اخبار آلتکویناخبار اتریوماخبار بیت کوین

رشد قیمت کوین‌های قابل استخراج همزمان با مرج اتریوم؛ در بازار رمزارزها چه می‌گذرد؟

دیروز قیمت بیت کوین روز آرامی را با حداقل نوسان ممکن سپری کرد. اما اوضاع در مورد آلت کوین‌ها متفاوت بود. امروز قرار است آپدیت بلاتریکس (Bellatrix) اتریوم انجام شود که نیمی از فرآیند مرج محسوب می‌شود. این موضوع باعث شد قیمت ETH با ۶٪ رشد مواجه شد و قیمت جانشینان ماینینگ اتریوم با پامپ شدید قیمتی مواجه شود. به عنوان مثال قیمت اتریوم کلاسیک در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۲۷٪ رشد داشته است.

به گزارش میهن بلاکچین، دیروز قیمت بیت کوین با دامنه ۲۰۰ دلار در محدوده ۱۹,۸۰۰ دلار در حال نوسان بود. همزمان با رکود در بازار بیت کوین، تمامی توجهات به آپدیت بلاتریکس اتریوم جلب شده است که امروز ظهر انجام خواهد شد. بلاتریکس آپدیتی است که بر روی بیکن چین اتریوم انجام می‌شود و شبکه را برای ادغام نهایی مرج آماده خواهد کرد.

وقوع بلاتریکس که نشان‌دهنده این موضوع است که در کمتر از ۱۰ روز فرآیند ماینینگ اتریوم به انتها می‌رسد؛ تاثیر خود را بر روی جانشینان اتریوم برای مهاجرت ماینرها گذاشت. در ۲۴ ساعت گذشته قیمت ETC با رسیدن به ۴۰ دلار حدود ۲۷٪ رشد داشته است. قیمت FLUX، RVN، BEAM نیز به ترتیب با پامپ ۸٪ ، ۱۵٪ و ۲۱٪ همراه بودند. قیمت اتریوم نیز با ۶٪ رشد به ۱۶۶۰ دلار رسیده است.

این وضعیت باعث شده است تا سلطه بیت کوین بر بازار یا همان دامیننس در حال از دست دادن یکی از حمایت‌های مهم خود باشد و به پایین‌ترین سطوح خود در ۴ سال گذشته برسد. در حال حاضر پلتفرم کوین مارکت کپ دامیننس بیت کوین را در سطح ۳۸.۹ نشان می‌دهد.

نمودار دامیننس بیت کوین تایم فریم هفتگی منبع: تریدینگ ویو
نمودار دامیننس بیت کوین تایم فریم هفتگی منبع: تریدینگ ویو

در صورت ادامه این وضعیت حمایت بعدی دامیننس در محدوده ۳۵.۴ یعنی همان کف تاریخی خود است. این وضعیت در صورتی می‌تواند خطرناک شود که نقدینگی جدیدی وارد بازار نشود. در آن صورت ممکن است شاهد ریزش قیمت بیت کوین برای احیای دامیننس باشیم که طبیعتا آلت کوین‌ها را با ضررهای زیادی رو به رو می‌کند.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا