تحلیل تکنیکال

آیا روند صعودی بازار کریپتو ادامه خواهد داشت؟!

طی ۴۸ ساعت گذشته دارایی های کریپتو دستخوش روند صعودی چشمگیری شدند. برای اولین بار طی چند هفته گذشته قیمت بیت کوین به ۴ هزار دلار نزدیک شد و درصد رشد آلتکوین های اتریوم و EOS دو‌ رقمی بوده است. اگرچه به نظر می‌رسد که این روند ناگهانی مشابه رشد قبلی بازار در زمان روند نزولی بوده است اما سریعا مشخص شد که اینبار موضوع متفاوت است، زیرا منابع تحلیلی کریپتو از رشد سریع حجم معاملات خبر دادند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

طبق گزارش اسکو مارکتز (Skew Markets) که ارائه دهنده تحلیل های معاملاتی و خدمات سرمایه گذاری بیت کوین است، روز دوشنبه شاهد بیشترین حجم معاملات در سال ۲۰۱۹ بودیم. اسکو با استناد به اطلاعات خود بیان کرد که حجم قراردادهای آتی بیت کوین در صرافی های مشهور نظیر بیتمکس، کراکن، بیت فلایر، دریبیت و OKeX افزایش چشمگیر داشته است.

crypto

منی گرینسپن یکی از معامله کنندگان کریپتو eToro نیز به رشد ناگهانی فشار خرید اشاره کرد. گرینسپن خاطر نشان کرد که حجم معاملات جهانی کریپتو به ۳۵ میلیارد دلار رسید که از ماه آوریل سال گذشته بی سابقه است. وی در توییتر بیان کرد که اقدامات معناداری در این افزایش حجم معاملات وجود دارد و معتقد است که این روند، یک روند صعودی برنامه ریزی شده است.

کوین روک محقق کانادایی کریپتو نیز با این نظر موافقت کرد. روک در توییتر نوشت که بیت کوین در روز دوشنبه حجم معاملاتی ۹.۸ میلیارد دلاری ثبت کرد که از تاریخ سوم می ۲۰۱۸، بالاترین مقدار حجم معاملات است. این حجم معاملات چشمگیر، که بسیاری از تحلیلگران را به یاد روند صعودی ۲۰۱۷ انداخت، منجر به این موضوع شد که چند تن از تحلیلگران مدعی شوند روند های صعودی بیشتری در پیش است. تحلیلگر کریپتوی گلکسی که اخیرا مفهوم فصل آلتکوین ها را بیان کرده که بر اساس این مفهوم، ارزهای دیجیتال دیگر عملکرد بهتری از بیت کوین خواهند داشت. گلکسی اخیرا نیز خاطر نشان کرد که آمار حجم معاملات می‌تواند پیش بینی وی را تایید کند.

طبق گزارشات، اگرچه گلکسی تحت تاثیر روند صعودی بیت کوین است، اما وی معتقد است که آلتکوین ها ۷۰ درصد بازار کریپتو در سال جاری را در دست خواهند داشت.

روند اخیر اساس مناسبی دارد

اگرچه بعضی از افراد این حوزه اذعان کردند که روند نزولی کوتاه مدتی در پیش است اما تحلیلگران بسیاری معتقدند قیمت بیت کوین به ۴ هزار دلار خواهد رسید. تیم تحلیل بیت کوین براوادو  (Bitcoin Bravado) که مجموعه تحلیل فنی کریپتوها می‌باشد بیان کرد که به دلیل حجم معاملات یک شنبه و دوشنبه و هم چنین عبور بیت کوین از SMA پنجاه روزه، این روند می‌تواند ادامه یابد.

تریدر مین (Trader Mayne) که یکی از معامله کنندگان با سابقه ارزهای دیجیتال است نیز خاطر نشان کرد که طی هفته های آتی روند صعودی چشمگیری وجود خواهد داشت و بیراه نیست اگر ادعا کنیم که روند نزولی نفس های آخر خود را می‌کشد. مین افزود کسانی که به ادامه روند نزولی امیدوارند با روند فعلی ناامید خواهند شد.

منبع
ethereumworldnews

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا