اخبار آلتکویناخبار عمومی

ممنوعیت جدید روسیه؛ مقامات این کشور حق نگهداری ارز دیجیتال را ندارند

براساس دستور رسمی وزارت کار روسیه، مقامات این کشور اجازه نگهداری ارزهای دیجیتال را نخواهند داشت و تا ابتدای آوریل ۲۰۲۱ مهلت خواهند داشت دارایی‌های دیجیتال خود را منتقل کنند.

تنها چند هفته بعد از امضا قانونی مبنی بر اینکه مقامات کشور روسیه، موظف به افشا دارایی‌های دیجیتال خود هستند، وزارت کار بزرگترین کشور دنیا یک قدم دیگر پیش رفت و ممنوعیت نگهداری ارزهای دیجیتال را برای مقامات روسیه اعلام کرد.

وزارت کار و حمایت اجتماعی روسیه در نامه‌ای به کارمندان دولت، ممنوعیت حفظ هرگونه ارز دیجیتال را اعلام کرد. این مقامات تا تاریخ ۱ آوریل ۲۰۲۱ مهلت دارند دارایی‌های دیجیتال خود را بفروشند.

مسئولان و مقامات موظفند هرگونه ارز دیجیتال یا دارایی مالی دیجیتال صادرشده مطابق با سیستم‌های اطلاعاتی کشورهای غیر را فارغ از اینکه کدام کشور است، از حیطه دارایی ها و اختیار خود خارج کنند.

جدا از ممنوعیت نگهداری دارایی‌های دیجیتال برای کارمندان دولت روسیه، آنها حق استفاده از این دارایی‌ها را نخواهند داشت و نمی‌توانند از آنها به عنوان روش پرداخت استفاده کنند.

این تصمیم بعد از امضای قانونی توسط ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه مبنی بر اینکه کارمندان دولت موظف به اعلام دارایی‌های دیجیتال خود هستند، اتخاذ شد. هرگونه دارایی دیجیتال متعلق به این افراد، همسران و فرزندان زیر سن قانونی آنها مشمول این قانون خواهد بود.

روسیه مدت طولانی ‌است که برای قانون گذاری و حتی منع استفاده از ارزهای دیجیتال تلاش می‌کند. در گزارش‌های قبلی اعلام شده بود که نگهداری بیت کوین بیش از حد معین شده‌ای، جریمه‌های سنگین و حبس در پی خواهد داشت.

علی رغم این عقب نشینی‌ها، یک بررسی نشان داده است که بیت کوین برای شهروندان روسی از سرمایه‌گذاری‌های دیگر مانند طلا، ارزشمندتر است.

در این نامه به قانونی اشاره شده است که در ماه ژانویه به اجرا درآمد. این قانون شامل اصلاحات برخی دیگر از قوانین کشور روسیه است؛ بخصوص قانونی که مقامات رسمی کشور را از حق افتتاح حساب در بانک‌ها و سازمان‌های مالی خارجی منع می‌کند. حال این قانون، دارایی‌های دیجیتال صادر شده در کشورهای خارجی و ارزهای دیجیتال را نیز در بر می‌گیرد.

با این حال قانون افشا دارایی‌های کارمندان آن چنان هم سخت گیرانه نیست. مقامات رسمی ملزم به اعلام دارایی‌های دیجیتال و هرگونه دارایی دیگری در سال ۲۰۲۰ نبوده‌اند. امسال اولین سالی است که این قانون اجرا خواهد شد. میزان دارایی‌های دیجیتال مقامات دولتی کشور روسیه هنوز مشخص نیست.

منبع
cryptopotatocoindesk

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا