ال پی نوعی رمزاررز erc20 است که بر بستر شبکه اتریوم قرار گرفته است. بازیکن‌ها می‌توانند این رمزارز را برای تولید مثل اکسی‌های خود هزینه کنند یا در صرافی‌ها بفروشند. هر کاراکتر Axie تا ۷ مرتبه می‌تواند تولید مثل کند و پس از آن عقیم می‌شود. در هر مرتبه از تولید مثل باید مقدار مشخصی SLP هزینه شود. رمزارزهای Smooth Love Potion را علاوه‌بر بازی می‌توانید از صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز نیز تهیه کنید. آیا تجربه بازی با پلتفرم Axie Infinity را دارید؟ به نظر شما فرآیند به‌دست آوردن و استفاده از SLPها در این بازی سخت است یا آسان؟ لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
axie infinity

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا