مبتدی مقالات عمومی

۱۷ چهره سرشناس کریپتو که در سال ۲۰۲۴ باید آن‌ها را دنبال کنید

دنیای ارز دیجیتال بسیار به کامیونیتی خود وابسته است و جامعه کاربری نقش مهمی در پیشرفت این حوزه دارد. افراد سرشناس مثل سرمایه‌گذاران، توسعه‌دهندگان و سلبریتی‌ها همیشه بر جامعه کاربری ارزهای دیجیتال اثرگذار بوده‌اند. جدا از جایگاه آن‌ها، می‌توانیم از تجربیات و دانش سرمایه‌گذاران و بنیان‌گذاران معروف به عنوان منبعی برای یادگیری و تشخیص جهت بازار استفاده کنیم. در این مقاله از میهن بلاکچین، فهرستی از ۱۷ چهره‌ سرشناس کریپتو را تهیه کردیم که ممکن است در سال ۲۰۲۴ اثرگذار باشند.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

خلاصه مطلب

📌 مطلب زیر شامل فهرستی از افراد معروف حوزه کریپتو است که احتمال می‌رود در سال ۲۰۲۴، جزو افراد اثرگذار این حوزه باشند.
📌 بخش عمده فهرست را بنیان‌گذاران و مدیرعاملان شرکت‌های معروف تشکیل می‌دهند که در سال‌های گذشته با فعالیت‌های موثر خود به رشد دنیای ارز دیجیتال کمک کرده‌اند.
📌زمان مشخص خواهد کرد که این افراد تا چه اندازه در راستای اهداف فضای کریپتو حرکت می‌کنند.

بنیان‌گذاران معروف که در سال ۲۰۲۴ باید آن‌ها زیر نظر بگیرید

۱۷ چهره سرشناس کریپتو
منبع: forbes.com

معرفی افراد به معنی تایید بی‌‌‌چون‌وچرا یا موفقیت قطعی آن‌ها در سال ۲۰۲۴ نیست. تعدادی از چهره‌های معروف که در سال ۲۰۲۳ به‌عنوان افراد اثرگذار معرفی شده بودند، الان به اتهام جرایم مختلف در زندان به سر می‌برند و یا پرونده قضایی برای آن‌ها تشکیل شده است. بنابراین، در نظر بگیرید که هدف از معرفی افراد معروف حوزه کریپتو، صرفا دنبال کردن افراد باتجربه و استفاده از دانش آن‌ها است. در ادامه، ۱۷ نفر از چهره‌های اثرگذار را به شما معرفی می‌کنیم که در سال ۲۰۲۴ می‌توانید آن‌ها را دنبال کنید.

لری فینک (Larry Fink) و کتی وود (Cathie Wood)

این روز‌ها، اخبار احتمال تایید صندوق قابل‌معامله یا ETF بیت کوین بازار کریپتو را به هیجان آورده است. شرکت بلک‌راک (BlackRock) یکی از شرکت‌های پیشرو در این زمینه است که هم برای ETF بیت کوین و هم برای ETF اتریوم درخواست داده است.

لری‌ فینک، مدیرعامل شرکت بلک‌راک است و اخیرا در مصاحبه‌ خود، اظهارات مثبتی درباره بیت کوین و دنیای ارزهای دیجیتال داشته است؛ به‌عقیده فینک، بلاکچین یک فناوری فوق‌العاده است و توکنیزه‌ کردن دارایی‌ها می‌تواند اقتصاد دنیا را متحول کند. اگر در سال ۲۰۲۴ شرکت بلک‌راک بتواند یک ETF بیت کوین راه‌اندازی کند، لری‌فینک جزو چهره‌هایی خواهد بود که شدیدا مورد توجه سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال قرار خواهد گرفت.

شرکت آرک اینوست (ARK Invest)، یکی دیگر از شرکت‌های فعال در زمینه ETF بیت کوین است. در تاریخ ۱۰ ژانویه ۲۰۲۴ تصمیم نهایی برای درخواست ETF شرکت آرک اعلام خواهد شد و اگر این درخواست تایید شود، راه برای ورود شرکت‌های بزرگی مثل BlackRock، Fidelity، Grayscale و VanEck باز می‌شود. کتی وود، مدیرعامل شرکت آرک اینوست، یکی از چهره‌هایی است که در سال میلادی جدید حتما باید او را دنبال کنید.

جرمی آلر (Jeremy Allaire) و دانته دیسپارت (Dante Disparte)

شرکت سرکل (Circle)، شرکت صادرکننده استیبل کوین USDC است که تاکنون شرکت‌های بزرگی مثل بلک‌راک، فیدلیتی و گلدمن ساکس در آن سرمایه‌گذاری کرده و با آن همکاری می‌کنند. اگر قانون استیبل کوین ایالات متحده در سال ۲۰۲۴ تصویب شود، این قانون بیش از همه به نفع شرکت سرکل خواهد بود؛ چون سرکل رابطه نزدیکی با سازمان‌های دولتی و بانک‌ها دارد.

جرمی آلر و دانته دیسپارت مدیران شرکت سرکل هستند که شاید بیش از هر کس دیگری قانون‌گذاران، سیاست‌مداران و بانک‌داران آمریکا را می‌شناسند و با آن‌ها سروکله زده‌اند. بنابراین، تصمیم‌گیری‌ها و مسیر حرکت این شرکت و چهره‌های سرشناس آن، می‌تواند یکی از عوامل تعیین‌کننده وضعیت بازار ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۴ باشد.

کریستین اسمیت (Kristin Smith) و مایکل کارکیز (Michael Carcaise)

کریستین اسمیت و مایکل کارکیز به ترتیب مدیرعامل و مدیر اجرایی انجمن بلاکچین (The Blockchain Association) هستند. انجمن بلاکچین سازمانی است که گروهی از سرمایه‌گذاران، شرکت‌ها و پروژ‌ه‌های معروف حوزه رمزارزها عضو آن هستند.

انجمن بلاکچین در سال ۲۰۲۳ اتفاقات مثبتی را در این فضا رقم زد و حتی باعث اتحاد افرادی شد که در سال‌های قبل در جناح‌های متفاوت بودند. این انجمن یک کمپین اهدایی به نام Fair Shake راه‌اندازی کرده است که در سال‌های اخیر به جذب سرمایه به حوزه ارز دیجیتال کمک کرد.

سناتور الیزابت وارن (Elizabeth Warren)

کاخ سفید و اکثر قانون‌گذاران آن از روز اول دشمن سرسخت ارزهای دیجیتال بودند و هنوز هم هستند. یکی از این مخالفان سرسخت کریپتو، سناتور الیزابت وارن است. در سال گذشته، وارن سعی کرد با اظهار نظرهای منفی و مطرح کردن قانون‌گذاری‌های سخت‌گیرانه، موانعی در پیشرفت دنیای ارز دیجیتال ایجاد کند.

در سال ۲۰۲۴ نیز احتمالا این رویکرد وارن ادامه خواهد داشت. البته، تاریخچه فعالیت‌های الیزابت وارن نشان می‌دهد که اکثر لایحه‌های مطرح‌شده توسط او به‌صورت قانون درنیامده است؛ یعنی بیشتر ادعا و اظهارنظر منفی را از او شاهد هستیم و عمل چندان موثری از او دیده نمی‌شود. با این حال، وارن به همراه سایر همکاران خود در کاخ سفید، همچنان به مخالفت و وضع قوانین سختگیرانه برای این حوزه، ادامه خواهد داد.

ایلان ماسک (Elon Musk)

تقریبا تمام علاقه‌مندان به حوزه ارز دیجیتال، ایلان ماسک را می‌شناسند. در سال‌های گذشته ایلان ماسک با توییت‌های خود باعث پامپ برخی از توکن‌ها شد و در سال اخیر نیز با خریدن توییتر و تغییر دادن نام آن به X، حسابی خبرساز شد. در طول این مدت، ایلان ماسک تقریبا ثابت کرده است که حامی فناوری کریپتو و طرفدار آزادی بیان است. علی‌رغم تغییرات و محدودیت‌هایی که اخیرا در توییتر به‌وجود آمد، هنوز پلتفرم X (توییتر سابق) بستری برای ارتباط و تعامل جامعه کاربری ارز دیجیتال است. بنابراین، ایلان ماسک یکی از افراد معروف است که در سال ۲۰۲۴ حتما باید او را زیر نظر بگیرید.

مایکل ساننشاین (Michael Sonnenshein) و کرگ سالم (Craig Salm)

مایکل ساننشاین مدیرعامل شرکت گری اسکیل (Grayscale) و کرگ سام مدیر ارشد قضایی این شرکت است. شرکت گری اسکیل یک شرکت سرمایه‌گذاری معروف است که تاکنون چندین صندوق‌ سرمایه‌گذاری مرتبط با ارزهای دیجیتال راه‌اندازی کرده است. در حال حاضر (پایان سال ۲۰۲۳)، دارایی تحت مدیریت این شرکت تقریبا ۳۵ میلیارد دلار است و صندوق‌های سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال آن (مثل صندوق‌های سرمایه‌گذاری چین لینک و سولانا) اخیرا رشد چشمگیری داشته‌اند.

در سال ۲۰۲۴ نیز شرکت گری اسکیل می‌تواند با راه‌اندازی صندوق‌های سرمایه‌گذاری جدید در حوزه ارز دیجیتال، به جذب سرمایه‌گذاران بزرگ به این حوزه کمک کند. باتوجه به جایگاه شرکت گری اسکیل، مدیران آن جزو افرادی هستند که در سال نو میلادی باید دنبال شوند.

نیک کارتر (Nic Carter) و مت والش (Matt Walsh)

نیک کارتر و مت والش بنیان‌گذاران شرکت سرمایه‌گذاری کسل آیلند ونچرز (Castle Island Ventures) هستند. در سال اخیر، کارتر و والش در جامعه ارز دیجیتال توییتر بسیار فعال بودند و نوشته‌های مفیدی را برای مخاطبان منتشر کرده‌اند. در طول سا‌ل‌های اخیر، نیک کارتر دائما از بیت کوین دفاع کرده است و مطالب او درباره مفهوم بیت کوین، الگوریتم PoW و استیبل کوین‌ها به منابع مفیدی برای کاربران تبدیل شده است. مت والش نیز در این مدت درباره دست‌های پشت‌ پرده دنیای رمزارزها و سیاست‌های SEC هشدار داده و در راستای آگاهی دادن به جامعه کاربری تلاش کرده است.

لوکاس ووگلسانگ (Lucas Vogelsang)، دنل دیکسون (Denelle Dixon) و کریستین موی (Christine Moy)

این سه نفر و شرکت‌های آن‌ها در حوزه RWA یا توکن دارایی‌های واقعی فعالیت می‌کنند و تاکنون به ادغام سیستم‌ مالی سنتی و استارت‌آپ‌های ارز دیجیتال کمک بزرگی کرده‌اند. با این حال باید ببینیم آیا در سال ۲۰۲۴، حوزه RWA و توکنیزه کردن سهام همچنان یک ترند خواهد ماند؟ یا صرفا تب زودگذری است که به‌زودی از بین می‌رود؟

لوکاس ووگلسانگ مدیرعامل شرکت سنترفیوژ (Centrifuge) است. پروژه سنترفیوژ یکی از پیشگامان RWA است و توکن آن بیشترین ارزش بازار را در بین پروژه‌های مشابه دارد.

دنل دیکسون مدیرعامل شرکت استلار (Stellar) است. استلار توانست در زمینه خزانه‌داری توکنیزه‌شده، سرمایه خوبی از شرکت‌های بزرگ جذب کند. طبق گفته دیکسون، در سال ۲۰۲۴ نیز استلار همین مسیر را ادامه‌ خواهد داد و محصولات جدیدی را در این حوزه عرضه خواهد کرد.

کریستین موی مدیر ارز دیجیتال و هوش مصنوعی در شرکت آپولو (Apollo) است. او قبلا مدیر شرکت جی‌پی‌مورگان بود. کریستین موی اخیرا در کشور سنگاپور با پروژه‌های مختلفی در زمینه ادغام شرکت‌های وال استریت و فناوری بلاکچین همکاری کرده است. به نظر می‌آید که به‌زودی شاهد ظهور شرکت‌های قانونی در حوزه کریپتو باشیم. البته در آمریکا هنوز کمی بعید است، اما کشور‌هایی مثل سنگاپور این پتانسیل را دارند.

دن رومرو (Dan Romero) و 0x Race

دن رومرو بنیان‌گذار و مدیرعامل پلتفرم فارکستر (Farcaster) است. فارکستر پلتفرمی است که در آن می‌توان شبکه‌های اجتماعی غیرمتمرکز ساخت. به نظر بسیاری از کاربران، اگر روزی تبلیغات پروژه‌های ارز دیجیتال در توییتر مسدود شود، فارکستر یکی از پلتفرم‌هایی است که جامعه کاربری کریپتو می‌تواند به آن منتقل شود. در واقع پلتفرم فارکستر یکی از جایگزین‌های محتمل برای X است.

یکی از شبکه‌های اجتماعی کریپتویی که در مدت کوتاهی توانست کاربران زیادی را به خود جلب کند، پلتفرم فرند تک (Friend.tech)‌ است. بنیان‌گذار اصلی فرند تک، شخصی با نام مستعار 0x Race است که با توسعه این پلتفرم، توجه جامعه کاربری را به خود جلب کرد. این دو نفر هم می‌توانند جزو فهرست افرادی باشند که در سال ۲۰۲۴ دنبال می‌کنید.

جمع‌بندی

دنبال کردن افراد معروف مثل سرمایه‌گذاران بزرگ، توسعه‌دهندگان پروژه‌‌ها و بنیان‌گذاران شرکت‌ها به ما کمک می‌کند که از اتفاقات و ترندهای جدید دنیای رمزارزها آگاه باشیم و بهتر درک کنیم که بازار به چه سمت و سویی در حال حرکت است. در این مطلب به تعدادی از چهره‌های سرشناس کریپتو اشاره کرده‌ایم که با توجه به حوزه فعالیت‌هایشان، دنبال کردن آن‌ها در سال ۲۰۲۴ کمک بزرگی به درک بازار ارز دیجیتال خواهد کرد.

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
چرا باید افراد معروف را دنبال کنید؟

جامعه کاربری ارز دیجیتال اغلب توسط افراد سرشناس هدایت می‌شود. دنبال کردن افراد باتجربه، به کسب دانش و درک جهت حرکت بازار کمک می‌کند.

چه کسانی در این مقاله معرفی شده‌اند؟

فهرست این مقاله عمدتا شامل مدیران شرکت‌های بزرگ مثل بلک راک، آرک اینوست، گری اسکیل، سرکل و افراد معروف دیگری مثل ایلان ماسک، سناتور الیزابت وارن و بنیان‌گذاران تعدادی از پروژه‌های معروف است.

منبع
Messari

فرزین توفیق

کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی هستم و از بچگی به هنر،‌ زبان‌شناسی و نویسندگی علاقه داشتم. ورزش رو دوست دارم و موسیقی جایگاه خاصی تو زندگیم داره. همیشه سعی می‌کنم به‌دنبال چیزایی برم که حس خوبی بهم میدن و زندگی رو باارزش‌تر می‌کنن. ورود اتفاقی من به دنیای ارز دیجیتال، فرصت‌‌های خوبی رو تو زندگیم ایجاد کرد و حالا بخشی از یک مجموعه بزرگ هستم که در راستای آموزش و آگاهی‌دادن به مخاطب این حوزه، فعالیت می‌کنیم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا