مبتدی مقالات

۸ فیلم برتر در مورد بیت کوین و بلاک چین که باید تماشا کنید!

اینک بیش از ۱۰ سال از اختراع اولیه بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال جهان می‌گذرد و ما می‌خواهیم با انتشار مقالاتی آموزنده یاد این اختراع را جشن بگیریم. در این مقاله به معرفی ۸ مورد از بهترین فیلم‌هایی که در مورد ارز دیجیتال و بلاک چین ساخته شده است، می‌پردازیم و امیدواریم که بتوانید در اوقات فراغت به تماشای این فیلم‌ها بپردازید.

پس اگر می‌خواهید درک و دانش خود را در مورد بلاک چین و بیت کوین بالا ببرید، و یا دیگران را با این مفاهیم آشنا کنید، این فیلم‌ها بسیار مفید هستند و شما را در رسیدن به این مقاصد کمک خواهند کرد.

ظهور و پیدایش بیت کوین (The rise and rise of Bitcoin)

بیت کوین

این فیلم در سال ۲۰۱۴ ساخته شد و یکی از قدیمی‌ترین فیلم‌های این عرصه است که هنوز هم بسیار باارزش است.

در این فیلم، گاوین آندرسن (Gavin Andresen) با ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) ارتباط برقرار می‌کند و به او در بهتر کردن این فناوری کمک می‌کند. این فیلم به پوشش نکات اصلی در مورد بیت کوین و دارایی‌های حول و حوش آن می‌پردازد.

بانکداری در بیت کوین (Banking on Bitcoin)

مانند فیلم قبلی است که امور کمی بیشتر در آن توسعه زمانی یافته است و می‌توان نتایج را مشاهده کرد. این فیلم در سال ۲۰۱۶ ساخته شده است. در این فیلم به ماجرا‌های آن دوران و وبسایت Silk Road هم اشاره می‌شود. این فیلم نشان می‌دهد که پذیرندگان اولیه یک فناوری همواره افرادی هستند که راه را برای مردمان دیگر باز می‌کنند.

انفجار بزرگ بیت کوین (Bitcoin Big Bang)

این فیلم به ماجرای صرافی ام تی گاکس (Mt.Gox) می‌پردازد که در توکیو واقع بود و زمانی مسئول بیش از ۷۰ درصد تراکنش‌های بیت کوین در سطح جهان بود.

این صرافی بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ فعالیت داشت و سرانجام در یک هک، ۴۵۰ هزار بیت کوین از دست داد. بعد از این واقعه، مدیر عامل این صرافی دستگیر شد که البته بعد از یک سال به دلیل فقدان شواهد در مورد متهم بودن او، آزاد گردید.

ماشین اعتماد: داستان بلاک چین (Trust Machine: The Story of Blockchain)

این فیلم محصول سال ۲۰۱۸ است. اینک بیش از یک دهه از عمر ارز‌های دیجیتال می‌گذرد و ارز‌های مختلفی در این میان ایجاد شده‌اند. احتمالا تعداد کمی از این ارز‌ها در نهایت باقی خواهند ماند.

اینک ارز‌های دیجیتال در بعضی از مناطق جهان جهت پرداخت کالا‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند و صرافی‌ها و سرویس‌هایی برای پشتیبانی از این صنعت ایجاد شده‌اند. این صرافی‌ها و سرویس‌ها با مشکلاتی بی‌سابقه مواجه هستند، مشکلاتی که تا به حال کسی با آنها روبرو نبوده است.

بیت کوین: پایان پولی که ما می‌شناسیم (Bitcoin: The End Of Money As We Know It)

این فیلم دوره‌ای مختصر و آموزنده در مورد پول و ارز‌های دیجیتال است. در این فیلم، بینشی اساسی در مورد ایده پشت بیت کوین به اشتراک گذاشته می‌شود. این فیلم محصول سال ۲۰۱۵ است.

دیپ وب (Deep Web)

این فیلم به روشنگری پیرامون بخش تاریک اینترنت یعنی دیپ وب می‌پردازد. این فیلم در مورد Silk Road است که اولین بازار غیر قانونی بود که معاملات با استفاده از بیت کوین انجام می‌شد.

سرانجام فعالیت‌های این بازار بسیار گسترش یافت و مقامات متوجه آن شدند. این فیلم به نمایش این می‌پردازد که چگونه پلیس وارد عمل شد و به دستگیری خالق این وبسایت که یک جوان ۲۹ ساله بود، پرداخت.

شغل داخلی (Inside Job)

این فیلم مستقیما در مورد بیت کوین و بلاک چین نیست، اما پایه و اساس خوبی را از این فناوری نشان می‌دهد و باید تماشا کرد.

این فیلم به بیان بزرگ‌ترین دلایل ظهور بیت کوین می‌پردازد که از جمله این دلایل نیاز به ایجاد ارزی بود که توسط هیچ حکومتی کنترل و دستکاری نشود.

در این فیلم تماشایی به توضیح نحوه سقوط مالی سال ۲۰۰۸ پرداخته می‌شود. در این فیلم ابراز می‌شود که علت این سقوط مالی خیانت خودی‌ها بوده است.

پول سحر‌آمیز: انقلاب بیت کوین (Magic Money: The Bitcoin Revolution)

این فیلم محصول سال ۲۰۱۷ است و در این فیلم سوالاتی مانند بیت کوین چیست و چگونه جامعه را تغییر می‌دهد، مورد بررسی و کاوش قرار می‌گیرد.

زبان این فیلم ساده است و با اصطلاحاتی ساده به توصیف نحوه ایجاد اولین ارز دیجیتال جهان پرداخته می‌شود. این فیلم را می‌توانید در کنار اعضای خانواده تماشا کنید.

شما کدام فیلم را در مورد ارز‌های دیجیتال دوست دارید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
medium

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا