اخبار عمومی

راه‌اندازی یک بازار جدید NFT با همکاری یوگا لبز؛ تعهد به پرداخت حق امتیاز سازندگان

یوگا لبز (Yuga Labs)، خالق مجموعه NFT میمون‌های کسل (BAYC)، در تصمیمی مهم همکاری جدیدی را با پلتفرم مجیک ایدن (Magic Eden) آغاز کرده است تا بازار جدید «Magic Eden ETH» را بر بستر شبکه اتریوم راه‌اندازی کند. هدف این دو شرکت از راه‌اندازی این مارکت پلیس این است که سازندگان NFTها حق امتیاز (Royalty) خود را دریافت کنند.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به نقل از کوین گیپ، بازار جدید یوگا لبز و مجیک ایدن روی شبکه اتریوم راه‌اندازی خواهد شد و متعهد می‌شود حق امتیاز توسعه‌دهندگان NFTها را به آن‌ها پرداخت کند. شایان ذکر است این پلتفرم در اواخر سال ۲۰۲۳ راه‌اندازی خواهد شد و هر دو نهاد مذکور به صراحت اعلام کرده‌اند به هیچ وجه حق امتیاز توسعه‌دهندگان را تغییر نمی‌دهند.

هدف از این همکاری رفع نگرانی‌های مربوط به حذف حق امتیاز سازندگان NFTها است. در ماه‌های اخیر بسیاری از بازارهای NFT این حق امتیاز را کاهش داده یا آن را حذف کرده‌اند. استفاده از چنین رویکردهایی در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ شدیدتر شد و جامعه NFTها را نگران کرد.

دانیل الگره (Daniel Alegre)، مدیرعامل یوگا لبز، تاکید کرده است شرکت مذکور عزم خود را برای حمایت از تولیدکنندگان محتوا جزم کرده است. طبق توضیحات او، سیاست‌های جدید اوپن سی (OpenSea) برای حذف حق امتیاز توسعه‌دهندگان NFTها چالش‌هایی را به وجود آورده است که یوگا لبز به هیچ وجه نمی‌توانست آن‌ها را نادیده بگیرد.

در نسخه جدید مجیک ایدن، قراردادهای هوشمند جدیدی معرفی می‌شوند که از برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) هم پشتیبانی می‌کنند. این قراردادها تضمین می‌کنند که بازار مذکور پرداخت‌های مربوط به حق امتیاز سازندگان NFTها را پرداخت می‌کند. تاکنون مشخص شده است که این بازار از استاندارد NFT اتریوم «ERC-721» استفاده می‌کند؛ اما بقیه مشخصات فنی آن در آینده منتشر خواهد شد.

تاکید بر حفظ حق امتیاز سازندگان NFTها

یوگا لبز و مجیک ایدن تاکید کرده‌اند که تعهد آن‌ها به حفظ حق امتیاز ساندگان NFTها تغییر نمی‌کند. آن‌ها سایر بازارها را هم تشویق کرده‌اند تا از این قراردادهای نوآورانه استفاده کرده و حق سازندگان محتوا را نادیده نگیرند. علاوه بر این، این دو شرکت سازندگان NFTها را هم تشویق کرده‌اند تا پروژه‌های خود را با استفاده از قراردادهای هوشمند مذکور توسعه داده و از کار و هنر خود محافظت کنند.

همکاری یوگا لبز و مجیک ایدن و تعهد آن‌ها، به شدت برای حفظ حق امتیاز توسعه‌دهندگان NFTها مهم است. هر دو شرکت‌ معتقدند با مشارکت و همکاری خود دنیای عادلانه‌تر و خلاقانه‌تری را برای سازندگان و جوامعشان ایجاد می‌کنند.

تصمیم جدید این دو شرکت پیام قدرتمندی را به فضای کریپتو فرستاده و نشان داده است با گسترش NFTها، حق امتیاز سازندگان هنر دیجیتال و مجموعه‌های مختلف همچنان باید حفظ شود. این همکاری می‌تواند دوباره انجمن‌های قوی و خلاقی را بسازد که در گذشته هنرمندان زیادی را به سمت بازار NFTها کشانده بود. علاوه بر این، همکاری مذکور تضمین می‌کند که سازندگان محتوا به‌خوبی و به درستی در ازای مشارکت خود پاداش دریافت کنند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا