اخبار خارجی

پیش بینی قیمت بیت کوین؛ تام لی سکوت خود را شکست!

توماس لی موسس فاندسترت که برای پیش بینی های قیمت بیت کوین و درک عمیقی از بازار بیت کوین شناخته شده است، درباره رابطه بازارهای نوظهور و قیمت بیت کوین در توییتر صحبت کرد. طبق سخنان وی، بیت کوین باید تا ۱۰ الی ۲۰ هزار دلار پامپ بزند تا به سایر دارایی ها برسد. تام لی گفت:

اوایل سال جاری خاطر نشان کردیم که عوامل کلانی نظیر افزایش دارایی های پر ریسک و توقف افزایش ارزش دلار باعث رشد بیت کوین می‌شود. نمودارها نشان می‌دهند در سال ۲۰۱۸، دارایی های نوظهور EM توانست بیت کوین را پایین بکشد. بیت کوین در اواخر سال ۲۰۱۸ بسیار تلاش کرد تا قیمت خود را افزایش دهد اما در آخر تسلیم شد.

قیمت بیت کوین

طبق گفته های تام لی، قیمت بیت کوین به دلیل روند صعودی دارایی های پر ریسک و هم چنین عدم افزایش ارزش دلار، با رشد مواجه شد. اگر ارزش دلار افزایش یابد، نسبت بیت کوین به دلار یا به عبارت دیگر جفت معاملاتی BTC/USD کاهش خواهد یافت. تام‌ لی هم چنین در خصوص رابطه دارایی های نوظهور یا به اختصار EM و قیمت بیت کوین صحبت کرد.

لی اذعان داشت که EM قیمت بیت کوین را پایین کشید و باعث شد واگرایی در محدوده بالا باقی بماند. هرچند، EM تسلیم شد و در آخر از قیمت عبور کرد.

توییت های تام لی در خصوص EM و قیمت بیت کوین، بیانگر رابطه این دو می‌باشد. با این فرض، از آنجا که EM بالاتر از قیمت (بیت کوین) و صعودی می‌باشد، این موضوع بدان معنا است که بیت کوین در روند صعودی قرار دارد.

سوال اصلی این است که بیت کوین چقدر باید روند صعودی داشته باشد تا به دارایی های کلان برسد؟ شاخص S&P 500 به علاوه ارزش بازار کم از تاریخ ۲۴ دسامبر بیشتر از انحراف معیار ۲ می‌باشد.  انحراف معیار ۱ برای بیت کوین برابر با ۱۸۵ درصد افزایش قیمت است. رسیدن به دارایی های برتر مستلزم رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۰ الی ۲۰ هزار دلار است.

به علاوه، انحراف معیار S&P 500 بیشتر از ۲ است اما انحراف معیار بیت کوین منفی ۰.۲۶ می‌باشد. انحراف معیارهای ارائه شده برای محاسبه امتیاز زد Z استفاده شده است که به مقایسه روند صعودی دارایی ها و پیش بینی قیمت بیت کوین کمک خواهد کرد. به علاوه، محاسبه انحراف معیار و امتیاز زد بین تاریخ های ۲۴ دسامبر ۲۰۱۸ الی ۱۹ ژانویه ۲۰۱۹ انجام شده است.

طبق سخنان وی، بیت کوین باید تقریبا ۱۸۵ درصد پامپ بزند تا به انحراف معیار ایده آل خود برسد. در این صورت، اگر این روند صعودی حفظ شود و انحراف معیار به ۲.۰۴ برسد، قیمت بیت کوین به ۱۹,۶۳۵ دلار خواهد رسید. اگر روند شاخص راسل حفظ شود و‌ انحراف معیار به ۲.۱۶ برسد، قیمت بیت کوین ۲۰,۴۴۸ دلار خواهد شد.

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا