اخبار خارجی

افزایش تعداد تراکنش‌های صرافی پنکیک سواپ نسبت به شبکه اتریوم

بنا به گزارش DappRadar، تعداد کل تراکنش‌های صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ در ۲۴ ساعت گذشته، از تعداد تراکنش‌های شبکه اتریوم سبقت گرفته است.

هیچکس محبوبیت بزرگ‌ترین پلتفرم زنجیره هوشمند بایننس یعنی Pancake Swap را انکار نمی‌کند. این صرافی غیرمتمرکز به جذب کاربران جدید دیفای ادامه می‌دهد.

تراکنش‌های صرافی پنکیک سواپ

DappRadar گزارش داد که در تاریخ ۲۱ آپریل (۱ اردیبهشت) تعداد تراکنش‌های این Dex از کل شبکه اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته پیشی گرفته است.

این منبع اعلام کرده که تراکنش‌های این صرافی در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۲ میلیون بوده؛ در حالی که تراکنش‌های اتریوم ۱.۵۵  میلیون بوده است.

همچنین BSCScan نیز اعلام کرد که بلاکچین بایننس اسمارت چین به رکورد ۹ میلیون تراکنش در روز رسیده است؛ همین چارت در سایت اتراسکن نشان می‌دهد که اتریوم تنها ۱.۵ میلیون تراکنش در روز ۱ اردیبهشت ثبت کرده است.

این حجم تراکنش‌های شبکه BSC به پروژه Safemoon نسبت داده می‌شود. این توکن BEP20 در پنکیک سواپ لیست شده است. این گزارش اعلام کرده که این پروژه میم (Meme) سر و صدای زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشته، که بیش از ۲۵۰ هزار فالوور در کمتر از یک ماه، در توییتر جمع کرده است.

برخی Safemoon‌ را دوج کوین جدید می‌نامند. از دیدگاه فاندامنتال، تعداد کمی از این کوین‌های میم به سرمایه گذاران اختصاص داده می‌شود؛ برخی مواقع حتی کمتر از ۵۰ دلار به سرمایه گذاران می‌رسد.

بایننس اسمارت چین تحت فشار است

البته این عملکرد بدون اشکال نبوده است؛ بایننس شبکه اسمارت چین خود را به عنوان “قاتل اتریوم” تبلیغ کرده، اما زیرساخت این شبکه توانایی رسیدگی به حجم زیاد تقاضا را ندارد.

در ۲۰ آپریل (۳۱ فروردین) پنکیک سواپ با تعداد زیادی شکایت از طرف کاربران مواجه شد؛ این شکایات مبنی بر این بودند که تراکنش‌های آنها “ناموفق” بوده است؛ این به خاطر شلوغی بیش از حد پلتفرم بود و شبکه BSC نیز بیش از اندازه سنگین شده بود.

خیر! پنکیک سواپ کُند نیست؛ بلکه اکنون شبکه BSC تحت فشار است. ما اکنون بیشترین تعداد کاربران را می‌بینیم که در این پلتفرم فعالیت می‌کنند.

وب سایت BSCScan همچنین گزارش داده که کارمزد گس مصرف شده به صورت روزانه نیز رکورد جدیدی ثبت کرده است؛ روز ۱ اردیبهشت بیشترین Gas مصرف شده (حدود ۱.۳ میلیون دلار)، که از ابتدای ماه آپریل ۲۸۵ درصد رشد داشته است.

متخصصان این حوزه توصیه می‌کنند که اگر زنجیره هوشمند بایننس قدرت محاسباتی، ذخیره سازی و قابلیت پشتیبانی از تقاضای زیاد را ارتقا دهد، می‌تواند مانند شبکه EOS‌ شود.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا