متوسط صرافی غیرمتمرکز

پلتفرم OpenOcean چیست؟ آموزش کار با اوپن اوشن

کافی است نگاهی به صفحه مقایسه قیمت صرافی‌ها بندازید تا متوجه تفاوت قیمت عرضه یک رمزارز در پلتفرم‌های مختلف شوید. حال به این فکر کنید که بیش از ۹هزار کریپتوکارنسی وجود دارد که در صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز متعددی ارائه می‌شوند. کدام صرافی بهترین قیمت معامله را پیشنهاد می‌دهد؟ آیا به‌جز مراجعه به تمام صرافی‌ها، راه آسان‌تری برای مقایسه قیمت رمزارزها در پلتفرم‌های مختلف وجود دارد؟ اوپن اوشن (OpenOcean) پلتفرمی است که این فرآیند را برای شما ساده‌تر می‌کند. اوپن اوشن اولین پروتکل تجمیع‌کننده صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز است که با استفاده از الگوریتم مسیریابی هوشمند امکان اجرای معاملات با بهترین قیمت و کمترین اسلیپیج یا لغزش را فراهم می‌کند. اما پلتفرم OpenOcean چیست و چطور کار می‌کند؟ در این مقاله علاوه‌بر پاسخ به این سوال، نحوه کار با پلتفرم اوپن اوشن را به‌صورت کامل آموزش می‌دهیم. 

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند
این مقاله در تاریخ ۲۷ مهر ۱۴۰۰ بروزرسانی شده است

پلتفرم OpenOcean چیست؟

پلتفرم OpenOcean چیست

توسعه‌دهندگان این پروتکل در پاسخ به اینکه پلتفرم OpenOcean چیست، آن را یک سیستم تجمیع‌کننده جامع یا Full Aggregator می‌دانند. تجمیع‌کننده جامع، نوعی سرویس‌دهنده همه‌جانبه است که پلتفرم‌های امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و امور مالی متمرکز (CeFi) را برای یافتن بهترین گزینه‌های ترید جستجو کرده و نقدینگی را از پلتفرم‌های مختلف جمع‌آوری و امکان سواپ توکن بین‌زنجیره‌ای (Cross-Chain) را برای کاربران فراهم می‌کند. 

این پروتکل یک الگوریتم مسیریابی هوشمند دارد که به‌وسیله آن بهترین قیمت‌ها را از صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز جمع‌آوری کرده و به کاربر نشان می‌دهد تا معامله‌ای با لغزش قیمت یا اسلیپیج (Slippage) کم و اجرای سریع تراکنش تجربه کنند. استفاده از پلتفرم اوپن اوشن رایگان است و کاربران تنها لازم است فی شبکه و کارمزد صرافی‌ها را بپردازند. 

زمانی که یک معامله را در اوپن اوشن آغاز می‌کنید، پروتکل ۳ مرحله را طی می‌کند:

 • دریافت مظنه قیمت از صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز
 • بهینه‌سازی و یافتن بهترین مسیر معاملاتی (بهترین قیمت و اسلیپیج کم)
 • اعلام قیمت به کاربران و اجرای معامله

رمزارز بومی پلتفرم OpenOcean چیست؟

توکن OEE چیست

OOE توکن حاکمیتی و کاربردی پروتکل است. هولدرهای این رمزارز می‌توانند در فرآیندهای حاکمیتی مشارکت کرده و آینده پروتکل را با پروپوزال‌های پیشنهادی و رای‌دهی درباره موارد زیر تعیین کنند:

 • افزودن جفت‌ارزهای معاملاتی و صرافی‌های جدید
 • بهینه‌سازی امکانات پروتکل و نوآوری در اکوسیستم

OOE یک توکن چند زنجیره‌ای است که در بستر اتریوم و با استاندارد ERC-20 و با عرضه نهایی ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ایجاد شده و امکان افزایش آن وجود ندارد. قیمت Openocean در زمان نوشتن این مقاله ۰.۶۶۸۶۴۱ دلار است. از جمله شبکه‌های دیگری که توکن OOE در بستر آن‌ها قرار دارد می‌توان به بایننس اسمارت چین، آوالانچ، پالیگان، هکوچین، آنتالوژی و OKExChain اشاره کرد.

از این توکن برای پرداخت کارمزد معاملات، هزینه گس، انگیزه‌بخشی به استخراج‌کنندگان نقدینگی و تریدرها استفاده می‌شود. ۳۳ درصد از کل توکن‌های OOE برای انگیزه‌بخشی به تامین‌کنندگان نقدینگی و پاداش تریدینگ (به‌عنوان جبرانی برای هزینه‌های تریدینگ) تخصیص داده شده است. همچنین عضویت VIP به عنوان پاداش به کاربران وفادار و هولدرهای توکن OOE تعلق می‌گیرد. اعضای VIP دسترسی محدود به پلتفرم SaaS دریافت می‌کنند که امکان استفاده از ابزارهای آربیتراژ خودکار طراحی شده برای سرمایه‌گذاران سازمانی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

 خدمات پلتفرم OpenOcean چیست؟ 

اوپن اوشن در وهله اول پلتفرمی برای اجرای معاملات با بهترین قیمت و کمترین میزان اسلیپیج است. علاوه‌بر تجمیع نقدینگی لازم برای سواپ توکن، اوپن اوشن تلاش می‌کند تا در آینده معاملات مشتقات، وام‌دهی، بیمه و پلتفرم‌های ییلد فارمینگ را هم تجمیع کرده و پروتکل معاملات مارجین و سرویس مدیریت سرمایه خود را هم راه‌اندازی کند. OpenOcean همچنین API و ابزار آربیتراژ را هم برای کاربران خود فراهم کرده تا از استراتژی‌های خودکار آربیتراژ بهره‌مند شوند. از سایر سرویس‌های اوپن اوشن می‌توان به پشتیبانی از سواپ رمزارز بین شبکه‌های مختلف و امکان استخراج نقدینگی اشاره کرد.

پشتیبانی از قابلیت بین زنجیره‌ای

OpenOcean از قابلیت سواپ بین زنجیره‌ای بین بلاکچین‌های عمومی مختلف توسط پروتکل‌های کراس چینی همچون بایننس بریج (Binance Bridge)، اِنی سواپ (AnySwap)، متیک بریج (Matic Bridge) و AB Bridge پشتیبانی می‌کند. البته اوپن اوشن برنامه دارد تا پس از توسعه زیرساخت‌ها از تراکنش‌های بین زنجیره‌ای به‌صورت مستقیم پشتیبانی کند. 

استخراج نقدینگی در اوپن اوشن

به‌منظور افزایش نقدینگی اولیه، پلتفرم اوپن اوشن به تامین‌کنندگان نقدینگی که توکن‌های تامین نقدینگی (LP Token) خود را در فارم‌های اوپن اوشن استیکینگ یا سپرده‌گذاری می‌کنند رمزارز حاکمیتی OOE را پاداش می‌دهد.

در حال حاضر استخرهای نقدینگی زیر در بستر شبکه بایننس اسمارت چین در OpenOcean موجود هستند:

استخر شماره ۱- OOE/BNB

 • مدت زمان استیکینگ: ۱۴ روز
 • میزان پاداش تخصیص داده شده: ۱ میلیون توکن اوپن اوشن

استخر شماره ۲ – OOE/BUSD

 • مدت زمان استیکینگ: ۱۴ روز
 • میزان پاداش تخصیص داده شده: ۱ میلیون توکن اوپن اوشن

برای انتقال OOE از اتریوم یا آنتالوژی به بایننس اسمارت چین برای مشارکت در استخراج نقدینگی می‌توانید از PolyBridge استفاده کنید. 

 بررسی ساختار کارمزدها در پلتفرم اوپن اوشن

اوپن اوشن یک مکانسیم کارمزد شفاف فراهم ساخته و از کاربران کارمزد اضافه دریافت نمی‌کند. در این پلتفرم برای عملکرد مسیریاب فعلی هیچ هزینه‌ای از کاربران دریافت نمی‌شود. هزینه‌های پلتفرم از منابع زیر تامین می‌شود:

 • سرمایه‌گذاران سازمانی که استراتژی‌های سرمایه‌گذاری را از طریق رابط کاربری اوپن اوشن به اجرا می‌گذارند.
 • نسخه عضویت اولیه PME (Primary Membership Edition) که نوعی سرویس نرم‌افزاری است و فرصت‌های آربیتراژ بین صرافی‌های متمرکز و دکس‌ها را ذخیره‌سازی کرده و به‌صورت خودکار برای کاربران اجرا می‌کند.
 • سرویس‌های مدیریت سرمایه هوشمند

 به‌منظور معرفی و تشویق به استفاده از استخرهای نقدینگی، اوپن اوشن فی کمتری نسبت به سایر پلتفرم‌های مشابه (۰.۲۵ درصد یا بیشتر) از کاربران دریافت می‌کند. کارمزد تریدینگ با رمزارزهای استخرهای نقدینگی اوپن اوشن به‌صورت ثابت ۰.۲ درصد است. ۰.۱۵ درصد از مبلغ کارمزد به تامین‌کنندگان نقدینگی تعلق می‌گیرد و ۰.۰۵ درصد مابقی هم به صندوق اوپن اوشن واریز می‌شود. 

پلتفرم OpenOcean از چه شبکه‌ها و صرافی‌هایی نقدینگی خود را تامین می‌کند؟

اوپن اوشن از شبکه‌های اتریوم، بایننس اسمارت چین، آنتالوژی، ترون، سولانا، پالیگان، هکوچین، OKEX، آوالانچ و فانتوم پشتیبانی می‌کند. طیف گسترده‌ای از رمزارزهای مبتنی بر این شبکه‌ها را می‌توانید در این پلتفرم معامله کنید.   در حال حاضر تنها صرافی متمرکزی که در این پلتفرم می‌توانید با آن کار کنید، بایننس است. از جمله صرافی‌های غیرمتمرکز مورد پشتیبانی می‌توان به کرو (Curve)، یونی سواپ (UniSwap)، سوشی سواپ (SushiSwap)، کایبر (Kyber)، پنکیک سواپ (PancakeSwap)، جول سواپ (JulSwap)، دودو (DoDo)، بلسنر (Balancer)، کافه سواپ (CafeSwap)، Apeswap، Oasis و BakerySwap اشاره کرد. فهرست تمام صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز مورد پشتیبانی در اوپن اوشن را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید: 

پلتفرم اوپن اوشن از چه صرافی‌هایی پشتیبانی می‌کند

معرفی تیم توسعه‌دهنده پروتکل اوپن اوشن

 •  پاتریک بکمن (Patrik Backman)

پاتریک بکمن موسس اوپن اوشن است. او پیش از توسعه این پلتفرم به‌عنوان هم‌بنیان‌گذار در MariaDB و ۶ سال به‌عنوان مدیر محصول و توسعه کسب‌وکار در MySQL AB فعالیت کرده است. بکمن ارشد مهندسی و ارشد اقتصاد خود را از دانشگاه فنی هلسینکی دریافت کرده است. او در هیئت مدیره Nosto، Booksy، Supermetrics و AppGyver هم فعالیت می‌کند. 

 • اکاترینا آلماسک (Ekaterina Almasque)

اکاترینا آلماسک (کاتیا) شریک عمومی (General Partner) در پلتفرم اوپن اوشن است. کار او سرمایه‌گذاری روی تکنولوژی‌هایی همچون هوش مصنوعی، کامپیوتر کوانتومی و زیرساخت‌های داده و غیره است که بستر اقتصاد داده‌محور را متحول می‌کنند. کاتیا پیش از پیوستن به تیم OpenOcean مدیر اجرایی صندوق Samsung Catalyst Fund در اروپا بود. او صندوق‌های سرمایه‌گذاری بسیاری را در شرکت‌های اروپایی از جمله AIMotive، GraphCore، Mapillary و Quobyte مدیریت کرده است. 

 • نیکلاس روزنبرگ (Niklas Rosenberg)

روزنبرگ کارآفرین و علاقمند به تحلیل تکنولوژی است که پیشینه‌ای قوی در صنعت سرویس‌های مالی دارد. او دارای مدرک ارشد علوم کامپیوتر و ارشد اقتصاد است. او هم اکنون به‌عنوان مدیر ارشد عملیات پلتفرم اوپن اوشن فعالیت می‌کند. 

 • اولی سلرز (Ollie Sellers)

اولی تحلیلگر داده تیم اوپن اوشن است. او پیش از پیوستن به OpenOcean به‌عنوان محقق و توسعه‌دهنده برای استارتاپ‌های سلامت کار کرده است. او همچنین در شورای تاسیسات علم و فناوری در پوزیشن R&D کار کرده است. او مدرک ارشد فیزیک خود را از دانشگاه بریستول دریافت کرده است. 

بررسی نسخه‌های مختلف پروتکل OpenOcean

 اوپن اوشن ۲ نسخه کلاسیک (Classic) و پرو (Pro) دارد. تفاوت بین این دو نسخه در این است که ورژن کلاسیک رابط کاربری آسانی دارد و برای کاربرانی که معامله در دکس‌ها را ترجیح می‌‌دهند مناسب بوده و از جفت‌ارزهای بیشتری پشتیبانی می‌کند. نسخه پرو از جفت‌ارزهای رایج‌تر پشتیبانی ‌کرده و نمودارهایی را در بستر اوپن اوشن ارائه می‌دهد. تجمیع محصولات مشتقات، وام‌دهی و بیمه در صورت ارائه در نسخه پرو عرضه خواهند شد.  

آموزش تصویری کار با پلتفرم OpenOcean

در ادامه نحوه کار با نسخه کلاسیک، پرو، صرافی متمرکز اوپن اوشن، مشارکت در تامین نقدینگی، کار با شبکه Loopering، نحوه واریز و برداشت توکن در OpenOcean، استیکینیگ و دریافت سود، معاملات آربیتراژ و سواپ توکن را آموزش می‌دهیم. 

نحوه کار با نسخه کلاسیک اوپن اوشن

وارد سایت رسمی اوپن اوشن شوید و روی گزینه “Go Classic” کلیک کنید. 

نسخه کلاسیک پلتفرم اوپن اوشن
نسخه کلاسیک اوپن اوشن

سپس “Connect Wallet” را برای انتخاب شبکه و کیف پول بزنید. 

اتصال به کیف پول در OpenOcean

رمز عبور را وارد کرده و به کیف پول خود متصل شوید. ما در ادامه آموزش از کیف پول متامسک استفاده می‌کنیم. اما شما می‌توانید از کیف پول‌های زیر برای شبکه‌های مختلف استفاده کنید:

 • اتریوم: Metamask ،WalletConnect، Trust Wallet Safepal، Coin98 Wallet و OKEx Wallet
 • بایننس اسمارت چین: Metamask ،WalletConnect، Trust Wallet Safepal، Coin98 Wallet، OKEx Wallet و BSC Wallet
 • آنتالوژی: Cyano و ONTO Mobile
 • ترون: TronLink
 • سولانا: Phantom و Sollet
 • پالیگان: Metamask ،WalletConnect ،Trust Wallet،Safepal و Coin98 Wallet
 • هکوچین: Metamask ،WalletConnect، Trust Wallet ،Safepal و Coin98 Wallet
 • آوالانچ: Metamask ،WalletConnect، Trust Wallet، Safepal و Coin98 Wallet
 • فانتوم:  Metamask ،WalletConnect، Trust Wallet، Safepal و Coin98 Wallet
 • OKEX: متامسک، ،WalletConnect، Trust Wallet، Safepal و OKEx Wallet
کیف پول‌های سازگار با پلتفرم اوپن اوشن
انتخاب کیف پول در اوپن اوشن

سپس جفت‌ارزهای معاملاتی و مبلغ مورد معامله را تعیین کنید. 

آموزش کار با openocean
انتخاب جفت ارزهای معاملاتی و مبلغ معامله در نسخه کلاسیک اوپن اوشن

سپس روی گزینه Unlock کردن توکن کلیک کنید.

نحوه کار با نسخه کلاسیک opean ocean
Unlock کردن توکن در اوپن اوشن

در مرحله بعد باید تراکنش را در کیف پول خود تایید (Confirm) کنید. 

آموزش کار با openocean
تایید تراکنش در نسخه کلاسیک OpenOcean

بعد از تایید تراکنش، پلتفرم به شما اجازه سواپ کردن توکن را می‌دهد.

پلتفرم OpenOcean چیست
مبادله توکن در اوپن اوشن

قبل از سواپ کردن می‌توانید روی تب یا برگه Exchanges کلیک کنید. در این بخش (مشابه تصویر زیر) می‌توانید قیمت‌ها را در صرافی‌های غیرمتمرکز مختلف با یکدیگر مقایسه کنید. 

what is openocean platform
مقایسه قیمت در صرافی‌های مختلف

سپس با زدن روی آیکون محدوده لغزش قیمت (Price Tolerance) و اختلاف قیمت (Spread) در دکس‌های مختلف را مشاهده کنید.

تعیین Price Tolerance و Spread در اوپن اوشن

پس از مقایسه قیمت‌ها و تنظیمات مختلف روی “Swap Now” کلیک کنید. 

نحوه کار با پلتفرم OpenOcean چگونه است

در این مرحله اگر از معامله خود مطمئن هستید باید روی Confirm Swap کلیک کنید. سپس مطابق تصویر زیر به شما اطلاعیه ثبت تراکنش نشان داده می‌شود که با کلیک روی “view on Bscscan” می‌توانید جزئیات تراکنش خود را مشاهده کنید. 

آموزش کار با نسخه Pro اوپن اوشن

 برای ورود به نسخه پرو باید وارد صفحه اصلی شوید و روی “Go Pro” کلیک کنید. 

پروتکل اوپن اوشن چیست - آموزش کار با openocean
نسخه پرو اوپن اوشن

از سمت چپ جفت‌ارزهای معاملاتی که می‌خواهید سواپ کنید را انتخاب کنید.

آموزش کار با نسخه Pro اوپن اوشن
انتخاب جفت‌ارزهای معاملاتی در نسخه پرو OpenOcean

در همان صفحه اطلاعات زیر را می‌توانید مشاهده کنید:

قیمت دیفای (Defi Price)/ قیمت سی‌فای (Cefi Price)/ اختلاف قیمت (Spread) 

 • بخش دیفای: قیمت جفت‌ارزهای انتخابی در دکس‌های مختلف
 • بخش سی‌فای: قیمت در صرافی متمرکز بایننس

اگر گزینه ترید در لایه ۲ (Loopring) را انتخاب کرده باشید، اطلاعات قیمت در بخش “Layer2” هم نمایش داده می‌شود.

پلتفرم OpenOcean چیست

برای مقایسه قیمت در صرافی متمرکز روی گزینه “Log in/Register” که در بالای قرار دارد کلیک کنید. بعد از ثبت نام یا ورود، هنگامی که مجدداً وارد صفحه Pro شوید، ایمیل خود را در بالای صفحه مشاهده خواهید کرد.

در این مرحله روی “Connect Wallet” سمت راست بالا کلیک کنید. در پنجره باز شده، می‌توانید شبکه و کیف پول خود را انتخاب کنید. ما در ادامه از متامسک و شبکه هوشمند بایننس استفاده می‌کنیم. 

نحوه کار با پروتکل اوپن اوشن
انتخاب کیف پول در نسخه Pro

سپس می‌توانید مبلغ معامله را وارد کنید و بهترین قیمت‌ها یا Best Price را در بخش DeFi و CeFi مشاهده کنید. پس از مقایسه قیمت بین صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز می‌توانید معامله آربیتراژ را هم انجام دهید. 

پلتفرم اوپن اوشن چیست

سپس به شما دو گزینه “Unblock” و “Infinite Unblock” نمایش داده می‌شود. با انتخاب گزینه Unblock تنها می‌توانید مبلغ واردشده را معامله کنید اما Infinite Unblock به شما امکان معامله هر مبلغی را می‌دهد. 

آموزش کار با نسخه پرو پروتکل Openocean

سپس می‌توانید تراکنش خود را در پنجره باز شده تایید (Confirm) کنید. پس از تایید تراکنش در کیف پول، پیام “Approval Success” نمایش داده می‌شود. سپس می‌توانید روی “Swap Now” کلیک کنید و اگر از تراکنش مطمئن هستید در پنجره باز شده روی “Confirm Swap” کلیک کنید.  

آموزش معامله در صرافی‌ متمرکز در OpenOcean

پیش از شروع معامله در اوپن اوشن موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • معاملات متمرکز در نسخه پرو فقط برای تعداد محدودی توکن انجام می‌شود. 
 • امکان معاملات متمرکز فقط در نسخه پرو وجود دارد و در حال حاضر فقط با کامپیوتر می‌توانید پلتفرم معاملات متمرکز را باز کنید.  
 • حجم معاملات متمرکز نمی‌تواند کمتر از ۱۰ دلار باشد. بنابراین دقت کنید که حساب شما موجودی کافی داشته باشد. 

برای انجام معاملات متمرکز اول باید ثبت نام کنید.

در مرحله بعد باید حساب کاربری خود را فعال کنید. برای این کار باید به Mailbox ایمیلی که با آن ثبت‌نام کرد‌ه‌اید مراجعه کنید و روی لینک Verify (مشابه تصویر زیز) کلیک کنید. هنگامی که پیام “Activated Done” را مشاهده کردید، حساب شما فعال شده است. سپس می‌توانید وارد اکانت خود شوید. 

پس از ورود به اکانت خود باید رمزارزهای معاملاتی را انتخاب کنید. توجه کنید که برای ترید در حالت صرافی متمرکز نیازی به انتخاب شبکه نیست. 

روی گزینه خرید توکن (Purchase The Token) کلیک کرده و سفارش خود را تایید (Confirm) کنید. سپس روی گزینه Sell The Token کلیک کرده و تایید را انتخاب کنید.

برای مشاهده تاریخچه تراکنش‌های خود در اوپن اوشن مشابه تصویر زیر “Spot Order” را انتخاب کنید.

نحوه واریز توکن در اوپن اوشن

توجه کنید که در حال حاضر در OpenOcean تنها می‌توانید دو رمزارز ETH و USDT را واریز کنید. برای این کار وارد حساب کاربری خود شوید و روی Deposit کلیک کنید. سپس رمزارز و شبکه بلاکچینی مورد نظر خود را انتخاب کنید. آدرس یکتا برای شما ساخته می‌شود که می‌توانید رمزارزهای خود را به این آدرس واریز کنید. 

نحوه برداشت توکن از اوپن اوشن

در بخش Withdraw، رمزارز و شبکه‌ توکنی که می‌خواهید برداشت کنید را انتخاب کنید. سپس در بخش Address، آدرس کیف پول و در Amount مبلغ برداشتی خود را وارد کنید و روی Submit کلیک کنید. 

آموزش مشارکت در استخراج نقدینگی اوپن اوشن

استخراج نقدینگی یا Liquidity Mining در پلتفرم OpenOcean چیست و چطور انجام می‌شود؟ تامین‌کنندگان نقدینگی در این سرویس می‌توانند LP توکن‌های خود را استیک کرده و رمزارز OOE را پاداش بگیرند. در ادامه نحوه افزودن نقدینگی به پلتفرم را آموزش می‌دهیم. برای مشارکت به‌عنوان تامین‌کننده نقدینگی در پتلفرم اوپن اوشن به صفحه اصلی سایت بروید و روی گزینه Farms کلیک کنید. 

سپس استخر فارمی که می‌خواهید در آن به تامین نقدینگی بپردازید را انتخاب کرده و روی “Add Token B-TokenA LP” کلیک کنید. 

حالا مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید. 

روی ’Unlock Wallet’ کلیک کنید و با کیف پول خود به پلتفرم متصل شوید. 

سپس روی “Confirm Supply” کلیک کنید. 

فی تراکنش را می‌توانید در کیف پول خود مشاهده کرده و سپس روی “Confirm” کلیک کنید. 

پس از اینکه فرآیند تامین نقدینگی با موفقیت انجام شد می‌توانید روی “ View on BscScan” کلیک کرده و نتیجه را مشاهده کنید. پس از مدت کوتاهی، می‌توانید موجودی LP Tokenهای خود را نیز مشاهده کنید. 

آموزش استیکینگ LP Token و دریافت توکن OOE

وارد بخش “Farm” شوید و در فارم مورد نظر خود  Deposit را برای سپرده‌گذاری توکن‌های تامین نقدینگی انتخاب کنید. سپس مقدار LP Tokenهای خود را انتخاب کرده و روی MAX کلیک کرده و همه LP Tokensهای خود را بیفزایید. سپس روی “Confirm” کلیک کنید.

پس از تایید، کیف پول شما نمایش داده می‌شود و از شما می‌خواهد که هزینه گس را تایید کنید.

مدتی صبر کنید، سپس می‌توانید LP Tokenهای استیک شده و پاداش OOE خود را مثل تصویر زیر مشاهده کنید. 

آموزش نحوه انتقال توکن‌های OOE به کیف پول

برای این کار باید روی گزینه  “Harvest”  کلیک کرده و هزینه تراکنش را در کیف پول خود تایید کنید. پس از مدت کوتاهی OOE به کیف پول شما اضافه می‌شود.

اما نحوه برداشت LP Tokenها چگونه است؟ برای این کار باید روی گزینه “Withdraw” کلیک کنید. پاداش‌ها و توکن‌های تامین نقدینگی به‌صورت خودکار به کیف پول شما برمی‌گردند. 

آموزش مشارکت در استخراج نقدینگی و استیکینگ در شبکه آوالانچ

وارد صفحه Farms شوید. در صورتی که در شبکه اتریوم توکن OOE دارید، می‌توانید آن‌ها را از طریق بریج AnySwap از اتریوم به آوالانچ منتقل کنید. برای این کار روی “Bridge” کلیک کرده و AnySwap را انتخاب کنید تا به صفحه بریج منتقل شوید. 

در صفحه AnySwap توکن OOE را انتخاب کرده و شبکه کیف پول خود را به اتریوم تغییر دهید و انتقال توکن از اتریوم به Avalanche را نهایی کنید. 

زمانی که انتقال انجام شد، به صفحه فارم OpenOcean بازگردید و کیف پول خود را به شبکه Avalanche متصل کنید.

روی گزینه “Add OOE- USDT.e LP” کلیک کنید. پس از اینکه عملیات با موفقیت انجام شد روی “Deposit” کلیک کنید. 

برای استیکینگ باید در صفحه اصلی گزینه “Vault” را انتخاب کنید. 

کیف پول خود را به شبکه آوالانچ متصل کنید و روی گزینه “Deposit” کلیک کنید. پاداش‌ها به‌صورت خودکار به حساب شما واریز خواهد شد. 

آموزش آربیتراژ در OpenOcean و شبکه بایننس اسمارت چین

برای اجرای آربیتراژ وارد این لینک شوید و شبکه بایننس اسمارت چین را انتخاب کنید. قیمت‌های رمزارزها را در صرافی متمرکز و OpenOcean را مشاهده کنید و تلاش کنید که جفت ارز‌هایی که اختلاف قیمت بسیار زیادی دارند را پیدا کنید. 

آموزش سواپ در شبکه Loopering اتریوم 

ابتدا باید تراکنش‌های لایه ۲ را در پلتفرم اوپن اوشن فعال کنید. در صفحه اصلی روی گزینه “Go Pro” کلیک کنید. از سمت راست بالا در بخش Connect Your Wallet کیف پول متامسک یا ولت کانکت (Wallet Connect) را انتخاب کنید. ما در ادامه از کیف پول متامسک استفاده می‌کنیم. پس از اتصال به کیف پول روی “Activate Layer-2” در سمت راست بالا کلیک کنید. 

برای فعالسازی لایه ۲، دارایی‌های را به اکانت خود واریز کنید و روی “Deposit to activate Layer-2” کلیک کنید. فقط کافی است یکبار واریز را انجام دهید تا حساب شما به‌صورت دائم فعال شود. 

توجه کنید که انتقال از لایه ۱ به لایه ۲ شامل هزینه گس می‌شود. هنگامی که هزینه گس را برای یکبار بپردازید، دارایی‌های شما در لایه ۲ موجود می‌شود و می‌توانید بدون هزینه گس با آن‌ها کار کنید. پس از اینکه عملیات واریز با موفقیت انجام شد، روی “Sign” در صفحه کیف پول خود کلیک کنید. برای امضای تراکنش نیازی به پرداخت هزینه گس نیست. سپس باید در صفحه کیف پول خود مجدداً روی “Sign” کلیک کنید تا حساب شما در لایه ۲ فعال شود. 

سایر قابلیت‌های لایه ۲ در پلتفرم OpenOcean چیست؟

پس از فعالسازی گزینه‌هایی مانند تصویر زیر در منوی حساب کاربری به شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید جزئیات حساب، موجودی و واریزی‌ها و عملکرد خود را مشاهده کنید.

آموزش ترید کردن در لایه ۲ پلتفرم اوپن اوشن:

۱.قبل از هر چیز باید جفت‌ارزهای معاملاتی را انتخاب کنید. 

۲. Loopring لایه ۲ را انتخاب کنید.

۳. با توجه به نوع ترید خرید یا فروش را انتخاب کنید.

۴. سپس مبلغ توکنی که می‌خواهید بخرید یا بفروشید را وارد کنید.

در تصویر زیر نحوه سواپ اتریوم با LRC را می‌توانید مشاهده کنید.

دقت کنید که مبلغ وارد شده دقیق باشد، سپس روی “Confirm” کلیک کنید. 

آموزش سواپ در پلتفرم OpenOcean

انجام سواپ در شبکه‌های مختلف مشابه یکدیگر است. ما نحوه سواپ در شبکه فانتوم را توضیح می‌دهیم. ابتدا وارد سایت اصلی شوید و روی کلاسیک یا پرو کلیک کنید. در ادامه نحوه اجرای تراکنش با ورژن کلاسیک به‌وسیله کامپیوتر را توضیح می‌دهیم. در ادامه روی “Connect Wallet” کلیک کنید. 

شبکه فانتوم و کیف پول مدنظر خود را انتخاب کنید. ما در ادامه از متامسک استفاده می‌کنیم. سپس پنجره کیف پول باز می‌شود و از شما می‌خواهد که اضافه کردن شبکه فانتوم را به کیف پول تایید کنید. پس از تایید و تغییر شبکه، آدرس کیف پول خود را می‌توانید بالا سمت راست مشاهده کرده و معامله را آغاز کنید.

راه‌های ارتباطی با پلتفرم OpenOcean چیست؟

 پلتفرم اوپن اوشن کانال‌های رسمی خود را در مدیوم، توییتر، تلگرام و دیسکورد و ایمیل اعلام کرده است. در صفحه اصلی سایت اوپن اوشن گزینه چت آنلاین هم فراهم است. اما در صورت اینکه درخواست فوری دارید بهتر است در گروه تلگرام مطرح کنید. 

جمع‌بندی

پروتکل OpenOcean را می‌توان نوعی پلتفرم تجمیع‌کننده صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز دانست. اوپن اوشن پلتفرم‌های مختلف را برای یافتن بهترین گزینه‌های تریدینگ برای دارایی‌های مختلف جستجو کرده و بهترین مسیر معاملاتی را پیش روی کاربران خود می‌گذارد. در این مقاله به این پرداختیم که پلتفرم OpenOcean چیست، چه سرویس‌هایی را ارائه می‌دهد و در ادامه نحوه کار با اوپن اوشن را آموزش دادیم. آیا تا به‌حال با اوپن اوشن کار کرده‌اید؟ نظر شما درباره این پلتفرم چیست؟

منبع
blockonomi

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
27 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا