اخبار آلتکویناخبار عمومی

هشدار کمیسیون بورس آمریکا به گری اسکیل؛ فایل کوین می‌تواند اوراق بهادار محسوب شود

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) از شرکت گری اسکیل (Grayscale) خواسته است تا درخواست خود را برای راه‌اندازی صندوق Filecoin پس بگیرد. این نهاد معتقد است رمزارز FIL یک اوراق بهادار است.

به گزارش کوین تلگراف، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) از شرکت سرمایه‌گذاری گری اسکیل خواسته است تا درخواست خود را برای ثبت و راه‌اندازی صندوق تراست فایل کوین (Filecoin) لغو کند و هشدار داده است که دارایی پایه این صندوق، یعنی ارز دیجیتال فایل کوین، می‌تواند یک اوراق بهادار در نظر گرفته شود.

طبق اعلامیه ۱۷ می (۲۷ اردیبهشت) گری اسکیل، این شرکت ابتدا درخواست فرم شماره ۱۰ را به SEC ارائه کرد تا صندوق به‌روز شده Filecoin Trust را در ۱۴ آوریل راه‌اندازی کند.

فرم ۱۰ (Form ۱۰) باعث می‌شود که صندوق فعلی Filecoin Trust بیشتر به یک شرکت عمومی شبیه شود که گزارش‌هایی سه‌ماهه در مورد فعالیت‌های مالی فایل کوین را ارائه می‌کند.

گری اسکیل گفت که در ۱۶ مه نامه‌ای از سوی SEC دریافت کرده است، که در آن هشدار داده است که FIL طبق قانون فدرال «اوراق بهادار» محسوب می‌شود و از آنها خواسته است که درخواست خود را برای ثبت این صندوق تراست پس بگیرند.

گری اسکیل اظهار داشت که از نظر این شرکت، Filecoin یک اوراق بهادار نیست و توضیحی را برای استدلال خود به SEC ارسال خواهد کرد.

گری اسکیل معتقد است که FIL تحت قوانین اوراق بهادار فدرال یک اوراق بهادار به حساب نمی‌آید و قصد دارد ضمن توضیح مبنای قانونی جایگاه گری اسکیل، سریعا به کارکنان SEC پاسخ دهد.
گری اسکیل خاطرنشان کرد که «نمی‌تواند پیش‌بینی کند» که آیا SEC متقاعد می‌شود توضیح آن را بپذیرد یا نه، و ممکن است «به دنبال تسهیلاتی برای ثبت صندوق تراست باشد». از طرف دیگر، این شرکت سرمایه‌گذاری هشدار داد که ممکن است مجبور شود صندوق مذکور را به طور کامل منحل کند.

Grayscale Filecoin Trust توسط شرکت گری اسکیل در ۱۷ مارس ۲۰۲۱ همزمان با راه‌اندازی محصولاتی مشابه برای اوراکل چین لینک (Chainlink) و پروتکل مانا راه‌اندازی شد.

Filecoin که در سال ۲۰۱۴ توسط شرکت فناوری Protocol Labs مستقر در کالیفرنیا راه‌اندازی شد، یک پلتفرم غیرمتمرکز برای ذخیره سازی داده است که در آن کاربران توکن بومی FIL را پرداخت می‌کنند تا داده‌های خود را نزد ارائه‌دهندگان فضای ذخیره‌سازی ذخیره کنند.

اعلامیه جدید SEC ادامه سرکوب محصولات ارز دیجیتال توسط این نهاد را نشان می‌دهد که اخیراً فشار زیادی بر روی تعدادی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال امریکا نیز وارد کرده است.

در ۹ فوریه (۲۰ بهمن)، SEC صرافی آمریکایی کراکن (Kraken) را به دلیل «فروش اوراق بهادار ثبت نشده» جریمه کرد و به صرافی دستور داد تا برنامه staking-as-a-service خود را تعطیل کند.

اخیراً، در ۲۲ مارس (۲ فروردین)، کوین بیس (Coinbase) بزرگترین صرافی ارز دیجیتال در ایالات متحده – یک اخطار قانونی از SEC دریافت کرد که معمولاً به دنبال آن اقدامات اجرایی SEC برای نقض احتمالی قوانین اوراق بهادار آغاز می‌شود.

قیمت فایل کوین (FIL) به دنبال این خبر برای مدت کوتاهی کاهش یافت و در زمان انتشار این مقاله به ۴.۵۷ دلار رسیده است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا