اخبار اتریوماخبار بیت کوین

چه عواملی باعث افزایش قیمت بیت کوین به ۴۱,۵۰۰ دلار شد؟

قیمت بیت کوین امروز به بالاتر از ۴۱,۵۰۰ دلار افزایش یافته و قیمت اتر به بالاتر از ۳۰۰۰ دلار بازیابی شده است. تحلیلگران سه دلیل برای افزایش قیمت بیت کوین و سایر رمزارزها عنوان کرده‌اند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یو تودی، بیت کوین اخیرا همبستگی نزدیکی با شاخص کامپوزیت نزدک و بازار بورس داو جونز داشته است. طبق گفته کالین وو خبرنگار حوزه رمزارز، اخیرا شاخص نزدک ۲٪ رشد داشته است که به افزایش قیمت بیت کوین به بالاتر از ۴۱,۴۰۰ دلار منجر شده است.

وضعیت قیمت بیت کوین و اتریوم (اتر)
قیمت بیت کوین و اتریوم (اتر)

کالین وو در این خصوص گفت:

قیمت بیت کو‌ین طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۱۲٪ از سطح ۴۱,۶۰۰ دلار عبور کرد و قیمت اتر نیز به ۳۰۰۰ دلار دست یافت. فقط تعداد اندکی از ۱۰۰ رمزارز برتر، افزایش قیمت بیشتری نسبت به بیت کوین و اتر داشته‌اند. شاخص نزدک که اخیرا ارتباط نزدیکی با رمزارزها داشته، بیش از ۲٪ رشد پیدا کرده است.

توییت کالین وو درمورد افزایش قیمت بیت کوین واتر

پلتفرم تحلیل اطلاعات درون زنجیره‌ای سنتیمنت نیز به رشد بازار بورس به عنوان دلیل افزایش قیمت بیت کوین اشاره کرده است.

با افزایش قیمت بیت کوین در روز جمعه، احساس مثبت معامله‌گران کریپتو به بالاترین سطح از اواخر ماه اکتبر ۲۰۲۱ تاکنون رسیده است.

سنتیمنت در این خصوص نوشت:

قیمت بیت کو‌ین در روز جمعه همراه با رشد بازار بورس به کانال ۴۰,۰۰۰ دلار برگشته است. با توجه به این افزایش قیمت، احساس معامله‌گران به بالاترین سطح خود از اواخر ماه اکتبر ۲۰۲۱ تاکنون رسیده است.

توییت سنتیمنت درمورد افزایش قیمت بیت کوین

افزایش قیمت بیت کوین به دلیل بازار اسپات

وو هم‌چنین بیان کرد اگرچه بیت کوین و اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته افزایش ۱۲ و ۶ درصدی داشته‌اند، رشد سایر رمزارزها در این سطح نبوده است. اطلاعات کوین مارکت کپ نشان می‌دهد که بعضی از آلتکوین‌ها رشد بیشتری داشته‌اند که از بین آنها می‌توان به نیر پروتکل (۲۰٪)، مانا (۱۳.۲۰٪)، لئو (۲۲.۶۶٪)، سندباکس (۱۷.۶۷٪) اشاره کرد.

در عین حال، وو گفته است احتمال یکی از دلایل افزایش قیمت بیت کو‌ین و اتر، بازار اسپات بوده است، نه بازار اوراق مشتقه کریپتو. وی اطلاعاتی را به اشتراک گذاشته است که طی ۲۴ ساعت گذشته، حجم نقدشدگی‌های قراردادهای آتی بیت کوین مجموعا ۱۰۰ میلیون دلار بوده که ۹۰ میلیون دلار آن، فروش استقراضی بوده است. این موضوع بدان معنا است که بازار اوراق مشتقه نسبتا بدون فعالیت است.

توییت کالین وو

اظهارنظر پیتر شیف درباره بازیابی بیت کوین

پیتر شیف یکی از منتقدان برجسته بیت کو‌ین، هم‌بنیانگذار SchiffGold و از طرفداران طلا درباره افزایش قیمت طلا به بالاتر از ۴۱,۰۰۰ دلار اظهارنظر کرده و به تمسخر حامیان بیت کو‌ین پرداخته است. وی در توییتر نوشته است که این شرایط ممکن است آخرین شانس برای خرید بیت کوین به قیمت بالاتر از ۴۰,۰۰۰ دلار باشد.

قبلاً نیز وی در توییتر نوشته بود که انتظار دارد قیمت بیت کوین به کمتر از ۳۰,۰۰۰ دلار برسد و سپس با سقوط ناگهانی به کف ۱۰,۰۰۰ دلار ریزش کند.

پسر پیتر شیف، اسپنسر شیف علی‌رغم تلاش‌های پدرش برای تمایل به طلا، هم‌چنان از طرفداران بیت کوین است. اسپنسر در توییتر نوشته است هنگامی که قیمت افزایش یافت، بیت کوین بیشتری خریداری کرده است.

اظهارنظر پیتر شیف

رشد بیشتر قیمت بیت کوین

مایک مک‌گلون (Mike McGlone) استراتژیست بلومبرگ در تاریخ ۴ فوریه (۱۵ بهمن) در توییتر نظر خود را درباره احتمال افزایش قیمت دارایی‌های ذخیره ارزش در آینده نزدیک گفت این موضوع ممکن است دارایی‌هایی با ویژگی ذخیره ارزش را بهبود و ارتقا دهد. وی نه تنها به بیت کوین، بلکه به طلا نیز اشاره کرد.

مک‌گلون اذعان داشت که اگرچه کاهش کنونی بازار بورس ممکن است از افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو جلوگیری کند، اما در عوض می‌تواند رشد بیت کوین و طلا که هر دو به عنوان دارایی ذخیره ارزش محسوب می‌شوند را سرعت ببخشد.

وی معتقد است که این نظر و دیدگاه، اساس متنوع‌سازی پروتفولیوی سرمایه‌گذاری افراد است.

مک‌گلون در توییتر نوشت:

ارتباط بیت کوین با بازار بورس یک بازی برد-برد است. این نکته که دلیل اصلی برای تغییر افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو یعنی ریزش بازار بورس، می‌تواند به ارتقای دارایی‌های ذخیره ارزش نظیر طلا و بیت کوین منجر شود، اساس متنوع‌سازی پروتفولیوی سرمایه‌گذاری است.

بیت کوین BTC
توییت مایک مک‌گلون در مورد بیت کوین

هرچند، تحلیلگران گلدمن ساکس و بانک آمریکا معتقدند که بعید است ریزش بازار بورس در سال جاری از برنامه‌های فدرال رزرو در خصوص افزایش نرخ بهره در ماه مارس جلوگیری کند.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا