اخبار آلتکوینتحلیل آنچینتحلیل تکنیکال

قیمت لایت کوین به ۱۰۰ دلار نزدیک می‌شود؛ دلایل رشد قیمت LTC چیست؟

قیمت لایت کوین در ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۸٪ از ۹۵ دلار فراتر رفت و عملکرد بهتری نسبت به سایر رقبای خود مانند بیت کوین و اتریوم داشته است. این در حالی است که در ماه مارچ علی‌رغم شرایط مثبت بازار، قیمت لایت کوین تا ۶۵ دلار سقوط کرده بود.

به گزارش کوین تلگراف، از جمله دلایل رشد اخیر لایت کوین می‌تواند به جذب سرمایه‌گذاران بیت کوین و اتریوم، انباشت نهنگ‌ها و هاوینگ آتی لایت کوین در ماه آگوست (مرداد) اشاره کرد.

مقایسه عملکرد لایت کوین با بیت کوین و اتریوم

قیمت لایت کوین با جهش ۸ درصدی در ۲۴ ساعت اخیر به اوج ۹۵.۶۶ دلاری رسید. همزمان با رشد لایت کوین، مارکت کپ بازار رمزارزها با به ۱.۲۳ تریلیون دلار رسید و قیمت بیت کوین و اتریوم نیز به ترتیب ۲.۴۶٪ و ۳.۴۷٪ افزایش یافت.

شایان ذکر است از زمان اعلام نرخ بهره، قیمت لایت کوین در برابر بیت کوین بیش از ۱۵٪ و در برابر اتریوم، بیش از ۱۴.۵٪ افزایش یافته است.

نمودار LTC/ETH و LTC/BTC تایم فریم روزانه – منبع: TradingView
نمودار LTC/ETH و LTC/BTC تایم فریم روزانه – منبع: TradingView

یکی از دلایل احتمالی رشد قیمت اخیر لایت کوین، عملکرد نسبتا ضعیف آن در ماه مارچ (اسفند) است که در مجموع ماه قیمت آن ۶.۵٪ کاهش یافته است، در حالی که در همین مدت، ارزش کل بازار کریپتو ۹.۳۵٪ رشد کرد.

نمودار مقایسه عملکرد لایت کوین، بیت کوین، اتریوم و بازار کلی رمزارزها - منبع: TradingView
نمودار مقایسه عملکرد لایت کوین، بیت کوین، اتریوم و بازار کلی رمزارزها – منبع: TradingView

از این رو، معامله‌گران احتمالا این را به عنوان فرصت خرید در کف و استفاده از پتانسیل صعودی لایت کوین قلمداد کرده‌اند.

انباشت نهنگ‌ها پیش از هاوینگ لایت کوین

در همین حال، داده‌های آنچین نشان می‌دهد میزان عرضه لایت کوین که توسط آدرس‌های حاوی ۱ تا ۱۰ میلیون واحد از این ارز نگهداری می‌شود در ماه مارچ افزایش یافته است. در همین مدت، میزان عرضه هولد شده توسط آدرس‌های حاوی ۱۰۰٬۰۰۰ تا ۱ میلیون واحد لایت کوین کاهش یافته است.

نمودار عرضه لایت کوین در اختیار کیف پول‌های حاوی ۱۰۰،۰۰۰ تا ۱۰ میلیون از این ارز - منبع: TradingView
نمودار عرضه لایت کوین در اختیار کیف پول‌های حاوی ۱۰۰،۰۰۰ تا ۱۰ میلیون از این ارز – منبع: سنتیمنت

این نشان می‌دهد نهنگ‌هایی که پیش از این دارای ۱۰۰٬۰۰۰ تا ۱ میلیون واحد لایت کوین بودند در ماه مارچ به انباشت این ارز روی آورده و اکنون وارد گروه نهنگ‌های با ۱ تا ۱۰ میلیون واحد از این ارز شده‌اند.

هاوینگ رویدادی است که در آن، پاداش استخراج بلاک‌های جدید به نصف کاهش می‌یابد. هاوینگ‌های قبلی بیت کوین و لایت کوین هرکدام به بازار صعودی منجر شده‌اند. بنابراین، هاوینگ بعدی لایت کوین که برای آگوست (مرداد) ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی شده است می‌تواند نتیجه صعودی مشابهی داشته باشد.

رکت کپیتال، تحلیلگر مطرح بازار رمزارزها در توییتی به این مسئله واکنش نشان داد و خاطرنشان کرد احتمالا هیجان پیرامون هاوینگ باعث شده تا معامله‌گران از فرصت خرید در کف لایت کوین استفاده و به این ارز روی آورند.

تحلیل تکنیکال لایت کوین

از نظر تکنیکال، لایت کوین آماده اصلاح قیمت طی هفته‌های آتی است. در حال حاضر، لایت کوین در حال آزمایش خط مقاومت کانال نزولی است که در چند ماه اخیر، در آن در نوسان است و انتظار می‌رود مانند اتفاقی که در ماه می و نوامبر ۲۰۲۱ افتاد، قیمت با اصلاح به سمت پایین مواجه شود.

در صورتی که لایت کوین از خط مقاومت کانال نزولی خود بازپس زده شود، احتمالا به سمت خط حمایت ۴۷.۵۰ دلاری حرکت خواهد کرد و قیمت از سطوح فعلی حدود ۴۵٪ کاهش خواهد یافت.

نمودار لایت کوین تایم فریم هفتگی
نمودار لایت کوین در تایم فریم هفتگی – منبع: TradingView

در مقابل، در صورتی که کانال نزولی به سمت بالا شکسته شود، قیمت لایت کوین احتمالا تا محدوده ۱۰۵ تا ۱۴۰ دلار افزایش خواهد یافت.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا