پیشرفته کریپتو پدیا

معرفی پروتکل OFGP؛ امکان اتصال بلاکچین های بیت کوین و اتریوم!

پروتکل جدید با نام OFGP ارائه شده است به کاربران امکان می‌دهد تا تراکنش میان زنجیره ای را انجام دهند. این پروتکل باعث می‌شود که بتوان سرمایه ای را بین بلاک چین های مختلف مانند بیت کوین و اتریوم انتقال داد.

این فناوری متن باز به اسم پروتکل باز مشارکتی یا OFGP شناخته می‌شود که توسط iBitcome و DEx.top توسعه یافته است و اولین بلاک چین مشارکتی آنها با نام مالو (Mallow) قرار است از این پروتکل استفاده کند. بلاک چین مالو در تاریخ ۲۴ اکتبر عرضه می‌شود. این بلاک چین همراه با یک مرورگر می‌باشد که کاربران را قادر می‌سازد تا هروقت بخواهند بتوانند جریان دارایی ها و تراکنش ها را بررسی کنند.

طبق گفته های iBitcome، انجام معاملات بین بیت کوین و اتریوم از طریق ایجاد توکن جدیدی به اسم WBCH پشتیبانی خواهد شد. ارزش این ارز دیجیتال برابر با یک بیتکوین کش می‌باشد. انتظار می‌رود که پشتیبانی از سایر بلاک چین های عمومی نیز در آینده ای نه چندان دور انجام شود.

iBitcome با تاکید بر متن باز بودن آن، بیان کرد هرکسی می‌تواند با استفاده از OFGP دروازه ورودی خود را ایجاد کند. به مرور انتظار می‌رود که سایر مشارکت ها و همکاری ها مانند مالو توسعه خود را شروع کنند و رقابتی سالم در بازار ایجاد کرده، به مشتاقان کریپتو حق انتخاب دهند و اهمیت متمرکزسازی را به حداقل برسانند.

تراکنش های کریپتو امن

شرکت iBitcome کیف پول کریپتوی خود را عرضه کرده است که بر روی سیستم عامل های iOS و اندروید قابل دانلود است. این شرکت اذعان داشت که متعهد شده است تا خدمات پرداخت آسان و ایمنی را ارائه کند. این استارت‌آپ می‌گوید کیف پول آن از چند کریپتو نظیر تتر، بیت کوین، بیتکوین کش و اتریوم پشتیبانی می‌کند و افزود که کاربران از الگوریتم کدگذاری AES-۱۲۸-CTR و یک زیرساخت غیرمتمرکز سود می‌برند که مجبور نیستند کلیدهای شخصی خود را ذخیره و نگهداری کنند.

این شرکت امیدوار است که عرضه مالو، کاربران iBitcome را قادر سازد تا انتقال دارایی ها را بین زنجیره های اصلی و جانبی متفاوت به طور موثرتری انجام دهند. OFGP به منظور دستیابی به تراکنش سریع و پایدار از Braft استفاده می‌کند.

معاملات دارایی جدید

طبق گفته های iBitcome، همکاری آن ها با DEx.top که یک صرافی غیرمتمرکز است، امنیت و شفافیت ارائه می‌دهد زیرا تراکنش ها بر بستر بلاک چین صورت می‌گیرد. این همکاری هم چنین مسیر را برای معاملات از طریق گوشی های هوشمند هموار می‌کند زیرا این صرافی از کیف پول کریپتو به طور مستقیم قابل دسترسی است. وبسایت این استارت‌آپ بیان کرد که به لطف مکانیزمی به اسم ROC یا بازپخش بر روی زنجیره، تراکنش های آنی امکان پذیر می‌باشد.

کاربران هم چنین از طریق کیف پول به برنامه های غیرمتمرکز دسترسی پیدا می‌کنند و از یک سیستم هویت دیجیتالی بهره می‌برند که از کلاهبرداری جلوگیری کرده و کنترل کامل بر روی هویت خود را حفظ و امکان پذیر می‌کند. با معرفی عمومی این‌ پروتکل، iBitcome امیدوار است که ارتباطاتی بین بلاک چین های عمومی ایجاد کند.

نظر شما در مورد این پروتکل جدید چیست؟

منبع
cointelegraph

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا