مقالات عمومی

مجسمه ساتوشی ، جاذبه گردشگری

مجسمه ساتوشی به زودی در Kiev پایتخت اوکراین ساخته خواهد شد. پروژه احداث مجسمه خالق ناشناخته بیت کوین و تکنولوژی بلاکچین در راستای حمایت از وی راه اندازی شده است. این مجسمه قرار است در تقاطع خیابان اصلی Khreshchatyk و بلوار Taras Shevchenko ساخته شود.

این مکان به صورت اتفاقی انتخاب نشده است. در این مکان قبلا مجسمه Vladimir Lenin – بنیانگذار کمونیست و رهبر اتحاد جماهیر شوروی – قرار داده شده بود که مجسمه وی در دسامبر ۲۰۱۳ توسط معترضان عصبانی سرنگون و تخریب شد. این اقدام یکی از حوادث قابل توجه در طول تظاهرات آن سال‌ بود که منجر به تغییرات سیاسی چشمگیری در اوکراین شد.

بانیان این طرح قصد دارند، ابتدا یک مجسمه ساتوشی به صورت مجازی طراحی کنند. این مجسمه دیجیتال از طریق یک برنامه تلفن همراه قابل مشاهده خواهد بود. شرکت رباتیک Raccoon وعده داد که با این کار مفهوم واقعیت مجازی را تحقق می‌بخشد. البته بانیان این طرح قصد دارند مجوزهای لازم برای ساخت فیزیکی این مجسمه را اخذ کنند. پروژه مجسمه مجازی توسط کارآفرین اوکرانی Alexander Soroka به میزان یک بیت کوین حمایت شده است.

اتفاق مشابه دیگری هم در Slovenia اتفاق افتاد. در ماه مارچ برای اولین بار در جهان یک بنای یادبود به بیت کوین اختصاص یافت. این بنا به شکل یک لوگو بیت کوین  بزرگ در وسط یک میدان قرار داده شده است و طرح آن توسط شهروندان Kranj انتخاب شده است.

مجسمه بیت کوین

با توجه به گسترش جامعه کریپتوکارنسی و علاقه مردم به این حوزه، این بناها می‌تواند به جاذبه گردشگری تبدیل شود. نظر شما در این رابطه چیست؟

منبع
news.bitcoin

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا