اخبار آلتکویناخبار بیت کویناخبار عمومی

مدیر ریپل: بیت کوین تنها توسط چند ماینر چینی کنترل می‌شود

۱۲ جون، بنیان‌گذار ارز دیجیتال ریپل – برد گارلینگهاس –  در کنفرانسی در بوستون اعلام کرد بیت کوین را چینی ها کنترل می‌کنند. او در مصاحبه‌ای با تحلیلگر فن‌آوری اطلاعات – لی سیمپسون – در این کنفرانس با انبوهی از سوالات در حوزه بلاک چین و کریپتو مواجه شد و با پرداختن به جواب این سوال‌ها مدعی شد که بیت کوین تحت کنترل چینی هاست:

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

بگذارید داستانی را برای شما تعریف کنم که گزارش نشده و کسی به آن اهمیت نمی‌دهد، اما ارزش توجه کردن را  دارد. بیت کوین واقعا توسط چین کنترل می‌شود. چهار ماینر در چین هستند که بیش از ۵۰ درصد بیت کوین را کنترل می‌کنند. ما چگونه می‌توانیم مطمئن شویم دولت چین در بیت کوین مداخله نمی‌کند؟ کلا چند کشور در دنیا هستند که تمایل دارند از یک ارز تحت کنترل چین استفاده کنند؟ قطعا جواب این سوال مشخص است.

گارلینگهاس در مورد بیت کوین و ریپل، تکنولوژی پایه آنها و زیرساخت بلاکچین صحبت‌های زیادی کرد و اضافه کرد که ارزهای دیجیتال قرار نیست اختلالی در سیستم های بانکی ایجاد کنند، بلکه با هدف تغییر دادن سیستم‌های سنتی و داشتن نقشی در همین چهارچوب پا به عرصه گذاشته‌اند. راجع به توکن ریپل، XRP اذعان داشت که در حال حاضر می‌توان آن را بهترین دارایی دیجیتال به شمار آورد. یک تراکنش بیت کوین امروز حدود ۴۵ دقیقه زمان میبرد، این در حالیست که تراکنش شبکه ریپل در کمتر از ۴ ثانیه تایید و انجام می‌شود.

در ماه فوریه، پلتفرم  BitMex گزارشی منتشر کرد که در آن به ریپل اشاره شده بود و مدعی شده بود شبکه این ارز رمزنگاری شده، ساختاری متمرکز دارد و پروتکل اجماع مورد استفاده در این ارز دیجیتال، غیرمتمرکز نیست. در راستای همین گزارش، تیمی تشکیل شد تا زیرساخت شبکه ریپل را مورد بررسی قرار دهد. این تیم با مشاهده بلاک چین ریپل، متوجه شدند گره های شبکه ۵ کلید عمومی را از سرور ریپل دانلود می‌کنند که همه آنها به Ripple.com متصل هستند و چهارتای آنها برای تایید لازم هستند. از آنجایی که همه گره ها به Ripple.com متصل بودند، این تیم نتیجه گرفت که شبکه ریپل توسط خود تیم ریپل اداره می‌شود و می‌توان گفت کاملا متمرکز مدیریت می‌شود.

به هرحال در دنیای ارزهای رمزنگاری شده، ویژگی غیرمتمرکز بودن از مزایای مهم این تکنولوژی به حساب می‌آید. چه استخراج بیت کوین و چه پروتکل ریپل، اگر قرار باشد این ویژگی را نداشته باشند قطعا با انتقادات زیادی مواجه خواهد شد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا