اخبار کوتاه

رای دادگاه بر علیه ترافرم لبز؛ کمیسیون SEC به پرونده سقوط ترا وارد می‌شود

دادگاه دوم پرونده پروتکل میرور (Mirror) با حضور وکیل دو کوان به نمایندگی از ترافرم لبز در نیویورک برگزار شد. این دادگاه رای بر الزام پاسخگویی مقامات ترافرم لبز به نهادهای نظارتی ایالات متحده و کمیسیون SEC داد. بدین ترتیب این امکان فراهم شد تا نهادهای نظارتی آمریکا بتوانند در خصوص پرونده‌های دیگر مانند سقوط استیبل کوین UST ورود کنند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از Theblockcrypto، پروتکل میرور (Mirror Protocol) یک پلتفرم دیفای است که در بستر شبکه بلاکچینی ترا (Terra) ایجاد شده است. این پروتکل امکان ضرب یا اصطلاحا مینت کردن (Mint) دارایی‌های مصنوعی مثل سهام و طلا را فراهم می‌کند. کمیسیون SEC به دلیل نقض قوانین معاملاتی ایالات متحده از طرف ترافرم لبز در این رابطه شکایت کرده بود. در طرف مقابل وکلای TFL اعتقاد داشتند که این قضیه ربطی به کمیسیون SEC و نهادهای نظارتی آمریکا پیدا نمی‌کند و این شرکت در آن زمان در کره جنوبی به ثبت رسیده بوده است. در نهایت دادگاه دوم این پرونده رای به رد ادعای ترافرم لبز داد.

بدین ترتیب ترافرم لبز ملزم به پاسخگویی در مقابل احضاریه‌های کمیسیون SEC خواهد بود. از طرف دیگر مطابق گزارش بلومبرگ، کمیسیون SEC به دلیل نقض قوانین محافظت از سرمایه‌گذاران فدرال در قضیه سقوط UST قصد دارد تحقیقات خود از ترافرم لبز را آغاز کند. با رای داده شده دادگاه بر علیه نهاد TFL، اکنون می‌توان گفت که امکان این کار برای SEC فراهم شده است و این نهاد و شخص دو کوان در ادامه باید پاسخگوی اتفاقات در این زمینه باشند.

از سوی دیگر اخیرا پلیس کره جنوبی نیز پرونده‌ای را برای این بنیاد تشکیل داده است. مقامات ترافرم لبز اتهامات وارده مبنی بر کلاهبرداری را رد کرده و اعتقاد دارند که این شرکت هرگز قصد کلاهبرداری از کاربران را نداشته است.

منبع
theblockcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا