اخبار بیت کوین

ثبت یک درخواست جدید برای راه‌اندازی ETF آپشن بیت کوین

همزمان با تلاش شرکت‌های بزرگ برای راه‌اندازی اولین صندوق قابل معامله بورسی اسپات بیت کوین (ETF) در آمریکا، شرکت راندهیل اینوستمنتس (Roundhill Investments) درخواست خود برای راه‌اندازی یک ETF آپشن خرید پوشش‌داده‌شده بیت کوین (Bitcoin Covered Call ETF) را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)‌ ارسال کرد.

به نقل از کوین گیپ، شرکت راندهیل یکی از شرکت‌های مشاوره سرمایه‌گذاری ثبت‌شده در کمیسیون بورس آمریکاست و در راه‌اندازی ETF تخصص دارد. بر اساس درخواست ارسال‌شده به SEC، این شرکت به دنبال راه‌اندازی یک صندوق ETF خرید پوشش‌داده‌شده است که شامل یک ETF فیوچرز بیت کوین بوده و با خریدوفروش قراردادهای اختیار (آپشن) پوت و کال درآمد ایجاد می‌کند.

اریک بالکوناس (Eric Balchunas)، تحلیلگر ارشد ETF بلومبرگ نیز این خبر را منتشر کرد.

توییت اریک بالکوناس
منبع: X

به نظر می‌رسد شرکت‌های مختلف در حال بررسی راه‌های مختلفی برای ارائه بیت کوین به سرمایه‌گذاران سازمانی هستند. در واکنش به این تلاش‌ها، علاقه‌مندان به بازار کریپتو معتقدند کمیسیون بورس باید قوانین مشخصی ارائه کند و در نهایت امکان سرمایه‌گذاری مستقیم روی بیت کوین را برای همه فراهم نماید.

در میان تحولات مثبت پیرامون تایید ETFهای بیت کوین که طی چند ماه آینده مورد انتظار است، قیمت بیت کوین به ۳۵٬۰۰۰ دلار افزایش یافت. با وجود اصلاح جزئی، قیمت بیت کوین همچنان در محدوده ۳۴٬۰۰۰ دلار حفظ شده است.

بسیاری از تحلیلگران انتظار دارند کمیسیون بورس در نهایت طی ماه‌های آتی با درخواست‌های ETF اسپات موافقت کند. خوش‌بینی ناشی از تایید احتمالی این صندوق‌ها یکی از دلایل اصلی رالی اخیر بیت کوین تا ۳۵٬۰۰۰ دلار بوده است.

گری گنسلر (Gary Gensler)، رییس SEC به تازگی اعلام کرد این کمیسیون در حال بررسی دقیق ۸ تا ۱۰ درخواست برای راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین است. تعدد این درخواست‌ها به همراه روند صعودی اخیر بیت کوین نشان می‌دهد انتظارات زیادی در بازار برای راه‌اندازی ETF اسپات وجود دارد.

تحلیلگران پیش‌بینی‌های مختلفی در رابطه با واکنش قیمت بیت کوین به تایید ETF اسپات دارند. برخی معتقدند تاثیر این اتفاق پیش از این در قیمت بیت کوین اعمال شده است. برخی دیگر نیز معتقدند پس از راه‌اندازی ETF اسپات، جریان پول از طلا به سمت بیت کوین سرازیر خواهد شد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا