اخبار بیت کوین

کمیسیون بورس آمریکا اعلام نتیجه ۲ درخواست ETF بیت کوین را به تعویق انداخت

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) روز گذشته اعلام نتیجه درخواست راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین دو شرکت آرک اینوست (ARK Invest) و گلوبال اکس (Global X) را به تعویق انداخت.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به نقل از کوین دسک، در حالی که مذاکرات دولت آمریکا با کنگره بر سر بودجه به بن بست خورده و احتمالا بخشی از دولت تعطیل خواهد شد، کمیسیون بورس آمریکا اعلام کرد اعلام نتیجه ۲ درخواست ETF اسپات بیت کوین را به تعویق انداخته است. SEC در مجموع ۲۴۰ روز فرصت دارد تا تصمیم نهایی خود را اعلام کند.

شرکت آرک اینوست و توئنتی‌وان شرز (21Shares) به صورت مشترک، از سال ۲۰۲۱ به دنبال راه‌اندازی ETF اسپات هستند. در حالی که کمیسیون بورس با درخواست‌های قبلی این دو شرکت مخالفت کرده است، آنها اوایل سال جاری دوباره درخواست راه‌اندازی صندوق ETF اسپات خود را با نام Ark 21Shares به SEC ارائه کردند. اکنون کمیسیون بورس فرصت دارد تا ۱۰ ژانویه سال آینده (۲۰ دی ۱۴۰۲) نتیجه نهایی این درخواست را اعلام نماید.

شرکت گلوبال اکس (Global X) نیز ماه گذشته درخواست خود را برای راه‌اندازی ETF بیت کوین به کمیسیون بورس ارسال کرد. در حال حاضر، اعلام نتیجه این درخواست به ۲۱ نوامبر (۳۰ آبان ۱۴۰۲) موکول شده است. بر اساس متن این درخواست، در صورتی که SEC با ETF گلوبال اکس موافقت کند، این شرکت ملاحظات خاصی برای محافظت از سرمایه‌گذاران فراهم خواهد کرد. گلوبال اکس مدعی است این ملاحظات برای سرمایه‌گذارانی که مستقیما در بیت کوین سرمایه‌گذاری می‌کنند در دسترس نیست و نقطه قوتی برای ETF این شرکت محسوب می‌شود.

کمیسیون بورس آمریکا تاکنون به دلایل دستکاری احتمالی بازار و محافظت ناکافی از سرمایه‌گذاران، با تمام درخواست‌های ETF اسپات بیت کوین مخالفت کرده است. با این حال، دادگاه فدرال در حکم پرونده گری اسکیل علیه کمیسیون بورس اعلام کرد SEC به صورت خودسرانه عمل کرده و باید در مورد مواضع خود تجدیدنظر کند.

پیش از این نیز انتظار می‌رفت کمیسیون بورس اعلام نتیجه درخواست‌های ETF بیت کوین را به تعویق بیندازد. البته SEC معمولا برای این کار تا چند روز پیش از موعد مقرر منتظر می‌ماند، اما به نظر می‌رسد تعطیلی احتمالی دولت آمریکا باعث شده تا خیلی زودتر از موعد، تعویق اعلام نتیجه این ۲ درخواست را اعلام کند. در آخرین تعطیلی دولت آمریکا در سال ۲۰۱۹ کمیسیون بورس از شرکت‌های متقاضی خواسته بود تا درخواست‌های خود را به طور کامل پس بگیرند.

همان طور که گزارش کردیم، اوایل روز گذشته نیز یک گروه دو حزبی از اعضای کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان در نامه‌ای به گری گنسلر، رییس SEC، خواستار تایید فوری درخواست‌های ETF بیت کوین شدند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا