اخبار کوتاه

آلکمی به منظور توسعه اکوسیستم وب ۳ با استارک‌نت همکاری می‌کند

آلکمی مانند ایمیوتبل، برای کاهش هزینه تراکنش‌ها به استفاده از استارک‌نت (Starknet)، راهکار لایه ۲ اتریوم، روی آورد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دیکریپت، آلکمی (Alchemy) پشتیبانی از استارک‌نت (StarkNet)، راهکار لایه دو اتریوم را به شبکه خود اضافه کرد. این اقدام می‌تواند کارمزد استفاده از آلکمی را به شدت کاهش دهد. آلکمی پلتفرمی است که به توسعه‌دهندگان کمک می‌کن تا بتوانند برنامه‌های خود را در بلاکچین پیاده‌سازی کنند.

استارک‌نت که نسخه آلفای آن در اواخر نوامبر ۲۰۲۱ (آذر ۱۴۰۰) ارائه شد، از تکنولوژی رول‌آپ دانش صفر (ZK-rollup) استفاده می‌کند که به آن اجازه می‌دهد توان عملیاتی بالاتر و کارمزد گس بسیار کمتر در مقایسه با راهکارهای لایه ۱ ارائه دهد.

آلکمی تنها پروژه‌ای نیست که استارک‌نت را به کار می‌گیرد؛ ایمیوتبل (Immutable)، استارت‌آپ بازی‌سازی NFT، که به‌تازگی موفق به جذب ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه شد، برای مقرون به صرفه شدن حجم بالای تراکنش‌های خود قصد دارد از استارک‌نت استفاده می‌کند.

ایمیوتبل قصد دارد سرمایه جذب شده را به توسعه راهکار مقیاس‌پذیری ایمیوتبل اکس (Immutable X) برای توکن‌های بی‌همتا در شبکه اتریوم و گسترش استودیوی بازی‌سازی ایمیوتبل، که سازنده بازی‌های بلاکچینی گادز آنچیند (Gods Unchained) و انجمن نگهبانان (Guild of Guardians) است، اختصاص دهد.

منبع
decryptcointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا