اخبار عمومیاطلاعیه صرافی

صرافی غیرمتمرکز اتر دلتا (EtherDelta) از نگاه کمیسیون SEC مجرم است!

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، زاخاری کوبرن بنیانگذار صرافی غیرمتمرکز اتر دلتا (EtherDelta) را به اتهام عملیات غیر مجاز صرافی دیجیتال جریمه کرده است.

صرافی اتر دلتا که توکن های ERC۲۰ را معامله می‌کند، به کاربران خود اجازه می دهد تا با استفاده از قراردادهای هوشمند و دفاتر سفارش که بر بستر بلاک چین اتریوم هستند، به خرید و فروش دارایی های دیجیتال بپردازند.

در بیانیه مطبوعاتی SEC ذکر شده است که کاربران صرافی اتر دلتا طی ۱۸ ماه فعالیت بیش از ۳.۶ میلیون دستور خرید توکن ثبت کرده اند. لازم به ذکر است که این دستورات خرید ثبت شده شامل توکن هایی است که از سوی قوانین فدرال ایالات متحده اوراق بهادار قلمداد می شوند.

اکثر این دستورات خرید پس از گزارش DAO که توسط SEC در ماه جون ۲۰۱۷ منتشر شد، ثبت و اجرا شده اند و طبق بیانیه این کمیسیون و تحت قوانین فعلی ایالات متحده آمریکا، صرافی اتر دلتا می بایست به صورت رسمی فعالیت های خود را ثبت و یا درخواست معافیت صادر نماید. اما براساس گزارشات بدست آمده این صرافی هیچ کدام از دستورات را پیروی نکرده است.

زاخاری کوبرن هیچ کدام از اطلاعات منتشر شده را رد یا تایید نکرده است، اما به نظر می‌رسد که کوبرن با پرداخت ۳۰۰ هزار دلار جریمه به دلیل داشتن درآمد غیرقانونی موافقت کرده و در حال همکاری با نهادهای قانونی است.

در پی احکام صادره، زاخاری کوبرن با پرداخت ۱۳ هزار دلار قبل از بررسی پرونده و جریمه ۷۵ هزار دلاری موافقت کرد. در همین راستا SEC اذعان کرد میزان این جریمه در صورت عدم همکاری کوبرن می توانست به مراتب بیشتر باشد.

رسانه ها در اوایل ماه جاری گزارش دادند که SEC در حال اقدام علیه ده ها ICO غیر قانونی است. “گزارش اجرایی سالانه” سال مالی ۲۰۱۸ منتشر شده است. در این گزارش چندین ICO ذکر شده اند. این گزارش با اشاره به سه مورد از این ICO ها بیان می‌کند که از سرمایه گذاران بیش از ۶۸ میلیون دلار کلاهبرداری شده است.

به نظر شما آیا کمیسیون SEC حق دارد تا با یک صرافی غیرمتمرکز مانند دیگر صرافی ها برخورد کند؟

منبع
atozmarkets

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا