اخبار خارجی

نسخه جدید اپرا (Opera) مجهز به کیف پول ارز دیجیتال و مرورگر وب۳ عرضه شد!

مرورگر بزرگ اپرا، نسخه جدیدی را عرضه کرده است که کیف پول ارز دیجیتال درون خود دارد. مرورگر جدید اپرا با نام اپرا ۶۰ (ریبورن ۳) دارای گزینه های ارز دیجیتال نظیر کیف پول اپرا و مرورگر وب ۳ می باشد که به کاربران امکان می دهد تا تراکنش ها و تعاملات با وب ۳ داشته باشند. وب۳ یا نسل سوم وب اینترنت بر بستر بلاکچین است. این مرورگر همچنین ویژگی شبکه خصوصی مجازی (VPN) دارد تا حریم خصوصی و امنیت کاربران را افزایش دهد.

کیف پول اپرا با کیف پول ارز دیجیتال درون مرورگر گوشی های هوشمند اپرا هماهنگ می‌شود تا کلید های کیف پول هرگز از گوشی های هوشمند کاربر خارج نشود. در جزییات این مرورگر آمدهاست:

در عمل، هروقت کاربران بخواهند هویت خود را به سایت های وب ۳ تایید کنند یا تراکنشی را بر بستر بلاک چین امضا کنند، اعلانی را در گوشی هوشمند خود دریافت می‌کنند. سپس می‌توانند همانطور که قفل دستگاه خود را باز می‌کنند، برای مثال با قابلیت تشخیص چهره یا اثر انگشت، این مورد را تایید کنند.

با وجود سیستم VPN موجود در این مرورگر، اپرا در صدد این است تا از امنیت و حفظ حریم خصوصی کاربران اطمینان حاصل کند. این امر با ایجاد و رمزنگاری درگاهی انجام می‌شود که از اطلاعات کاربران در مقابل اشخاص ثالث محافظت می‌کند و موقعیت مکانی آنها را ایمن می‌کند. کریستین کولوندرا نایب رییس شرکت اپرا در این خصوص گفت:

فناوری های بلاک چین، قدرت و کنترل را به مردم باز می‌گرداند. کاربران می‌توانند به طور ایمن، تراکنش ها را امضا کنند و هویت خود را در سایت ها تایید کنند بدون آنکه اطلاعات خود را بدون دلیل و ضرورت خاصی به اشتراک بگذارند.

اپرا ابتدا در ماه جولای ۲۰۱۸ افزودن کیف پول داخلی را در مرورگر اندروید تعبیه کرد. چارلز هام مدیر محصولات اپرا در آن زمان گفت هدف ما این است تا این اقدام باعث شود از ارزهای دیجیتال به جای سرمایه گذاری در پرداخت ها و تراکنش های سریع استفاه شود.

ماه گذشته اپرا، عرضه اپرا تاچ‌ را برای سیستم عامل iOS اعلام کرد که مرورگر وب ۳ با کیف پول کریپتو داخلی است و از اتریوم و تعاملات با برنامه‌های غیرمتمرکز پشتیبانی می‌کند. قبل از این معرفی، اپرا سرویس جدیدی را عرضه کرد که به کاربران کشور سوئد، نروژ و دانمارک امکان می‌داد تا از طریق نسخه اندروید مرورگر، اتریوم بخرند.

اوایل سال جاری نیز مرورگر مبتنی بر بلاک چین بریو که مرورگری متن باز و بر اساس مرورگر کرومیوم است و قابلیت مسدود سازی تبلیغات وبسایت ها را دارد، با همکاری سایت چدار، به کاربران خود، دسترسی رایگان با مدت محدود به محتواهای پولی را ارائه داد. بریو نیز مرورگر پیش فرض در گوشی هوشمند مبتنی بر بلاک چین شرکت HTC به اسم اکسدس می‌باشد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا